Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, augustus 21
    Trending
    • Yungblud. Are You Ready, Boy? (2025)
    • Drie van de beste live albums ooit…
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Cutting Crew – ‘(I Just) Died In Your Arms’
    • Album recensie overzicht: Alison Goldfrapp, Bruce Liu en meer
    • Eminem brengt muziekdocumentaire en officiële soundtrack ‘STANS’ uit
    • Frenna keert terug naar Ziggo Dome
    • Album recensie overzicht: The Black Keys, Baest en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist van 15 Augustus 2025
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Me First and the Gimme Gimmes – Go Down Under
    CD Recensie

    Me First and the Gimme Gimmes – Go Down Under

    By Redactie20 februari 2011

    altNa drie jaar van afwezigheid brengt het Punkkwintet Me First and the Gimme Gimmes weer een nieuwe plaat uit. Helaas gaat het hier om een E.P. met slechts vijf nummers die tezamen krap twaalf minuten klokken. Me First and the Gimme Gimmes is een Amerikaanse supergroep die in 1995 is opgericht. De band bestaat uit leden van NOFX (Fat Mike, basgitaar en tevens eigenaar van het punklabel Fat Wreck Cords), Lagwagon (Joey Cape, gitaar en Dave Raun, drums), Foo Fighters/No Use for a Name (Chris Shiflett ook bekend als Jake Jackson, gitaar) en Swingin’ Utters bassist (Spike Slawson, zang). Ooit was deze band bedoeld als grap maar inmiddels heeft de band al zeven albums en een hele berg singles uitgebracht in hun bestaan.

    Het leuke van Me First and the Gimme Gimmes is dat de band uitsluitend klassieke covers in een punkrock jasje speelt en dat elk album, op de live cd ‘Ruin Johnny’s Bar Mitsvah’ na, een ander thema heeft. Het eerste album, ‘Have a Ball’, bevat vooral hits uit de jaren zeventig van artiesten als John Denver, Elton John en Barry Manilow. Op het tweede album ‘Are a Drag’ worden nummers uit musicals (o.a.The Wizard of Oz) gecoverd. ‘Blow in the Wind’, het derde album, draait om hits uit de sixtees van o.a. Bob Dylan en Tammy Wynette. Het thema van het vierde album ‘Take a Break’ is R & B georiënteerd en bevat nummers van R. Kelly, Boyz II Men, The Jacksons en Seal. Eind 2006 verscheen, na het eerde genoemde live album, het album ‘Love Their Country’, dit album bevatte country en western covers. Het zevende album ‘Have Another Ball’ dat in 2008 verschijnt, bestaat uit leftovers die niet op het eerder uitgebrachte album ‘Have a Ball’ terecht zijn gekomen.

    Het thema van dit meest recente wapenfeit van deze punkrockers laat weinig te raden over. ‘Go Down Under’ bevat vijf klassieke liedjes die oorspronkelijk van Australische bodem komen. ‘Never Tear us Apart’ van INXS bijt vrolijk het spits af. Gevolgd door ‘All Out of Love’ van Air Supply, ‘Friday On My Mind’ van The Easybeats, ‘Have You Never Been Mellow’ van Olivia Newton-John (Is zij Aussie dan?) en ‘I’ve Done Everything for You’ van Rick Springfield. Verwacht van Me First and the Gimme Gimmes geen muzikale hoogstandjes dit is echte punkrock met een vette knipoog. Deze covers zijn zo verfrissend en gezellig dat je er meteen in op gaat, zelfs als NIET punkliefhebber! Toch heb ik wat puntjes van kritiek. Ik had heel graag weer een heel album van deze mannen gehoord en stiekum had ik gehoopt op het nummer ‘Down Under’ van Men at Work. (8/10) (Fat Wreck Chords)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleTegan And Sara – Dark Come Soon
    Next Article The Big 4 naar Nederland?

    Related Posts

    Album recensie overzicht: Alison Goldfrapp, Bruce Liu en meer

    Album recensie overzicht: The Black Keys, Baest en meer

    Wild Romance – Too Much is Never Enough


    RSS Muzikantenbank
    • Quality Solists Wanted!
    • Zanger/zangeres gezocht
    • Coverband R&B/Pop
    • Bassist of toetsenist
    • Bandje met Italiaanse muziek – muzikanten gezocht (Noord-Holland)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.