Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, augustus 19
    Trending
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Cutting Crew – ‘(I Just) Died In Your Arms’
    • Album recensie overzicht: Alison Goldfrapp, Bruce Liu en meer
    • Eminem brengt muziekdocumentaire en officiële soundtrack ‘STANS’ uit
    • Frenna keert terug naar Ziggo Dome
    • Album recensie overzicht: The Black Keys, Baest en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist van 15 Augustus 2025
    • Wild Romance – Too Much is Never Enough
    • Blaudzun pakt Slottuin in Zeist volledig in
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Coldplay – A Head Full Of Dreams
    CD Recensie

    Coldplay – A Head Full Of Dreams

    By Peter van Cappelle4 december 2015

    Het vorige Coldplay album ‘Ghost Stories’ was, op ‘A Sky Full Of Stars’ na, een vrij somber album. Maar het was wel een verademing om na het bombast van ‘Mylo Xyloto’ weer Coldplay op een sobere manier te horen. Het nieuwe album ‘A Head Full Of Dreams’ is daarin het tegenovergestelde. Met namen als Beyoncé, Avicii, Merry Clayton, Chris Martin’s ex Gwyneth Paltrow, Tove Lo en Noel Gallagher heeft Coldplay even een blik bekende namen open getrokken die aan dit album meewerkten.

    Coldplay voor het grote mainstream publiek

    A_Head_Full_of_DreamsAl vanaf de opener en titelsong van het album ‘A Head Full Of Dreams’ is duidelijk dat Coldplay zich dit album weer richt op het grote mainstream publiek. Geheel compleet met ‘ooh ooh ooh’ kaartje aan het einde. Het daaropvolgende ‘Birds’ doet wel erg denken aan ‘Hurts Like Heaven’ van het album ‘Mylo Xyloto’. En waar er op dat album een duet stond met Rihanna, hebben Chris Martin en co nu met ‘Hymn For The Weekend’ een duet met Beyoncé opgenomen. En ook dit klinkt als ‘Princess Of China Part II’. R&B invloeden zijn ook terug te horen in ‘Army Of One’ en de daarop volgende hidden track ‘X Marks The Spot’. Het komt vrij geforceerd over. Alsof het doel moet zijn om aansluiting te vinden bij het jonge publiek. Daarin zijn het duet ‘Fun’ met Tove Lo en de disco achtige single ‘Adventure Of A Lifetime’ de enige twee geslaagde voorbeelden.

    Gelukkig bevat het album voor de helft ook nog nummers die perfect tussen de oude typische Coldplaysongs passen. Zoals de pianoballad ‘Everglow’, ‘Amazing Day’ en de afsluiter ‘Up&Up’. In het laatstgenoemde nummer neemt Noel Gallagher de gitaarpartijen voor zijn rekening die zo uit de periode van het Oasis album ‘Definitely Maybe’ afkomstig had kunnen zijn. Het is hèt hoogtepunt van het album.

    Eigenlijk had dit album ook ‘Mylo Xyloto Part II’ kunnen heten, want beiden albums hebben overeenkomsten. Beiden albums hadden zowel een handjevol sterke songs en een aantal commerciële draken die het ongetwijfeld goed zullen doen in de hitlijsten. Een sterk album zoals ‘Parachutes’ of ‘A Rush Of Blood To The Head’ zullen ze dan ook waarschijnlijk nooit meer maken. (6,5/10) (Parlophone)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleArmin van Buuren verrast Hardwell met gouden award
    Next Article Krater – Hunger Of Ropes

    Related Posts

    Album recensie overzicht: Alison Goldfrapp, Bruce Liu en meer

    Album recensie overzicht: The Black Keys, Baest en meer

    Wild Romance – Too Much is Never Enough


    RSS Muzikantenbank
    • Metalcore drummer (ex- To Heaven Earth Is Hell) zoekt band of muzikanten om een nieuwe band op te starten in regio Venlo
    • Metalcore drummer (ex- To Heaven Earth Is Hell) zoekt band of muzikanten om een nieuwe band op te starten in regio Venlo
    • Jazzican
    • Drummer zoekt muzikanten
    • Saxofoonorkest zoekt tenor-en alt saxofoonist(e)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.