Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, januari 11
    Trending
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Murray Head – ‘One Night in Bangkok’
    • Medeoprichter Grateful Dead, Bob Weir overleden
    • Album recensie overzicht: Lily Löw, Phil Martin en meer
    • André Rieu zorgt voor vrolijk klassiek feest in Ziggo Dome
    • Vliegende start Vrienden van Amstel
    • Album recensie overzicht: Maaike Ouboter, Hér en meer
    • Starman David Bowie schittert 10 jaar na zijn overlijden nog steeds
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 9 januari 2026
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Mamas Gun brengt warmbloedige blue-eyed soul naar de Tolhuistuin
    Mamas Gun
    Foto (c) Armand Hoogland
    Concertverslag

    Mamas Gun brengt warmbloedige blue-eyed soul naar de Tolhuistuin

    By Armand Hoogland10 maart 2019

    Het Britse vijftal Mamas Gun timmert al een aantal jaren hard aan de weg. De vijfkoppige band die zijn naam ontleent aan een album van soulzangers Erykah Badu, brengt sinds 2008 West Coast Neo-Seventies pop-rock met een soulsausje er over. Soul is altijd erg populair geweest in Groot-Brittannië. Het is daarom ook niet verwonderlijk dat er ook altijd Britse bands geweest zijn die een flinke hoeveelheid soul in hun muziek stopten, denk bijvoorbeeld maar eens aan ABC of Paul Weller’s Style Council.

    Mamas Gun scoorde inmiddels goed in de Britse hitlijsten en is een grote naam in Japan. Afgelopen donderdagavond stonden ze in Paradiso Noord Tolhuistuin te Amsterdam.

    Mamas Gun is het geesteskind van getalenteerde songwriter, multi-instrumentalist, producer en ontwerper Andy Platts. Tevens is Andy bekend als de ‘The Young Gun’ van het muzikale project Young Gun Silver Fox samen met ‘Silver Fox’ Shawn Lee. Verder bestaat de band uit gitarist Terry Lewis, bassist Cameron Dawson en toetsenist David Oliver. Drummer Jack Pollitt speelde onder meer met Ed Sheeran. Stuk voor stuk ervaren muzikanten. Op hun vierde, voor het eerst zelfgeproduceerde album ‘Golden Days’ neemt de Britse band je andermaal mee naar het geluid van de jaren zeventig. Ze namen de nieuwe nummers live en analoog op, om nog meer tot de kern te komen van het muzikale tijdperk waaraan ze hun inspiratie ontlenen.

    Op de setlist met onder andere het rustige en mooie ‘I Need a Win’. Eerste hoogtepunt was ‘Pots of Gold’, een nummer van het eerste album ‘Routes To Riches’. De band oogde op het toneel wat statisch. Niemand die van zijn vierkante meter af kwam. Toch is het lekkere dansbare muziek. Het bleef daarbij ook mooi in stijl, waarbij het qua tempo nog iets gevarieerder had gemogen, maar met de mooie stem van Andy Platts was dat toch blijven genieten in sterke liedjes als ‘You Make My Life a Better Place’ of het aansprekende ‘Londen Girls’ van het laatste album ‘Golden Days’.

    Muzikaal is er weinig mis, dat wil zeggen… de live-uitvoering van de liedjes doet niet onder voor de plaatversie. Flauw doen over hun originaliteit is makkelijk. En ja, hun streven naar perfectie ligt er griezelig dik bovenop.

    Foto’s (c) Armand Hoogland

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleZach Williams – Chain Breaker (Live at YouTube Nashville Sessions)
    Next Article 10 maart, de verjaardag van Emeli Sandé

    Related Posts

    André Rieu zorgt voor vrolijk klassiek feest in Ziggo Dome

    Vliegende start Vrienden van Amstel

    Queen leeft voort: The Dutch Queen brengt legendarisch album tot leven in De Oosterpoort

    My First Festival is een onvergetelijke ervaring voor het hele gezin

    LeNoise brengt Neil Young tot leven in CC Hasselt

    DeWolff eindigt jaar met hoogmis in TivoliVredenburg


    RSS Muzikantenbank
    • Zangeres zoekt bandleden/ band rock
    • Gitarist zoekt band in Den Haag (Zuid-Holland)
    • Gezellige band zoekt keyboardspeler
    • Green Day tribute
    • Gitarist gezocht!
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.