Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, augustus 2
    Trending
    • Album recensie overzicht: Robert Plant, Buddy Guy en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist van 1 Augustus 2025
    • Fun Lovin’ Criminals herrijst na 15 jaar stilte
    • Legendarische accordeonist Flaco Jiménez overleden
    • Walking On A Dream in Tilburg met Empire of the Sun
    • We are Scientists – Qualifying Miles
    • The Fantastic Four: First Steps (2025)
    • Paul Weller – Find El Dorado
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Art pop duo Silver Lake brengt eerste single uit
    Muzieknieuws

    Art pop duo Silver Lake brengt eerste single uit

    By Wil Wander5 maart 2022

    Marleen Hoebe en Jesse Koch vormen het art pop duo Silver Lake en hebben deze week hun eerste single ‘Under The Silver Lake’ uitgebracht. Het nummer is in samenwerking met Pieter Vonk opgenomen.

    Zes jaar geleden, in de romantische, nachtelijke setting van een oude Amsterdamse kroeg, werd de fundering voor het nieuwe artistieke duo Silver Lake gelegd. Na elkaar daar, op het podium, ontmoet te hebben, besloten Marleen Hoebe en Jesse Koch partners te worden in het leven, en later ook in de muziek. Vlak voor het uitbreken van de pandemie besloot het duo het creatieve potentieel van hun relatie dieper te verkennen, met als resultaat het aangrijpende en sfeervolle art-pop project Silver Lake.

    Zoals stromingen in de zee nieuwe elementen met zich mee kunnen brengen, zo ook vloeide er nieuwe creatieve energie dat zich uitmondde in Silver Lake: geïnspireerd door hun nieuwe thuisstad Den Haag schreef het duo nieuw materiaal waarop ze samen hun compositorische, tekstuele en productionele magie los lieten. Er kunnen parallellen getrokken worden met artiesten als Alexandra Saviour, Lana del Rey en The Last Shadow Puppets – evenals oude troubadours zoals Nancy Sinatra en Lee Hazlewood. Met een nostalgische knipoog naar het verleden maar met de ogen scherp gericht op de toekomst en middels moderne productietechnieken in symbiose met oude analoge apparatuur uit de jaren ’60 en ’70, slaagt Silver Lake erin om een symbiose te creëren van een vintage, doch eigentijds geluid.

    Geïnspireerd door de gelijknamige film, neemt de eerste single ‘Under The Silver Lake’ je mee naar de wachtkamer van het onderbewuste; een plek verborgen van het dagelijkse, die verloren liefdes, hoop, dromen, angsten en jeugdherinneringen bevat die je dacht vergeten te zijn. “Wij waren allebei echt helemaal door deze film geïntrigeerd. Het geeft je constant het gevoel alsof je in iemand anders z’n droom rondloopt. Het doel van deze song was het mysterieuze gevoel van de film naar muziek te vertalen. Ook alles wat je ziet in de video voor ‘Under The Silver Lake’ heeft te maken met hoe je in je hoofd herinneringen en gedachten verwerkt; onvoorspelbare beelden die op het eerste gezicht logisch er uitzien, maar als je goed kijkt nét niet helemaal kloppen. Dingen die je alleen in je eigen hoofd kunt creëren, omdat ze in de realiteit geen bestaansrecht hebben en het geen sense zouden maken.” – aldus Marleen Hoebe.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous Article‘The Original Thorogood’ eert songwriting van blueslegende
    Next Article De nieuwe Maxazine Connaisseurs List van 5 maart 2022

    Related Posts

    Album recensie overzicht: Robert Plant, Buddy Guy en meer

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist van 1 Augustus 2025

    Fun Lovin’ Criminals herrijst na 15 jaar stilte


    RSS Muzikantenbank
    • Ben jij het...
    • Gitarist Den Haag zoekt bandleden voor funky vibes
    • Componist/tekstschrijver biedt 18 songs aan
    • Hit me baby one more time
    • Funk, Latin, Reggaeband zoekt pianist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.