Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, oktober 12
    Trending
    • Parels van de Popmuziek: Het Verhaal achter Dexys Midnight Runners – ‘Come On Eileen’
    • Acda & de Munnik verbinden generaties in Ziggo Dome
    • Conor McLain brengt persoonlijke verhalen en Nederlandse klassiekers naar De Nieuwe Nor
    • Album recensie overzicht: Teenage Fanclub, Sari Schorr en meer
    • Time Bandits trotseren fysieke tegenslag in bruisende Cacaofabriek
    • Robert Jon & The Wreck zetten De Bosuil in vuur en vlam met Southern Rock van de bovenste plank
    • Pip Millett is een baken van zelfexpressie in Zonnehuis
    • Album recensie overzicht: Sheryl Crow, B.B. King en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Maurino zet met zijn nieuwe album ‘Ahora Si’ Latin definitief op de kaart
    Muzieknieuws

    Maurino zet met zijn nieuwe album ‘Ahora Si’ Latin definitief op de kaart

    By Rob Verbrugge18 maart 2022

    De zomer kan officieel beginnen met de release van het Spaanstalige album ‘Ahora Si’ van Maurino. De in Nederland geboren zanger met Chileense roots is vooral bekend als de frontman van de Latin cross-over band TenTemPiés, waarmee hij over de hele wereld optrad en het succesvolle Festival Macumba.

    Met de release van zijn soloalbum, dat uitkomt op het Spaanse label Calaverita, breekt er een nieuwe tijd aan voor Maurino, waar hij met zijn eigen vernieuwde geluid Latin nog groter wil maken in Nederland.

    Voor ‘Ahora Si’ bundelde Maurino zijn krachten met producer Jori Collignon, bekend van de elektronische band Skip&Die. Samen dook het duo meerdere malen een afgelegen studio in Portugal in om zich volledig te kunnen focussen op de muziek. Het eindresultaat is een prachtige plaat, waar dikke baselines gecombineerd worden met analoge drumcomputers, live instrumenten, aanstekelijke Zuid Amerikaanse ritmes en de herkenbare hese stem van Maurino. De vernieuwde unieke sound die Maurino zelf Future Latin noemt hoor je onder andere terug in ‘Ahora Si’, de titeltrack van het album. Daarnaast staan op het album ook nummers waarin Maurino zijn maatschappelijke standpunten deelt met de luisteraars.

    Zo laat hij zich bijvoorbeeld in ‘En Camino’ uit over de vluchtelingenproblematiek, waar zijn eigen ouders jaren geleden al mee te maken hadden en die volgens hem tot op de dag van vandaag niet beter is geworden, Maurino verteld over het album: “Dit is’ Ahora Si’, wat vrij vertaald uit het Spaans ‘nu wel’ betekent. Ik heb het album zo genoemd, omdat ik me nu voor de volle 100% durf te uiten in mijn muziek zonder restricties. Ik laat me niet tegenhouden door sounds, genres of politieke ideeën; ik mix en combineer alle genres en ideeën die ik heb met elkaar en maak er een nieuwe eigen sound van hetgeen ik Future Latin noem. Maar het album verwijst ook naar de afgelopen corona periode en twee jaar niet kunnen optreden; Nu gaan we wél samen met mijn band los en breken we ieder podium af! Dat is de positiviteit die ik wil uitdragen met dit album”.

    Net als vele andere artiesten heeft Maurino de afgelopen twee jaar weinig tot niet kunnen optreden, maar hij heeft deze tijd benut om een fantastische nieuwe vijfkoppige liveband samen te stellen, waarmee hij deze zomer weer volop gaat touren. Op 26 maart kan Maurino eindelijk voor het eerst samen met zijn nieuwe band optreden tijdens de officiële album release in de Helling in Utrecht. Verwacht een spectaculair optreden waar de energie en skills van Maurino en de band perfect samensmelten. Hierna zullen ze samen het nieuwe album ten gehore brengen op diverse festivals in het binnen en buitenland, zo staan ze onder andere op SanSan Festival in Spanje, Bevrijdingspop Rotterdam en op de Zwarte Cross.

    Over Maurino

    Heb je wel eens moshpit zien ontstaan bij een Latinconcert? Als Maurino Alarcón op het podium staat is alles mogelijk. De Chileense Amsterdammer speelt met de energie van zijn publiek als geen ander. Geen concert zonder een stagedive en zijn Spaanstalige maatschappijkritische lyrics zijn altijd raak.

    Maurino Alarcón zal voor altijd bekend staan als het brein achter Fiesta Macumba, het grootste Latinfeest van Nederland met een eigen tent op Lowlands. Ook gaat hij de boeken in als de frontman en singer-songwriter van de band TenTemPiés, Nu is Maurino klaar om zijn soloproject te presenteren. Future Latin, noemt hij het. Reggae drums, jazzy piano, dikke baslijn. De nieuwe richting van Maurino gaat geen enkel genre uit de weg.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleFull Concert: The Rolling Stones live @ Prudential Center, Newark (2012)
    Next Article De nieuwe New Music Friday Maxazine Playlist van 18 maart 2022

    Related Posts

    Nickelback met ‘Everything Under The Sun Tour’ in 2027 naar Amsterdam

    Canadese rock- en blueszangeres Sass Jordan overleden

    Karina Zeviani, zangeres van Thievery Corporation en Nouvelle Vague, overleden

    Streaming domineert, vinyl omzet groeit 21 procent in Nederland

    Naïka komt naar Gashouder in Amsterdam

    Take That met Dreamers European Tour naar AFAS Live


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Keyboard speler gezocht voor Monkey League Collective
    • Beginnende gitarist zoekt mensen om mee te spelen
    • Akoestische bas zoekt een muziek gezelschap
    • Briar Ridge zoekt Frontman
    • Looking for a sax/trumpet/trombone jazz funk player
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.