Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, juni 9
    Trending
    • Little Simz – Lotus
    • Album recensie overzicht: Lil Wayne, Pulp en meer
    • Album recensie overzicht: War, Danny Zeitlin en meer
    • S10 laat haar hart spreken in de Effenaar
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 08 Juni 2025
    • The Kik toont muzikaliteit met humor en vakmanschap
    • Plan Z – Hellevangelist
    • StipsGoulding – Love & Affection
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Mieke Stemerdink komt na de Gigantjes met solo-album ‘Oh Liefde’
    Muzieknieuws

    Mieke Stemerdink komt na de Gigantjes met solo-album ‘Oh Liefde’

    By Wil Wander27 juli 2014

    Op 4 september verschijnt bij het album ‘Oh Liefde’ van ex-Gigantjes zangeres Mieke Stemerdink. De dertien liedjes varieren van obscure covers, vertalingen en nieuw repertoire geschreven door Huub van der Lubbe (De Dijk) en Guido Belcanto. De plaat, die lang de werktitel ‘Billy Holiday meets Tante Leen’ had, is nadrukkelijk geen nostalgisch project. “Het opnemen van dit album was een enerverend koorddansen om het juiste evenwicht te vinden”, aldus Mieke Stemerdink.

    Jaren tachtig
    Aan het begin van de roerige jaren tachtig beginnen een aantal muzikanten de gelegenheidsformatie De Gigantjes. De jonge zangeres Mieke Stemerdink is het stralende boegbeeld van deze op de jaren vijftig geïnspireerde rhythm & blues band. De Gigantjes spelen als huisorkest bij VARA’s Nachtshow. Mede hierdoor groeit de band uit tot een van de meest gevraagde live-acts van Nederland. Maar ook Europa en zelfs Afrika worden doorkruist.

    Na diverse formatiewisselingen houden de De Gigantjes in 2000 officieel op te bestaan. Sindsdien speelt Stemerdink met Mieke Giga’s New Swing Show, een big band formatie van zeventien muzikanten. Ook is ze het gezicht van Mieke und 3 Männer im Schnee met Duits repertoire van Nina Hagen, Dietrich tot Fassbinder. Hiernaast heeft Mieke haar eigen smartlappenband en is ze onderdeel van de befaamde all girl-formatie Girls Wanna Have Fun.

    ‘Oh Liefde’
    Over een periode van twee jaar neemt Mieke Stemerdink met een wisselende groep muzikanten in de studio van Frans Hagenaars (Daryll-Ann, Moss, Bettie Serveert) haar nieuwste album op. Op ‘Oh Liefde’ staan dertien liedjes. Van klassieke smartlappen uit het Nederlandse repertoire tot nieuw werk. De rijk gearrangeerde plaat (Reyer Zwart) bevat onder meer bewerkingen van de Zangeres Zonder Naam (‘Ach Vaderlief, Toe Drink Niet Meer’), Zwarte Riek (‘Amsterdam Huilt’) en Tante Leen (‘En Toch Haat Ik Je Niet’). Maar ook vertalingen van twee obscure Billy Holiday nummers. Huub van der Lubbe schonk Stemerdink zijn teksten ‘Doorzichtige Mannen’ en ‘Vergeten’ die door vaste begeleider Jan Robijns werden bewerkt. De beroemde Vlaamse chansonnier Guido Belcanto schreef voor Mieke het prachtige Oh Liefde, Oh Liefde.

    “Ik heb geprobeerd om Tante Leen als Billy Holiday te laten klinken en Holiday liedjes als Tante Leen”, zegt Stemerdink. “Holiday is vanuit mijn jazzachtergrond, de basis. Het levenslied is mijn liefde. Ik zing beiden met dezelfde intensiteit en heb bewust van beiden obscure nummers gezocht met als uitgangspunt een bepaald soort blues. De liedjes op dit album gaan over moeders, mannen, hoeren en de dood. Achtergronden en landsgrenzen doen er niet toe, uiteindelijk komt alles op deze plaat uit bij de liefde.”

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleFull Concert: Foo Fighters – Live on Letterman (2011)
    Next Article Lionel Richie krijgt ‘Legend Of Live’ titel

    Related Posts

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 08 Juni 2025

    Sting komt met musical The Last Ship naar Carré

    Zara Larsson naar Ziggo Dome


    RSS Muzikantenbank
    • Drummer
    • Toetsenist gezocht!
    • Dweilband zoekt muzikanten
    • Nieuwe country / americana / tex-mex band zoekt muzikanten!
    • Band zoekt een ritme gitaarist, drummer en zanger
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.