Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, januari 18
    Trending
    • Album recensie overzicht: Circa Waves, Richard Marx en meer
    • Maria Mena kwetsbaar in Eindhoven
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 16 januari 2026
    • Ludovico Einaudi naar Ziggo Dome
    • Maria Mena verweeft intimiteit met orkestrale pracht in Heerlen
    • The Kik spelen werk Boudewijn de Groot zonder dat het een imitatie wordt
    • Madison Beer naar Ziggo Dome
    • Bruno Mars voor extra shows naar Johan Cruijff ArenA
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Brabant»Brabant Nieuws»Bobby McFerrin dit najaar naar Nederland
    Bobby McFerrin
    Brabant Nieuws

    Bobby McFerrin dit najaar naar Nederland

    By Wil Wander20 juni 2019

    De tienvoudige Amerikaanse Grammy winnaar Bobby McFerrin komt op donderdag 7 november 2019 naar Het Concertgebouw in Amsterdam en op 14 november naar het Muziekgebouw in Eindhoven. De concerten van McFerrin staan niet specifiek in het teken van een nieuwe plaat, maar altijd in het teken van creatieve energie. De kaartverkoop voor de concerten start op vrijdag 21 juni om 10:00 uur.

    De Amerikaanse zanger werd in 1950 geboren in New York waar hij opgroeide in een zeer muzikaal gezin. Op zijn achtste verhuisde McFerrin samen met zijn familie naar Hollywood waar hij zijn liefde voor muziek liet spreken door het bespelen van de klarinet en piano. “I knew that I was a musician early, I knew that I was very interested in music”, aldus de zanger.

    Daar bleef het niet bij want in 1988 scoorde hij zijn wereldberoemde mega hit ‘Dont Worry, Be Happy’, wat het allereerste a capella nummer in de geschiedenis is dat de top 40 heeft bereikt. Geen achtergrondvocalen, geen instrumenten, alleen de zuivere stem van Bobby McFerrin. Door zijn wereldsucces opende hij de deuren voor andere a capella vocalisten en beatboxers. De titel van het nummer werd een slogan die tot de dag vandaag nog vaak wordt gebruikt: ‘Don’t Worry, Be Happy’.

    Jazz, pop, R&B, klassiek, wereldmuziek, Bobby was het allemaal en tegelijkertijd ook allemaal niet. Hij pakt van verschillende muziekstijlen een ingrediënt en creëert daarmee zijn eigen meesterwerk. Hij leerde muziek te maken met zijn eigen lichaamsdelen en wist zichzelf zo goed te ontwikkelen dat hij ook als one-man band op wereldtournee kon gaan.

    Zondag 14 juli is deze creatieve geest te bewonderen tijdens het North Sea Jazz festival in Rotterdam. 7 november keert hij terug om een volwaardig concert te geven in Het Concertgebouw en 14 november in het Muziekgebouw te Eindhoven

    “I try not to “perform” onstage, I try to sing the way I sing in my kitchen, because I just can’t help myself. I want audiences to leave the theatre and sing in their own kitchens the next morning. I want to bring audiences into the incredible feeling of joy and freedom I get when I sing.“ – Bobby McFerrin-

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConincx Pop, een eigenzinnig en alternatief festival
    Next Article Freddie Mercury – Time Waits For No One

    Related Posts

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 16 januari 2026

    Ludovico Einaudi naar Ziggo Dome

    Madison Beer naar Ziggo Dome

    Bruno Mars voor extra shows naar Johan Cruijff ArenA

    Medeoprichter Grateful Dead, Bob Weir overleden

    Starman David Bowie schittert 10 jaar na zijn overlijden nog steeds


    RSS Muzikantenbank
    • Band zoekt toetsenist; Regio 079
    • Gitarist
    • Contrabassist zoekt gezellige ervaren Brabantse muzikanten voor een akoestisch project
    • Sologitarist gevraagd.
    • Border Blues Rock zoekt drummer
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.