Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, september 30
    Trending
    • Susanne Sundfør met Kit Downes – Revelations of Divine Love
    • Victoria Monét – Frequency of Love
    • DAAN. laat belang van gitaren zien in Paradiso
    • Rod Stewart neemt met The Final Encore afscheid in de Ziggo Dome
    • Amon Amarth – The Allfather Awakens
    • Mary Gauthier – Reckoning
    • Marike Jager toont solo veelzijdigheid in Museum Speelklok
    • IQ vierde 45 jaar muziek met een muzikaal feest in De Bosuil
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Brabant»Brabant Live»Rowwen Hèze laat 013 weer naar bier ruiken
    Rowwen Hèze
    Brabant Live

    Rowwen Hèze laat 013 weer naar bier ruiken

    By Sebastiaan Oeijen10 oktober 2015

    Op vrijdag 9 oktober mocht Rowwen Hèze de net verbouwde poptempel 013 Tilburg inwijden. De Limburgse band afkomstig uit America wist de geur van nieuwbouw al snel te veranderen in de oude vertrouwde geur van bier. Een essentieel onderdeel van een avondje Rowwen Hèze, want: “Van drinken krijg je dorst” aldus leadzanger Jack Poels.

    Een dikke 2000 bezoekers meldden zich om 20:00 bij het net verbouwde poppodium 013 in Tilburg. Nog altijd wordt er met met man en macht gewerkt aan de popzaal en de naastgelegen parkeergarage. In de hal treft men hier en daar nog een restje verf of kit op de vloeren en er hangt nog een typische bouwsfeer in en rond het pand van 013. Toch is de grote zaal al opgeleverd waar Rowwen Hèze de toko mocht inwijden. Een feestje dus voor het personeel van 013 die de week voorafgaand van het concert de handen uit de mouwen heeft moeten steken om de zaal ‘draaiklaar’ te maken. En met succes.
    Tijdens het concert van Rowwen Hèze bleek hoe gunstig de verbouwing eigenlijk is voor de bezoeker van 013. De zaalcapaciteit is van 2000 man naar 3000 man gegaan waarbij de vlakke dansvloer haast verdubbeld is. Ook het balkon heeft een uitbreiding gehad en de zaal is voor het publiek makkelijker te bereiken omdat er meerdere ingangen zijn gemaakt. Voorheen kende de zaal alleen aan de rechter en achterzijde ingangen, sinds de verbouwing zijn er echter ook aan de linkerzijde ingangen bijgekomen. Ondanks dat de verbouwingen nog niet afgerond zijn programmeert poppodium 013 de komende maanden al wel acts in de grote zaal. De grote zaal die inmiddels door Rowwen Hèze op gepaste wijze is ingewijd.
     Rowwen Heze2
    Niet alleen 013 Tilburg had iets te vieren, ook de band zelf viert dit jaar een feestje. De in 1985 opgerichte band viert dit jaar haar 30-jarige jubileum. Met de tournee genaamd ‘Ballads & Beer’ wordt dit op gepaste wijze gevierd door de band en het publiek. Ondanks het feit dat Rowwen Hèze bekend staat als een dialectband wisten zij in het Brabantse Tilburg de toko volledig op zijn kop te zetten. Veel tijd had Rowwen Hèze daar niet voor nodig want al snel werd er uit volle borst meegezongen en gedanst door het enthousiaste publiek. Leadzanger Jack Poels sprak met trots uit naar zijn al redelijk aangeschoten publiek dat het voordeel van een grote zaal is dat er meer bier in gaat. Want dat is dan ook wel een beetje het belangrijkste ingrediënt van een avondje Rowwen Hèze: bier, veel bier.

    Rowwen Hèze, Ballads & Beer

    Het resultaat van een Limburgse volksband waarbij het publiek om negen uur al straalbezopen is intrigerend te noemen. Het scheidt het publiek dan ook al snel in twee groepen, de fans en de outsiders. Iets wat je ziet bij haast elk popconcert, echter is voor de outsiders bij Rowwen Hèze extra lastig om een fantastische avond te beleven gezien de ander 90% van de zaal al lallend voor een tientje bier in je nek gooit wanneer jij nog aan het acclimatiseren bent. De band geeft al vanaf de eerste minuut gas geeft en het publiek geeft dus ook vanaf de eerste minuut alles wat ze in zich hebben. Voor de liefhebbers is dit het grootste voordeel van de ‘Ballads & Beer tournee’, alle hitjes komen in razendsnel tempo voorbij waarbij Rowwen Hèze heerlijk werkt naar een denderende climax van de avond. Bij de feesthit’s  ‘Bestel Mar’ en ‘Limburg’ vliegen er liters bier door de zaal en geniet iedereen (zelfs de outsiders) even van een euforisch hoogtepunt.
    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleBökkers vieren een plattelandsfeestje in de grote stad
    Next Article Kijktip: ‘Daft Punk unchained’

    Related Posts

    DAAN. laat belang van gitaren zien in Paradiso

    Marike Jager toont solo veelzijdigheid in Museum Speelklok

    IQ vierde 45 jaar muziek met een muzikaal feest in De Bosuil

    Vanessa Paradis laat haar zwoele stem opnieuw schitteren in de Melkweg

    Backstreet Boys laten Düsseldorf terugkeren naar het Millennium-tijdperk

    Feest, Limburgse humor en nostalgie bij Janse Bagge Bend in Roermond


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Salsaband Pimiento zoekt Timbalero & Corista(m/v)
    • Oude rockers
    • (Solo) Gitarist gezocht
    • Singer/Songwriter
    • Band zoekt drummer
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.