Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, januari 18
    Trending
    • Album recensie overzicht: Circa Waves, Richard Marx en meer
    • Maria Mena kwetsbaar in Eindhoven
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 16 januari 2026
    • Ludovico Einaudi naar Ziggo Dome
    • Maria Mena verweeft intimiteit met orkestrale pracht in Heerlen
    • The Kik spelen werk Boudewijn de Groot zonder dat het een imitatie wordt
    • Madison Beer naar Ziggo Dome
    • Bruno Mars voor extra shows naar Johan Cruijff ArenA
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Songhoy Blues doet kleine zaal Paradiso schudden
    Concertverslag

    Songhoy Blues doet kleine zaal Paradiso schudden

    By Samantha Hol26 november 2015

    Ze mogen dan nog niet zo bekend zijn in Nederland, maar de kleine zaal van Paradiso in Amsterdam staat helemaal vol voor Songhoy Blues. Deze band uit Mali krijgt volle zalen in Engeland, en de rest van de wereld zijn ze ook voor zich aan het winnen. Door heel veel op verschillende locaties te spelen.

    SonghoyBlues9

     

    Met een kleine vertraging kon de show in Paradiso van start gaan. Vanaf de eerste seconde dat Songhoy Blues begint te spelen gaat er bij het publiek een knopje om. Vanaf die seconde is het nog onmogelijk om stil te blijven staan. De heren hebben geen setlist nodig en spelen de ene na de andere nummer dat stuk voor stuk hit potentieeltjes zijn. Niet alleen produceren ze heerlijk muziek; die Boyband factor wat Stephen Budd eerder ter sprake bracht krijgt de zaal ook te zien. Met grote mimiek en wilde dansbewegingen bespeelt Aliou zijn publiek. ‘Nick’ en ‘Wayei’ zijn hier mooie voorbeelden van.

    SonghoyBlues7

    Het volgende nummer ‘Sekou Oumarou’ is een nummer op helemaal in op te gaan. Iets wat de zanger ook lijkt te doen. Het baslijntje neemt je echt mee en je zit gelijk in de groove. Met ‘Irganda’ lieten ze echt horen dat Afrikanen ook kunnen rocken maar ‘Al Hassidi Terei’ krijgt echt de hele zaal mee. Misschien speelt Oumar daarom deze graag. Een nummer om in te duiken en niet meer nadenken waar welke ledematen naar toe vliegen.

    SonghoyBlues8

    Met de favoriet van de zanger werd de set afgesloten. Voor ‘Soubour’ doet de zanger ook mee met gitaar, maar het valt bij dit nummer echt op hoe soepel de vingers zijn van Garba, lichtjes vliegt hij over de snaren.

    Minuten lang houd het gejuich aan. Men vindt de mannen geweldig en dat lieten ze ook blijken. Hier moest Songhoy Blues natuurlijk wel aan toegeven. En inderdaad; ze kwamen voor een laatste nummer toch nog het podium op. En waarom dan niet één waarop iedereen zo lekker danste? “Okay gaat het goed met iedereen?” vroeg de zanger “Laten we dan nogmaals samen dansen!” Van voor tot helemaal aan de bar ging men nog een laatste maal helemaal los op ‘Al Hassidi Terei’.

    SonghoyBlues4

    Wellicht staan ze binnenkort in de grotere zalen van Nederland en in een wat verdere toekomst met Engelse teksten, maar waarom zouden ze? Het verhaal komt misschien wat minder over, maar wat zijn ze goed. Het heeft ook zo zijn charmes dat ze in eigen taal zingen.

    Foto’s (c) Stephanie Free, Maxazine.nl

    SonghoyBlues3

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous Article[Afgelopen] Win kaarten voor New Cool Collective feat Mark Reilly in Den Haag
    Next Article Racoon bewijst in 013 klaar te zijn voor uitverkocht Ziggo Dome

    Related Posts

    Maria Mena kwetsbaar in Eindhoven

    The Kik spelen werk Boudewijn de Groot zonder dat het een imitatie wordt

    André Rieu zorgt voor vrolijk klassiek feest in Ziggo Dome

    Vliegende start Vrienden van Amstel

    Queen leeft voort: The Dutch Queen brengt legendarisch album tot leven in De Oosterpoort

    My First Festival is een onvergetelijke ervaring voor het hele gezin


    RSS Muzikantenbank
    • Gitarist
    • Contrabassist zoekt gezellige ervaren Brabantse muzikanten voor een akoestisch project
    • Sologitarist gevraagd.
    • Border Blues Rock zoekt drummer
    • Metal(core)/Hardcore drummer zoekt band of gitarist/componist om er een op te starten in regio Venlo of Peel en Maas
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.