Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, november 6
    Trending
    • Kahala – Guirca
    • 3 Stappen om onafhankelijk te blijven van het overbelaste net (advertentie)
    • Pavements (2025)
    • Bob Dylan minder breekbaar dan voorheen in Afas Live
    • Sziget Festival Keert Terug naar de Roots
    • RÜFÜS DU SOL met extra show naar Ziggo Dome
    • James Taylor naar AFAS Live
    • Alweer alle løf voor BLØF in de Muziekgieterij in Maastricht
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Black Tusk – Set the Dial
    CD Recensie

    Black Tusk – Set the Dial

    By Redactie28 november 2011

    altWaarschijnlijk heb ik een geruime tijd op de maan gebivakkeerd, want ik had echt nog nooit van dit luidruchtige trio uit Savannah, Georgia gehoord. Ondanks de grote stapel van releases die klaar ligt om besproken te worden, bleef de naam van deze band door mijn hoofd heen spoken. Dat kon ook niet anders want mijn collegae van de schrijvende rock-/metalpers lieten zich bijna unaniem lovend uit over deze band.

    Gezien het hoge aantal pagina’s dat mijn schrijvende Europese collegae besteedde aan Black Tusk werd mijn gevoel om dit album te gaan beluisteren extra getriggerd. Na de eerste tonen van het instrumentale nummer ‘Brewing the Storm’ werd ik voor mijn gevoel al gelijk uitgenodigd om het hele album uit te luisteren. Normaal gesproken krabbel ik voor een te recenseren album alvast wat commentaren op een papiertje dat toevallig rondslingert in mijn huiskamer. In het geval van ‘Set the Dial’ deed ik dat onbewust niet! Wat een heerlijk album is dit zeg na een dag hard werken. Lekker slepende ongecompliceerde beukmetal zonder afgevijlde randjes keihard recht in je smoelwerk!

    De pure sound van dit album grijpt je als luisteraar gelijk. Als je het volume van je versterker een beetje oppookt en je ogen dicht doet is het net alsof de band in je huiskamer staat te spelen. Wat me al vanaf het tweede nummer ‘Bring me the Darkness’ gelijk bevalt zijn de dubbele zangpartijen. Een licht hese hysterische stem, afgewisseld met een schuurpapieren, bijna gruntende strot, geweldig. Ik zou graag willen refereren naar andere bands om Black Tusk mee te vergelijken maar dat gaat ‘m niet worden. Misschien komt een vergelijking met Motörhead enigszins in de buurt omdat hun frontman Lemmy Killmister, net als deze gasten zijn roots in de punkwereld heeft. Ook Motörhead speelt pure en eerlijke muziek. Maar zonder afbreuk te doen aan Lemmy’s Motörhead, Black Tusk is nog harder, vuiler, gemener, creatiever, spannender en vele malen vetter maar tegelijkertijd ook primitiever.

    ‘Set the Dial’ is echt een album voor ALLE metalheads ongeacht de stijl die je aanhangt en ongeacht de stroming die je leuk vindt of waar je bij wilt horen. Dit album is al enkele weken uit, maar nu verkrijgbaar als ‘Special Edition’ compleet met shirt. Beluisteren en kopen die plaat! (8/10) (Relapse Records/Rough Trade)

    P.S. Met dank aan mijn collega Frederik Cosemans (R.T.) voor mijn openingszin.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleMuziektip van de dag: dbClifford – Simple Things (2008)
    Next Article Mötley Crüe -Greatest Hits

    Related Posts

    Kahala – Guirca

    SilverfoxxETO – DROIDS

    Danny Vera – The Way Home


    RSS Muzikantenbank
    • Slaggitariste gezocht voor All Female rock band
    • Opzoek naar een enthousiaste band!
    • Blues-/rock-/coverband Pleased To Meet You (Arnhem) zoekt een toetsenist(e)
    • Zanger,Cliff en Shadows tribute band.
    • Gitariste zoekt band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.