Mumford & Sons kondigt met trots een reeks grote buitenshows in heel Europa aan voor volgende zomer. De drie nieuwe shows vinden in juli plaats in o.a. Rome en Berlijn, ook doet de band Nederland aan voor een show in het Stadspark Groningen.
De band is onlangs begonnen aan hun uitverkochte tournee door het Verenigd Koninkrijk, die deze week wordt afgesloten met twee shows in hun thuisstad in The O2 in Londen, ter voorbereiding op een zeer druk 2026. Mumford & Sons werkt opnieuw samen met PLUS1 om War Child te steunen in Nederland, Italië en Duitsland. Van elk verkocht ticket wordt €1 aan War Child besteed aan de bescherming, educatie en het opkomen voor de rechten van kinderen die door oorlog zijn getroffen. Eerder deze maand werd de band geëerd met de PLUS1 2025 Impact Leader Award als erkenning voor het ophalen van de meeste fondsen via PLUS1, die volledig aan War Child werden gedoneerd.
Mumford & Sons brengen hun nieuwe album, ‘Prizefighter’, uit op 13 februari 2026. Het is het zesde studioalbum van de band. De plaat is mede geschreven en geproduceerd door Aaron Dessner van The National in zijn Long Pond Studio in de staat New York. Slechts zeven maanden na de release van ‘RUSHMERE’ in maart 2025, profiteren Mumford & Sons optimaal van een productieve periode van songwriting met een nieuwe plaat die in rap tempo wordt uitgebracht.
Prizefighter, gecoproduceerd en geschreven met Aaron Dessner van The National, met wie de band eerder samenwerkte aan hun derde plaat Wilder Mind, legt de band op hun meest open en instinctieve manier vast. In slechts tien dagen schreven ze meer dan een album aan nummers, een verzameling die zowel diep persoonlijk, instinctief als ongegeneerd gemeenschappelijk aanvoelt. De teksten van Marcus Mumford spelen met veerkracht en streven, en worden gezongen met een mix van zelfvertrouwen en urgentie.
De show van Mumford and Sons is een samenwerking tussen MOJO en SPOT Groningen en onderdeel van Summerstage, een reeks grootschalige concerten die bij het intreden van de zomer plaatsvinden in het Stadspark in Groningen.
Op woensdag 1 juli komt Mumford & Sons naar Stadspark Groningen samen met support Caamp.
