Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, juni 18
    Trending
    • Franz Ferdinand naar 013
    • Win kaarten voor Arch Enemy in AFAS Live
    • Bryyo – Presence
    • Helloween kondigt nieuw album ‘Giants & Monsters’ aan
    • Tyreek McDole – Open Up Your Senses
    • RetRock liet Waalwijk dansen en rocken
    • Bezoekers genieten met volle teugen van Jazz Middelheim
    • Album recensie overzicht: Slick Rick, Murder by Death en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»The War On Drugs – A Deeper Understanding
    The_War_On_Drugs
    CD Recensie

    The War On Drugs – A Deeper Understanding

    By Peter van Cappelle28 augustus 2017

    Het vorige album ‘Lost In The Dream’ uit 2014 zorgde ervoor dat The War On Drugs van een alternatieve indieband transformeerde naar een publieksfavoriet op hoofdpodia. Het zal ongetwijfeld nog door dat vorige album komen dat ze komende november twee keer de AFAS Live kunnen vullen, terwijl ze hiervoor nog in zalen als Paradiso stonden. Waarschijnlijk zal het nieuwe album ‘A Deeper Understanding’ daar niet veel aan veranderen. De verwachtingen waren misschien vrij hoog na het succes van het vorige album. Ze tekenden ervoor bij een groter label; Atlantic Records. Maar frontman Adam Granduciel deed geen concessies zoals expres opschuiven richting het mainstream publiek. In plaats daarvan maakte hij een logisch vervolg op ‘Lost In The Dream’.

    Al bij de eerste single, het 11 minuten durende ‘Thinking Of A Place’, werd duidelijk dat dit album in het verlengde zou liggen. Geen korte hitgevoelige songs, maar ook op dit album nemen ze voor de songs ruim de tijd. Ook de invloed van Bob Dylan en Bruce Springsteen die op ‘Lost In The Dream’ veelal aanwezig waren zijn niet verdwenen. De invloed van The Boss was al hoorbaar in de single ‘Holding On’, maar ook in ‘Nothing To Find’. Dylan is weer duidelijk terug te horen in de afsluitende track ‘You Don’t Have To Go’. Terwijl opener ‘Up All Night’ is het broertje van ‘Under The Pressure’.

    Het vorige album (sorry, maar we kunnen niet ophouden met vergelijken) was beïnvloed door Granduciel’s persoonlijke toestand waarin hij verkeerde van angststoornissen en depressie. Op dit album lijkt hij te vertellen hoe het nadien is verlopen. Iets minder somber en wat lichter, maar gelukkig niet verpakt in té lichtvoetige songs. Wat je bij een band als The War On Drugs niet moet willen. De band is perfect in het maken van sfeer in albums als geheel, en daar zijn ze op ‘A Deeper Understanding’ opnieuw in geslaagd. Muzikaal klinkt het als een geheel dat mooi op elkaar aansluit. Zoals dat er na het epische ‘Strangest Thing’ met ‘Knocked Down’ een ballad volgt die er mooi op aansluit, en dat je na het epos ‘Thinking Of A Place’ in de sfeer blijft met het daarop volgende ‘In Chains’.

    ‘A Deeper Understanding’ luistert weg als een nieuw hoofdstuk van het dagboek van Adam Granduciel. We zijn benieuwd wat het volgende hoofdstuk zal brengen. (9,0/10)(Atlantic)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip maandag 28 augustus: Kraantje Pappie en StukTV in Hedon
    Next Article Bökkers zetten Stöppelhaene Festival volledig op z’n kop

    Related Posts

    Franz Ferdinand naar 013

    Win kaarten voor Arch Enemy in AFAS Live

    Bryyo – Presence


    RSS Muzikantenbank
    • Drummer zoekt Rock'n roll - oldie band
    • Pop/Rock band zoekt dringend toetsenist.
    • Big Band zoekt zangeres
    • Instrumentale funk band zoekt ervaren drummer
    • Drummer/zanger/percussionist zoekt oldies band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.