Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, september 2
    Trending
    • G. Love & Special Sauce sluiten hoofdstuk af in 013
    • Foreigner naar 013 Tilburg voor exclusieve show
    • Tash Sultana naar Ziggo Dome
    • John Oates – Oates
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Ph.D – ‘I won’t let you down’
    • Intieme grootsheid in de Ardennen met Het 6e Metaal in de DAFT Studios
    • Album recensie overzicht: Ludovico Einaudi, Earl Sweathsirt en anderen
    • Prince’s Sign ‘O’ The Times (1987/2025)
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Yellowcard (Melkweg, 19-11-2013)
    Concertverslag

    Yellowcard (Melkweg, 19-11-2013)

    By Armelle van Helden21 november 2013

    Een volledig akoestische avond, met bands waarvan je niet een twee drie verwacht dat ze dat zouden doen. Het album van Yellowcard waar het deze tour om draait, Ocean Avenue, bestaat al weer 10 jaar en het gelijknamige lied zorgde in Nederland voor een doorbraak voor de jongens. Deze avond spelen zij het album integraal EN akoestisch, als onderdeel van hun tour Ocean Avenue Acoustic. Voor de Zweedse poppunkers Like Torches die recent nog in Eindhoven stonden i.h.k.v. Vans Warped tour is dit andere koek: zij hebben nog nooit eerder een akoestische set gespeeld. Zelfs de band van Jasper Mook, finalist bij de beste singer/songwriter van Nederland, speelt vanavond akoestisch. Maar akoestisch wil niet zeggen dat het er nog steeds niet ruig aan toe gaat, want het blijft punk!

    Op klapstoelen gezeten in de Rabozaal verrast Jasper Mook ons met een mooie set aan gevoelige popliedjes, enige daarvan solo gezongen, anderen begeleid door zijn band. Ready or Not komt langs, maar ook Take me There en Don’t you Ever Change. De keuze voor het tweede voorprogramma is een logische: het debuutalbum Keep your Head High uit 2012 is opgenomen samen met Ryan Key en Ryan Mendez van Yellowcard. Jonathan: ‘We love the guys of Yellowcard!’De broers Jonathan en Daniel Karn vullen elkaar qua stemgeluid erg goed aan. Al heeft de stem van Jonathan veel meer te leiden doordat hij de longen uit zijn lijf schreeuwt, wat een energie, wat ook fysiek tot uiting komt op het podium. Alleen bij de laatste song komt Jonathan toch met moeite boven de muziek van de band uit.

    Het Amerikaanse Yellowcard bestaat uit zanger en gitarist Ryan Key, violist Sean Mackin, Ryan Mendez op gitaar, drummer Longineu W. Parsons III en bassist Josh Portman. Yellowcard zingt bekende songs zoals Way Away, Ocean Avenue en Only One. Ryan laat de zaal na 3 songs van hun stoel opstaan, want zitten is echt not done! Omdat hij zich helemaal niet lekker voelt deze avond, vraagt hij het publiek extra hard mee te zingen. Luidkeels wordt er meegezongen. De prominente rol van de viool in de songs zorgt ervoor dat Yellowcard een uniek en eigen geluid heeft binnen de Punk scene. Sean jut de zaal goed op en neemt de coupletten van Twenty Three voor zijn rekening, zodat Ryan een klein beetje rustiger aan kan doen. Adembenemend hoe Sean viool speelt en een geheel maakt met punkmuziek. Ryan zingt de laatste noten van Lights and Sounds en verontschuldigd zich voor de staat waarin hij op het podium staat, maar dat is helemaal niet nodig: het publiek houdt toch wel van hem en zijn band!

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleWalter Trout – Tivoli Oudegracht, 19-11-2013
    Next Article 21 november, de verjaardag van Bjork

    Related Posts

    G. Love & Special Sauce sluiten hoofdstuk af in 013

    Intieme grootsheid in de Ardennen met Het 6e Metaal in de DAFT Studios

    ENHYPEN stopt de ‘pop’ in K-pop tijdens EU-tourdebuut in Ziggo Dome


    RSS Muzikantenbank
    • Ervaren metalband zoekt ervaren bassist(e)
    • Op zoek naar een 70s 80s 90s rock/metal band
    • Bassist gezocht – regio Parkstad (Limburg)
    • Herstartende goud van oudband zoekt basgitarist of slaggitarist
    • BOEM3 gitarist (Nederpop)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.