Donderdagavond leverde Guus Meeuwis een concert af in Royal Park in Baarn, dat zijn publiek vanaf de eerste noot wist te pakken. Jaap Reesema verzorgde het voorprogramma en wist het publiek al op te warmen voor wat komen ging.
De Brabantse zanger opende met ‘Het is een nacht’, gevolgd door ‘Geef mij je angst’. De setlist bestond uit een mix van bekende hits en meer intieme nummers. ‘Ik Wil Je’ en ‘Kleine onbekende’ zetten de toon, waarna het publiek volledig werd meegenomen door ‘Kedeng Kedeng’. “Sla een arm om degene naast je heen voor het volgende liedje”, zei Guus voordat hij ‘Dat Komt Door Jou’ inzette. Het hele veld bewoog als één geheel. Tijdens het liedje vroeg Guus of iedereen kon zwaaien, en duizenden armen gingen gelijktijdig de lucht in.
Een van de hoogtepunten kwam toen Guus een aankondiging deed. “Dames en heren we hebben een verrassing voor jullie, wij vinden Royal Park zo mooi dat we dit hebben gedaan.” Hij vertelde dat Maksim helemaal vanuit Antwerpen was gekomen om ‘Sparen Voor De Nacht’ te spelen. De samenwerking tussen beide artiesten werd goed ontvangen. Het publiek was zo enthousiast dat Maksim werd gevraagd om nog een nummer te doen. ‘Echte Mannen’ volgde. Guus legde uit hoe hij Maksim had ontmoet: “Ik ken Maksim van ‘Liefde Voor Muziek’ waar ik een jaar geleden aan mee heb gedaan, dat is de Vlaamse versie van ‘Beste Zangers’. Het volgende liedje heb ik toen gespeeld en is mij inmiddels erg dierbaar geworden.” ‘Bemin Me’ kreeg een intieme uitvoering.
“Wie is er met familie, wie is er met vrienden?”, vroeg Guus, en bij beide vragen staken mensen massaal hun hand op. Het was het moment voor ‘Vrienden’, waarbij het hele veld meebrulde met het “Ja la la la la la” gedeelte. Deze momenten van verbondenheid gaven het concert extra diepte. Na ‘Je hebt niet eens in de gaten’ en ‘Deze stilte is het mooiste’ werd het tijd voor actie. “Zijn jullie er klaar voor?” riep Guus, en het publiek antwoordde enthousiast. “Zijn wij er nog klaar voor?” vroeg hij aan zijn band, die ja knikte. “Springen!” was het commando, en het hele veld begon te springen tijdens ‘Ik Ook Van Jou’.
“Op de liefde, vriendschap en hoop”, riep Guus voordat ‘Proosten’ klonk. Een zee van bekers ging, natuurlijk, de lucht in en degenen zonder beker hieven hun handen omhoog. “Het is vrij eenvoudig, wie heeft er zin om te dansen? Het mag vanaf nu!” Het publiek liet zich geen twee keer vragen tijdens ‘Mag Ik Dansen’. ‘Verliefd zijn’ en ‘Tranen Gelachen’ brachten de avond uiteindelijk naar de climax. Deze nummers toonden aan waarom Guus Meeuwis zo geliefd, ook buiten Brabant; hij weet gevoelens te raken en mensen te ontroeren.
“Dames en heren dankjulliewel”, zei Guus, en een oorverdovend applaus volgde. Het publiek riep “Guus kom terug” en “We Want More”, want niemand wilde dat deze avond zou eindigen. Guus kwam terug voor de allerlaatste liedjes. “We gaan nog niet weg hoor, ik moest gewoon even wat te drinken halen”, grapte de Tilburger. “Het schemert mooi over de tuin van Paleis Soestdijk. En ik weet zeker dat het bij mij thuis ook begint te schemeren.” Het was de inleiding voor ‘Brabant’, waarbij het hele publiek uit volle borst meezing.
‘Het dondert en het bliksemt’ zorgde voor een spectaculaire finale waarbij letterlijk een hoop bier door de lucht vloog. “Bedankt Royal Park, we komen graag weer terug”, beloofde Guus, waarna hij nog even doorging met het “Ja laa laa laa la”-gezang, uit zijn afsluitende hit. Het refrein werd nog één laatste keer gezongen door duizenden stemmen tegelijk, en toen was het afgelopen.
Foto’s (c) Myrthe Bakker