Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, mei 14
    Trending
    • Mark Ambor betovert 013 met persoonlijke momenten en nieuwe muziek
    • Win kaarten voor Living Colour in Muziekgebouw Eindhoven
    • Macy Gray vol tegenstrijdigheden in Eindhoven
    • Big Dega – Un Disordine Qualsiasi
    • John Engels ontvangt Lifetime Achievement Edison
    • Win kaarten voor Soul! Power! Live! in De Pul
    • Album recensie overzicht: Femi Kuti, Butthole Surfers en meer
    • Gary Barlow gunt fans zitpauze in Manchester
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Sven Vath’s 50e verjaardag wordt een groot feest
    Muzieknieuws

    Sven Vath’s 50e verjaardag wordt een groot feest

    By Norman van den Wildenberg8 september 2014

    Op zaterdag 25 oktober openen de deuren van de Maimarkthalle in Mannheim zich voor een bijzonder feestje. Normaalgesproken het domein van Time Warp, het jaarlijkse techno-spektakel begin april, wordt er nu de 50e verjaardag van dj Sven Väth gevierd. Noem het gerust een sublieme line-up die hiervoor samenkomt, ondermeer Richie Hawtin, Luciano, DJ Koze, Alex Azary en natuurlijk Sven Väth zelf zijn van de partij. Publiek kan verder een lekker uitzinnig podium design en een hoop bijzondere lichtshows verwachten.

    Eén van de grootste zonaanbidders die we kennen staat op het punt zijn 50e baan om de zon te trekken. En Sven Väth kan terugkijken op een halve eeuw plezier, gekkigheid en tientallen jaren door hem beïnvloede muziekhistorie. Als dj verkende hij uiteenlopende stromingen, van disco en wave tot house en techno plus de vele subcategorieën die je in deze hoek kunt vinden.

    Zo kom je nog eens ergens. Een schatting van 4.000 dj gigs in 32 jaar is waarschijnlijk nog laag voor deze technokoning. Väth raakte in de loop der tijd betrokken bij verschillende legendarische namen en partijen; EyeQ, Harthouse, OFF, Dorian Grey, The Omen, Love Parade, Green & Blue Festival, Love Family Park en natuurlijk de legendarische Cocoon Club in Frankfurt. Ondertussen rolt het monster genaamd Cocoon Ibiza ook nog immer door met inmiddels een waanzinnig 15e seizoen.

    Het moge duidelijk zijn, de lijst met alles wat Sven Väth heeft opgericht en beïnvloed is te lang om in een paar zinnen op te sommen. Muziek vormde zijn leven en heeft hem één van de meest belangrijke en invloedrijke artiesten van modern Duitsland gemaakt, een activist die nog altijd vooruit kijkt en nog lang niet klaar is met zijn missie. Wanneer zo’n artiest een bijzondere verjaardag als deze viert, bereid je dan voor op het onverwachte; geluk en gekte gaan elkaar treffen deze nacht.

    Het Time Warp team lijkt hierbij de logische partner in crime. Het gaat namelijk een aardige knaller worden op 25 oktober, en het succes van de Time Warp events op dezelfde locatie in Mannheim dreef vaak op Sven’s verschijning hier. Sven en Time Warp brachten vooral het fameuze ‘Gude Laune’ onder de aandacht, nog altijd een running gag onder ravers en clubbers. En je hoeft geen vooruitziende blik te hebben om te beseffen dat een volgende mijlpaal in de geschiedenis van clubmuziek nadert.

    Sven Väth zal deze avond hosten en een speciaal programma presenteren samen met Richie Hawtin, Luciano, Alex Azary en DJ Koze. Zelfs de Maimarkthalle zal onherkenbaar zijn; naast zijn vermaarde decoratie-concept ontwikkelt Tobias Rehberger (directeur van het Städel museum in Frankfurt) een speciaal podium design voor dit evenement.

    Techno zou niet hetzelfde zijn zonder Sven. Een ware pionier en innovator die altijd de grenzen blijft opschuiven, trouw blijvend aan zijn visie. Deze baas wordt nu 50 jaar en dat gaan we met hem vieren. Tijd om hem te eren en mee te vliegen op zijn volgende reis.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous Article8 september, de verjaardag van Rene Klijn
    Next Article Samenwerking Serj Tankian met dance producer Benny Benassi

    Related Posts

    Win kaarten voor Living Colour in Muziekgebouw Eindhoven

    John Engels ontvangt Lifetime Achievement Edison

    Win kaarten voor Soul! Power! Live! in De Pul


    RSS Muzikantenbank
    • Leuk Bluesband is opzoek naar drummer
    • Samen simpel spelen
    • Ervaren vocalist voor ambitieuze metalband gezocht!
    • Bassist gezocht
    • Uitaatklep zoekt Motor
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.