Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, februari 16
    Trending
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter The Whispers – ‘And The Beat Goes On’
    • Album recensie overzicht: Charli xcx, Jill Scott en meer
    • Drukwerk speelt de pannen van het dak in PAARD
    • Valentijn met Re-Play en Moortje: This Is How We Do It in Hoorn
    • Shary Ann laat Simplon dansen
    • Manchester Orchestra’s drummer Tim Very overleden
    • Slagerij van Kampen slaat zijn slag in Zoetermeer
    • Album recensie overzicht: Howling Bells, Liz Young en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Aankondiging»Het Operaspektakel AIDA komt naar Rotterdam
    Aankondiging

    Het Operaspektakel AIDA komt naar Rotterdam

    By Norman van den Wildenberg25 november 2023

    Edit: op productionele redenen zal AIDA Rotterdam niet aandoen in 2024. Het geplande concert op zaterdag 2 maart ’24 in Ahoy Rotterdam is verplaatst naar woensdag 19 maart 2025.

    In het voorjaar van 2024 zal in Rotterdam eindelijk weer Opera in Ahoy klinken. Na ruim 20 jaar wordt de traditie van grootschalige operaproducties nieuw leven ingeblazen met een grootse productie van Giuseppe Verdi’s AIDA, de meest geliefde opera allertijden. Naast Nabucco, Rigoletto en La Traviata is AIDA één van de bekendste werken van componist Giuseppe Verdi. Zijn opera’s zijn al 150 jaar wereldwijd populair.

    AIDA – Het Operaspektakel is een geheel nieuwe productie, speciaal gemaakt voor grote arena’s zoals Rotterdam Ahoy. Het artistiek team bestaat voor het grootste deel uit makers die ook al betrokken waren bij de eerste series Opera in Ahoy, maar inmiddels naam hebben gemaakt op hun eigen vakgebieden: regisseur Rian van Holland, choreograaf Jerôme Knols en echtpaar Elise en Jasper Barendregt, conceptontwikkelaars en tevens producent van het spektakel. Het team wil de traditie van de vroegere opera’s in Rotterdam Ahoy voortzetten en eveneens bestaande en nieuwe doelgroepen inspireren.

    AIDA is voor iedereen: zowel jong als oud, vertrouwde operaliefhebber en bezoekers die voor het eerst een opera bijwonen. Alles wordt uit de kast gehaald voor een uniek visueel en muzikaal spektakel: internationale topsolisten voor de hoofdrollen, een groot symfonieorkest, dansers en een internationaal operakoor. En natuurlijk een levensgroot decor, met videoschermen, special effects, soldaten, levensgrote standbeelden en een enorme olifant voor de wereldberoemde triomfmars. Tijdens deze voorstelling in Rotterdam zijn meer dan dertig lokale figuranten en 12 bazuinblazers geworven en zal een Rotterdamse kinderballetgroep optreden.

    Na de wereldpremière in Hamburg, gaat deze nieuwe productie op tournee door Europa en is op zaterdag 2 maart 2024 in Rotterdam Ahoy te zien. De hele arena wordt omgetoverd tot het speelterrein van het leger van Radames en de entourage van prinses Amneris, met meeslepende choreografieën die daarbij horen. De levenslijn van Egypte, de Nijl, ‘stroomt’ in de vorm van bijna 700 vierkante meter glanzend blauw satijn over de hoofden van het publiek het podium op. Vuurwerk wordt afgestoken bij de triomfantelijke terugkeer van het zegevierende
    Egyptische leger.

    Van 1993 tot 2002 vond er jaarlijks een operaproductie in Rotterdam Ahoy plaats. AIDA was in 1998 te zien en nu, op zaterdag 2 maart 2024, krijgt Nederland de kans om deze geheel nieuwe, hedendaagse, maar toch heel Egyptische versie van dit spektakel te bewonderen.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip zaterdag 25 november: Ilse DeLange @ Muziekgieterij
    Next Article The Captain – Don’t Panic!

    Related Posts

    Album recensie overzicht: Charli xcx, Jill Scott en meer

    Album recensie overzicht: Howling Bells, Liz Young en meer

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 13 februari 2026

    Fischer-Z viert 50 jarig bestaan met nieuw album en tournee

    Album recensie overzicht: Big Big Train, Joe Bonamassa en meer

    Album recensie overzicht: Robin Berlijn, The Hara en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Band zoekt zangeres/zanger omgeving Amersfoort
    • Drummer gezocht – Radar Machine (Post-Punk / New Wave) (Utrecht)
    • Britpop / Indie gitarist(en) & drummer gezocht – regio Rotterdam / Den Haag
    • Rhythm Rebel zoekt 2e gitarist
    • Coverband NoSense zoekt sologitarist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.