Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, september 17
    Trending
    • Damiano David sterk zonder Måneskin in AFAS Live
    • The Big Ol’ Nasty Getdown – Volume 3
    • Sam Vloemans – Bord du Nord II
    • Videoprimeur: shitfruit – Aisla
    • Win kaarten voor Leah Rye in Nieuwe Nor
    • The Kooks naar AFAS Live
    • Florent Pagny – Grandeur Nature
    • Focus viert Hoogmis in Cacaofabriek
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Het Goede Doel brengt nieuw album uit
    Het Goede Doel
    Muzieknieuws

    Het Goede Doel brengt nieuw album uit

    By Wil Wander20 augustus 2015

    Het verhaal van Het Goede Doel is eigenlijk het best te vergelijken met het boek ‘Tien Kleine Negertjes’ van Agatha Christie. Uiteindelijk bleven er twee over: Henk en Henk. De dader en het laatste slachtoffer. Maar voor het zover is, moet er eerst nog werk worden uitgebracht. Op 9 oktober 2015 verschijnt ‘OVERWERK’.

    In de 12 tracks op dit album gaan de heren H. en H. er ouderwets met een gestrekt been in. Ouderwets én eigentijds. De tijdgeest wordt op een indringende wijze neergezet in ‘Euthanasie’, ‘De Nieuwe Wereld’, ‘De Kleine Ondernemer’, ‘Ze Spreken Met Hun Lichaam’, ‘Anna’, ‘Alleen van Jou’, ‘Eenzaamheid’, ‘Niet Gratis’, ‘De Jeugd Van Tegenwoordig’, ‘Als Je Lacht’, ‘Alle Moeders Heten Mama’ en ‘Ruk Af’.

    Het Goede Doel is met afstand de meest eigenzinnige en eigenwijze band van Nederland. De heren H. en H. laten zich niet eenvoudig in een hokje plaatsen. De muziek van de band is nooit onder één noemer te vangen geweest maar, in welke stijl of bezetting er ook gespeeld wordt, altijd is daar het onmiskenbare Het Goede Doel geluid. Ook nu is dat het geval. Gitarist Joost Vergoossen (al een paar jaar door vakblad De Gitarist uitgeroepen tot de beste gitarist van de Benelux) en saxofonist Peter Hermesdorf (al een paar jaar door de heren H. en H. uitgeroepen tot de beste saxofonist van Limburg en ver daarbuiten) hebben beiden een zeer herkenbaar geluid. Ook op dit album. Nooit klonk Het Goede Doel zoals op ‘OVERWERK’ en toch horen we onmiskenbaar Het Goede Doel geluid. Ook door de medewerking van Patrick Drabe (mix en additionele gitaarpartijen) is dit een album dat (volgens de Het Goede Doel maatstaven) muzikaal staat als een huis.

    De teksten waren nog nooit eerder zo poëtisch en toch zo uitgesproken confronterend en direct. Het compromis is voor de heren H. en H. nooit een optie geweest. Ook nu niet. Ditmaal geen ‘Gijzelaar’, ‘België’ of ‘Zwarte Piet’ die de gemoederen zullen bezighouden maar wel ‘Euthanasie’, ‘Rene’, ‘Tantje Betje’ ‘Ome Nelis’ en een doorsnee automobilist, die de minder aandachtige luisterende muziekliefhebber op het verkeerde been zullen zetten.

    Foto (c) Gwendolyne van Erp/Maxazine

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleDMA’s in Merleyn Nijmegen
    Next Article Lowlandsdirecteur geeft rondleiding op Lowlands

    Related Posts

    Videoprimeur: shitfruit – Aisla

    Win kaarten voor Leah Rye in Nieuwe Nor

    The Kooks naar AFAS Live


    RSS Muzikantenbank
    • Duo of band Nederlands en/of Duitstalig
    • Don't be stupid
    • Bassist zoekt hard/ prog rock band
    • Ervaren drummer gezocht voor pop/rock cover band
    • Band zoekt arrogante lead gitarist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.