Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, september 20
    Trending
    • Philadelphia soul en disco door The Three Degrees terug in Helmond
    • Fun Lovin’ Criminals in De Velinx: een bende uit de Bronx verdwaalt in het cultuurcentrum
    • Album recensie overzicht: Agnes Obel, Carly Rae Jepsen en meer
    • FM begint het weekend goed in de Pul
    • Teenage Fanclub – Do Not Dare To Dream
    • Ronan Keating met Just Getting Started World Tour naar AFAS Live in Amsterdam
    • Ina Forsman bracht de soul naar De Bosuil in Weert
    • Feiten en fabels over infraroodlicht in huis
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Brabant»Brabant Live»Crowded House staat als een huis in 013
    Foto (c) Jayno Berkhoudt
    Brabant Live

    Crowded House staat als een huis in 013

    By Norman van den Wildenberg23 oktober 2024

    Dinsdagavond was het, niet voor het eerst, een bijzonder moment in 013: de terugkeer van Crowded House naar Tilburg. 32 Jaar na hun laatste optreden in het voormalige Noorderligt, de voorloper van 013, stond de band weer in de muzikale hoofdstad van het Zuiden. De iconische band uit Australië/Nieuw-Zeeland vulde een uitverkocht huis van 3000 enthousiaste fans voor de eerste van twee opeenvolgende uitverkochte shows in het kader van hun ‘Gravity Stairs Tour’, genoemd naar het laatste album.

    In het voorprogramma was de eenmansband van Liam Finn, Neil’s oudste zoon. Liam, wist het Tilburgse publiek te boeien met zijn muzikale escapades. Met gebruik making van overdubbing  speelde hij  met gemak meerdere instrumenten er weer overheen. Briljant hoe de multi-instrumentalist zo met nummers als onder andere ‘Suspicious’, ‘Jump Your Bones’ en ‘I Just Want You to Be So Happy’ het publiek wist te vermaken.

    Crowded House

    Vanaf de opening met ‘Private Universe’ was het duidelijk dat frontman Neil Finn en zijn bandleden nog steeds in topvorm verkeerden. De chemie tussen de bandleden, waaronder bassist Nick Seymour en Neil’s zonen Liam (gitaar) en Elroy (drums), was voelbaar. Mitchell Froom op de keyboards en Paul Taylor op percussie completeerden de zeskoppige bezetting die de avond vulde met een rijke, volle sound.

    Het repertoire was een perfecte mix van klassiekers en nieuw werk. Tijdens ‘Fall at Your Feet’ en ‘Four Seasons in One Day’ zong het publiek uit volle borst mee, en ook de nummers van het nieuwe album ‘Gravity Stairs’ werden met enthousiasme ontvangen. De band wisselde moeiteloos tussen intieme ballades en uptempo nummers, waarbij ‘Black and White Boy’ en ‘Locked Out’ voor energieke hoogtepunten zorgden.

    Split Enz

    Neil Finn bleek een charismatische verteller tussen de nummers door, met zijn droge humor en anekdotes die het publiek vermaakten. Een verrassend moment was de cover van Split Enz’s ‘Message to My Girl’, een knipoog naar de muzikale roots van de Finn-broers. De spontane snippet van Hot Chocolate’s ‘You Sexy Thing’ voorafgaand aan ‘Mean to Me’ zorgde voor veel hilariteit.

    Het hoogtepunt van de avond kwam met de iconische hit ‘Don’t Dream It’s Over’, waarbij 013 veranderde in één groot samenzangkoor. De driedelige toegift, afgesloten met een emotionele versie van ‘Better Be Home Soon’, vormde een waardig slot van een concert dat bewees dat Crowded House ook na al die jaren nog steeds tot de top van de popmuziek behoort.

    De band liet zien dat ze niet alleen leunen op oude successen; het nieuwe materiaal stond als een huis en werd met dezelfde virtuositeit en passie gebracht als het oudere werk. Het was een avond die aantoonde dat Crowded House nog lang niet klaar is met het schrijven van hun muzikale geschiedenis.

    Foto’s (c) Jayno Berkhoudt

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleEen persoonlijk cadeau om te bedanken voor fantastisch uitje
    Next Article Concerttip donderdag 24 oktober: Nits @ De Harmonie

    Related Posts

    Philadelphia soul en disco door The Three Degrees terug in Helmond

    Fun Lovin’ Criminals in De Velinx: een bende uit de Bronx verdwaalt in het cultuurcentrum

    FM begint het weekend goed in de Pul

    Ina Forsman bracht de soul naar De Bosuil in Weert

    De magie van de Fisherman’s Blues Revue: The Waterboys betoveren Antwerpen

    Arrested Development maakt groot feest van hun concert in de Mezz


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Drummer gezocht Den Bosch e.o.
    • Zanger / Gitarist (50+) voor Beatles band gezocht
    • Fair Enough zoekt Gitarist
    • Zoek een cover band 65+plus
    • 2 Zangers en/of zangeressen voor AGB uit Ede gezocht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.