Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, juli 6
    Trending
    • Suzan & Freek tonen moed en muziek in Royal Park
    • Kane in de regen: een afscheid vol muziek, herinnering en verbondenheid
    • Anastacia schitterde op Nibe Festival dag 4
    • AIR laat muziek spreken in Eindhovens Klokgebouw
    • Album recensie overzicht: Tim Jago, Paul Carrack en meer
    • Win kaarten voor Hang Youth in Nieuwe Nor
    • Guus Meeuwis royaal in Royal Park
    • Neil Young energiek met jonge band in Mönchengladbach
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Vanderbuyst – At The Crack Of Dawn
    CD Recensie

    Vanderbuyst – At The Crack Of Dawn

    By Harm Lutke13 oktober 2014

    Vanderbuyst, het Nederlandse vlaggenschip in zake melodieuze eighties hardrock/metal, heeft momenteel de wind in de zeilen. Voor hun nieuwe album zetten zij koers naar Antwerpen en meerden af bij hun geluidsman Martin Furia, wat in het 4e album in 5 jaar tijd resulteerde. Is er nog een markt voor dit genre zul je zeggen, wel, kijk maar eens naar de Top Duizend van diverse radio stations. Die puilen uit met muziek van bands als Van Halen, Thin Lizzy, Guns ’n Roses, Whitesnake, enz., enz.

    Deze bands waren dan ook een belangrijke inspiratie bron voor Vanderbuyst, het power trio dat naast gitarist en naamgever Willem Verbuyst uit Jochem Jonkmans-zang/bas en Barry van Esbroek-drums, bestaat. Over optredens hebben de Brabo’s absoluut niet te klagen, wat ook wel aangeeft dat deze muziek nog lang niet uitgestorven is. Gulzig slurpt mijn CD-speler ‘At The Crack Of Dawn’ naar binnen, alsof hij weet wat voor moois er dadelijk door de boxen zal schallen en daarin wordt ik niet teleurgesteld.

    vanderbuyst maxDe CD bevat 11 tracks en er wordt lekker stevig gestart met de titeltrack ‘At The Crack Of Dawn’ en ‘Roller Coaster’. Dat zijn samen met ‘Girl In Heat’ en ‘Secret Dancer’ nummers die zich al bij de eerste draaibeurt in de hoorschelp nestelen en weigeren te vertrekken. Andere tracks hebben iets meer draaibeurten nodig om tot bloei te komen. Op ‘Catch’ hoor je duidelijk invloeden van Kiss terug en ook de baslijnen op ‘Lost In Discoteques’ herinneren aan de glamrockers. Een beetje vreemd nummer, dat wel, maar op den duur wel lekker.

    De grootste verrassing hebben ze tot het laatste bewaard. ‘Sweet Goodbye’ is een prachtige, akoestische ballad die je meteen meezingt. Als ik niet beter zou weten dan zou ik zeggen dat dit een Lennon/McCartney compositie was, waarbij ook de samenzang nog eens dicht in de buurt komt. Het zou mij niks verbazen als juist dit nummer een hit zou worden. Met ‘At The Crack Of Dawn’ heeft Vanderbuyst een sterk album afgeleverd, dat minstens als een aanvulling in het genre gezien mag worden en zeker airplay verdiend. Je zou dan zomaar enkele tracks in de einde jaarslijsten tegen kunnen komen. Het is ze gegund! (8.5/10)(Ván Records)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleMarike Jager op theatertour in 2015
    Next Article Neil Diamond naar Nederland voor concert

    Related Posts

    Album recensie overzicht: Tim Jago, Paul Carrack en meer

    Album recensie overzicht: Dropkick Murphys, Kesha en meer

    His Lordship – Bored Animal


    RSS Muzikantenbank
    • Roestig! zoekt een 2e gitarist, toetsenist
    • A capella kwartet zoekt bas
    • Quality Musicians Wanted!
    • Ervaren gitarist zoekt band
    • Gitarist zoekt (punk) bandje
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.