Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, augustus 11
    Trending
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter A Flock of Seagulls – I Ran (So Far Away)
    • Hoe muziek in films de sfeer en emoties van kijkers beïnvloedt
    • Album recensie overzicht: Nick Drake, Aamarae en meer
    • Album recensie overzicht: Halestorm, Tingvall Trio en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist van 8 Augustus 2025
    • De rol van muziek en geluid in een online casino
    • S.O.S. Band brengt Atlanta-funk terug tot leven in 013
    • Win kaarten voor ‘Prince – Sign o’ the Times’ bij Pathé Bioscopen
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Albert Hammond geeft memorabel optreden in Schiedam
    Albert Hammond
    Concertverslag

    Albert Hammond geeft memorabel optreden in Schiedam

    By Eric Campfens10 december 2017

    Het is haast niet meer te tellen hoeveel hits Albert Hammond op zijn naam heeft staan. Niet alleen van door zelf uitgevoerde nummers, maar ook die hij voor anderen heeft geschreven. Momenteel tourt hij met zijn band door Europa en laat hij een flink deel van deze hits de revue passeren. Op 7 december deed in het kader van deze tournee het mooie Theater aan de Schie in Schiedam aan.

    Stipt om kwart over acht betreden Albert Hammond en band het podium en wordt ‘Everything I Want To Do’ van zijn gelijknamige elpee uit 1974 ingezet. Hammond wordt begeleid door een uitstekende band met toetsen, drums, bas en gitaar, die voor een goede begeleiding zorgen en duidelijk ondergeschikt zijn aan de hoofdpersoon zelf. Na het openingsnummer, waarbij de sfeer er meteen goed in zit, krijgt het publiek een bloemlezing uit het werk van Hammond. We horen zijn eigen hits en ook de hits van anderen die hij heeft geschreven.

    Tijdens de aankondigingen vertelde hij bij de meeste ervan hoe ze tot stand waren gekomen of voor wie hij ze geschreven heeft. Ik telde over de hele avond ruim vijfentwintig nummers, variërende van ‘Freedom Come, Freedom Go’ (Fortunes), ‘Don’t You Love Me Anymore’ (Joe Cocker), ‘To The Girls I’ve Loved Before’ (Julio Iglesias & Willie Nelson) en ‘One Moment In Time’ (Whitney Houston) tot zijn eigen ‘The Day The British Army Lost The War’, ‘The Peacemaker’ en ‘I Don’t Want To Die In An Air Disaster’. Tijdens ‘When You Tell Me That You Love Me’, bekend van Diana Ross, Wandelde hij door het publiek om links en rechts wat handen te schudden. De 73-jarige Hammond is energiek, actief en nog steeds goed bij stem, hoewel hij duidelijk wat werd geplaagd door een verkoudheid.

    Na zo’n anderhalf uur verdween Hammond van het toneel. De band bleef staan en toen hij weer verscheen werd het publiek nog getrakteerd op ‘Nothing;’s Gonna Stop Us Now’ (de hit van Starship), ‘I’m A Train’ en Leo Sayers ‘When I Need You’. Hammond en band namen voor de vorm afscheid, maar het publiek bleef om meer vragen en werd ook op zijn wenken bediend. Als toegift knalden de hits ‘It Never Rains In Southern California’, ‘The Free Electric Band’ en de Hollies-hit ‘The Air That I Breathe’ nog over het dansende publiek. Een prima en memorabel concert.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleAlain Clark soepeler en soulvoller dan ooit
    Next Article Winnaar Nu of Nooit: Walden opent Pinkpop 2018!

    Related Posts

    Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter A Flock of Seagulls – I Ran (So Far Away)

    Album recensie overzicht: Nick Drake, Aamarae en meer

    Album recensie overzicht: Halestorm, Tingvall Trio en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Zangeres zoekt band of gitarist(e) of pianist(e) Limburg
    • Lead gitarist en co-writer gezocht (post-hardcore / metalcore)
    • Band zoekt drummer
    • Geluidstechnicus
    • Zaanse band TrashWood zoekt nieuwe ervaren slag/riffgitarist(e) (veel optredens!)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.