Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, september 5
    Trending
    • Chuck Ragan geeft ziel en zaligheid in een broeierig Café Wilhelmina.
    • ‘Roxy Ro’ is superster in een uitverkochte Ziggo Dome
    • Davina trapt haar Afterparty af in Tilburg
    • Album recensie overzicht: Gavin Friday, Ellie Goulding en meer
    • Roxy Dekker in 2027 naar Johan Cruijff ArenA
    • James Blunt naar Ziggo Dome
    • L8 Antique: “Wij zijn de brug tussen het verleden, het heden en de toekomst”
    • Fontaines D.C. – Romance
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»The Black Keys – Peaches!
    CD Recensie

    The Black Keys – Peaches!

    By Bart van de Sande20 april 2026

    Dan Auerbach en Patrick Carney zijn opnieuw terug met een album, hun vierde in vijf jaar tijd. Ditmaal duikt het duo wederom de blues in met een coverplaat vol illustere namen. In 2021 deden ze dat al met ‘Delta Kream’, een album dat destijds positief ontvangen werd.

    De drie reguliere albums die volgden, werden echter gematigder ontvangen. Wat ooit fris en onbevangen klonk, begon voor sommigen te neigen naar herhaling. De valkuil van verzadiging lag op de loer. Een terugkeer naar het coverconcept voelt dan ook als een logische zet, mogelijk als tussenstation richting nieuw eigen werk.

    Toch blijkt al snel dat dit album een andere koers vaart dan ‘Delta Kream’. Waar dat album nog ruimte bood aan lucht en variatie, klinkt deze nieuwe worp gruiziger en compacter. De gitaren zijn zwaarder aangezet, de productie is rauwer en de zang klinkt minder gepolijst en soms moeilijker te verstaan. De thematiek blijft vertrouwd: liefdesverdriet, verlies en verlangen, de klassieke bouwstenen van de blues.

    De opener ‘Where There’s Smoke, There’s Fire’, oorspronkelijk van Willie Griffin, zet meteen de toon. De groove is sterk en het nummer heeft een aantrekkelijke drive, al mist deze uitvoering wat van de zeggingskracht van het origineel.

    Dat gevoel blijft op meerdere momenten hangen. Door de vrij uniforme benadering van de nummers sluipt er een zekere eentonigheid in het album. Waar ‘Delta Kream’ juist uitblonk in kleur en dynamiek, blijft het palet hier beperkter. De keuze om het album zelf af te mixen lijkt daarbij niet in het voordeel van de variatie te werken.

    Opvallend positief is het spel van Eric Deaton, wiens baslijnen opnieuw een dragende rol vervullen. Vooral op ‘It’s a Dream’ en het ruim zeven minuten durende ‘Nobody But You’, een nummer van Junior Kimbrough & the Soul Blues Boys, geeft zijn spel de muziek extra diepte en beweging.

    Het blijft misschien appels met peren vergelijken, maar waar ‘Delta Kream’ blijft boeien door zijn veelzijdigheid, neigt dit album ernaar om het origineel zelden te overtreffen. Wie de oorspronkelijke versies naast deze uitvoeringen zet, zal merken dat daar vaak meer dynamiek en karakter in schuilt.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticlePersonal Trainer voor grootste show ooit naar Carré
    Next Article Rori eist haar plek op in La Madeleine

    Related Posts

    Album recensie overzicht: Gavin Friday, Ellie Goulding en meer

    Fontaines D.C. – Romance

    Personal Trainer – Human Assholes

    Mastodon – Marrow Deep

    Cindy Blackman Santana – Coherence

    Fischer-Z – X-Ray Serenade


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Klarinettist/hoboïst gezocht
    • Bluesband zoekt met spoed keyboardspeler/toetsenist M/V
    • Zangeres zoekt zanger en muzikanten voor nieuw project!
    • Zanger/zangeres gezocht 80s disco band Nijmegen!
    • Ervaren leadgitarist gezocht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.