Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, januari 18
    Trending
    • Album recensie overzicht: Circa Waves, Richard Marx en meer
    • Maria Mena kwetsbaar in Eindhoven
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 16 januari 2026
    • Ludovico Einaudi naar Ziggo Dome
    • Maria Mena verweeft intimiteit met orkestrale pracht in Heerlen
    • The Kik spelen werk Boudewijn de Groot zonder dat het een imitatie wordt
    • Madison Beer naar Ziggo Dome
    • Bruno Mars voor extra shows naar Johan Cruijff ArenA
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Edison Jazz/World Oeuvreprijs 2016 voor het Metropole Orkest
    Metropool Orkest
    Muzieknieuws

    Edison Jazz/World Oeuvreprijs 2016 voor het Metropole Orkest

    By Norman van den Wildenberg19 april 2016

    De Edison Stichting kent de Oeuvreprijs Jazz/World 2016 toe aan het Metropole Orkest. De veelzijdigheid, het enorme oeuvre, de prachtige samenwerking met vele grootheden en hun buitengewone performance maakt dat ze deze prijs verdienen als geen ander. Op 24 juni zal het orkest de Edison in ontvangst nemen tijdens Edison Jazz/World 2016, als onderdeel van inJazz, in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Zij laten, onder leiding van honorair dirigent Vince Mendoza, die avond tezamen met gasten en andere Edison winnaars horen dat deze prijs meer dan terecht is.

     

    Vince Mendoza “I’m excited to be returning to the podium to conduct the Metropole Orkest at the 2016 Edison awards. I have always thought the Metropole to be a unique and precious jewel in the cultural crown of the Netherlands, and this year’s decision by the Edison foundation to recognize the Metropole Orkest with their Oeuvre prize is a great honour to the orchestra and their 70-year vision. I’m proud to have been part of this journey since 1995 and hope that the orchestra will continue to be a vital part of the fabric of our cultural life for many years to come.”

    Ruim zeventig jaar voorziet het Metropole Orkest haar publiek van uiteenlopende muziek, jazz, wereldmuziek, pop, chansons, cabaret, musicals of wereldmuziek, ze doen het allemaal.

    Het Metropole Orkest is in 1945 ontstaan nadat de Nederlandse regering in ballingschap en het koningshuis een belangrijke besluit hebben genomen, het volk heeft een ensemble nodig dat hoop en vertier biedt. En zo geschiedde de oprichting door Dolf van der Linden die het ensemble liet uitgroeien tot een orkest van formaat. Zijn uitgesproken ideeën spreken tot de verbeelding en het orkest wordt dan ook snel populair.

    Na 35 jaar gaat Van der Linden met pensioen en wordt opgevolgd door artistiek leider en chef-dirigent Rogier van Otterloo. In deze tijd kreeg het omroeporkest de beschikking over een ritmesectie voor traditionele lichte muziek en jazz, alsmede een ritmesectie voor de popmuziek. Na het overlijden van Van Otterloo in 1988 kwam pas in 1991 Dick Bakker als opvolger. Hij zorgde voor vele grootschalige televisieproducties in binnen- en buitenland.

    Na de komst van de Amerikaan Vince Mendoza in 2005 breekt een nieuwe tijd aan. Hij schreef vele arrangementen voor het orkest en nodigde vele muzikanten uit als Elvis Costello, Herbie Hancock, Ivan Lins en Silje Nergaard, overigens allen in het bezit van een Edison.

    De huidige chef-dirigent Jules Buckley werd aangesteld na de grote bezuinigingen en de verzelfstandiging in 2013. Hij wordt gezien als een muzikale pionier binnen de hedendaagse muziekgenres. Onder Buckley verdiende het Metropole Orkest recent zijn derde Grammy Award voor ‘Sylva’, de samenwerking met het Amerikaanse Snarky Puppy. Het orkest is nog altijd een graag geziene gast op bekende Nederlandse en buitenlandse podia zoals Paradiso en de Melkweg. Maar ook op Holland Festival, North Sea Jazz, Edison Jazz/World, Pinkpop, Musikfest Bremen en de BBC Proms zijn zij te vinden.

    Uitreiking Edison Jazz/World Oeuvreprijs 2016

    Op vrijdag 24 juni vindt de uitreiking plaats tijdens de Edison Jazz/World in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam, als onderdeel van showcase- en netwerkevenement inJazz.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleThe 1975 letterlijk van levensbelang voor fans
    Next Article Michael Kiwanuka – Black Man In A White World

    Related Posts

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 16 januari 2026

    Ludovico Einaudi naar Ziggo Dome

    Madison Beer naar Ziggo Dome

    Bruno Mars voor extra shows naar Johan Cruijff ArenA

    Medeoprichter Grateful Dead, Bob Weir overleden

    Starman David Bowie schittert 10 jaar na zijn overlijden nog steeds


    RSS Muzikantenbank
    • Gitarist
    • Contrabassist zoekt gezellige ervaren Brabantse muzikanten voor een akoestisch project
    • Sologitarist gevraagd.
    • Border Blues Rock zoekt drummer
    • Metal(core)/Hardcore drummer zoekt band of gitarist/componist om er een op te starten in regio Venlo of Peel en Maas
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.