Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, juli 28
    Trending
    • Hitkanon Flo Rida naar AFAS Live
    • Reneé Rapp – Bite Me
    • Legendary Albums: Fleetwood Mac – Fleetwood Mac
    • Jurassic World Rebirth (2025)
    • Album recensie overzicht: Tyler, the Creator, Cory Hanson en meer
    • Londen: Edith Grove 102 en waarom de Rolling Stones er nog altijd wonen
    • Album recensie overzicht: Uncle Frank, Madonna en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist van 25 Juli 2025
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Gelderland»Gelderland Nieuws»Normaal eenmalig terug op het podium
    Normaal
    Foto (c) Dirk van den Heuvel
    Gelderland Nieuws

    Normaal eenmalig terug op het podium

    By Norman van den Wildenberg3 december 2018

    De Achterhoekse rockband Normaal keert volgend jaar op Hemelvaartsdag weer terug op de bühne voor een exclusief optreden getiteld ‘Olderwets Høken’. Na een afwezigheid van vier jaar komt de groep op 30 mei weer bijeen in Lochem, de plek waar het allemaal ooit begon. Met trots maakt de band ook een deel van het voorprogramma bekend voor het dagvullend openlucht evenement, namelijk; Rowwen Hèze en De Boetners.

    In 2015 sloot Normaal haar 40-jarig bestaan groots af met ruim 33.000 ‘anhangers’ met het afscheidsconcert ‘Ajuu, de mazzel’ in een uitverkocht GelreDome. Gezondheidsklachten dwongen voorman Bennie Jolink destijds te stoppen met optreden. Een nieuw geneesmiddel geeft vier jaar later weer hoop. De zanger voelt zich weer fit en dan kruipt het artiestenbloed al snel waar het niet gaan kan.

    “Ik had begin 2016 helemaal niet meer verwacht dat ik, dankzij een nieuw geneesmiddel, weer zo goed op zou knappen. Het heeft weliswaar twee jaar in beslag genomen, maar het resultaat mag er zijn. Bij de standbeeld onthulling op Hemelvaartsdag was ik erg benieuwd of ik het vol zou kunnen houden, maar het ging prima! Inmiddels ben ik nog weer een stuk vooruit gegaan en verheug me heel erg op 30 mei! Nog eenmaal OLDERWETS høken!” aldus Bennie Jolink.

    Normaal gaf haar eerste grote optreden tijdens het Lochem Popfestival in 1975, dat traditioneel op Hemelvaartsdag gehouden werd. De hit ‘Oerend hard’ volgde in 1977 en al snel werd de harde rockmuziek met een Achterhoeks dialect het handelsmerk van de band. Normaal zet het platteland muzikaal op de kaart. Vier decennia later is de band nog altijd razend populair en niet meer weg te denken uit het Nederlandse muzieklandschap. In de afgelopen jaren mocht de band de Edison Oeuvreprijs en de prestigieuze Buma Lifetime Achievement Award in ontvangst nemen. Ook verscheen er in 2015 de VPRO documentaire ‘Ja, dat was høken, 40 jaar Normaal’ en werd er dit jaar nog een standbeeld voor de band onthuld op Hemelvaartsdag in Hummelo, vlakbij het geboortehuis van Bennie Jolink.

    Met gastoptredens van onder andere Rowwen Hèze en De Boetners maakt Normaal op Hemelvaartsdag 2019 het cirkeltje rond op het Tractorpulling terrein in Lochem.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleDennis Herrera – You Stole My Heart
    Next Article Anderson .Paak & the Free Nationals komen naar AFAS Live

    Related Posts

    Hitkanon Flo Rida naar AFAS Live

    Reneé Rapp – Bite Me

    Legendary Albums: Fleetwood Mac – Fleetwood Mac


    RSS Muzikantenbank
    • Jazzcombo zoekt pianist/toetsenist
    • Toetsenist gezocht
    • Bassist 47 zoekt band rock en harder
    • Desertcandy country/america/tex-mex band zoekt elektrisch / akoestisch gitarist
    • Black metal vocalist zoekt band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.