Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, februari 2
    Trending
    • Bertolf & Nomden – All Good Things
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Carl Douglas – ‘Kung Fu Fighting’
    • Album recensie overzicht: Ryan Adams, Cast en meer
    • Het Goede Doel leeft voort in De Bosuil
    • Album recensie overzicht: The Molotovs, Only the Poets en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 30 januari 2026
    • Danny Bryant – Nothing Left Behind
    • Concerten Katie Melua en dEUS op Slot Zeist
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Yamato (Parktheater Eindhoven, 21-05-2015)
    Foto (c) Masa Ogawa
    Concertverslag

    Yamato (Parktheater Eindhoven, 21-05-2015)

    By Norman van den Wildenberg22 mei 2015

    Het wereldberoemde Japanse drumgezelschap Yamato is terug in Nederland en Vlaanderen als onderdeel van een nieuwe wereldtournee, ‘Bakuon’. Anders dan de twee jaar geleden opgevoerde jubileumtournee ‘Rojyoh’, met hoogtepunten uit 20 jaar Yamato, zet de Japanse Taiko-groep een compleet nieuwe show op de buhne. Ze leiden het zware leven van een topsporter en geven zich volledig over aan hun instrumenten. En dat is te voelen. De onstuitbare energie en razendsnelle armbewegingen van de Japanse percussiegroep Yamato zijn ongekend.

    Yamato3Voor wie twee jaar geleden kennis maakte met Yamato tijdens hun ‘Rojyoh’-tour, zal ‘Bakuon’ wellicht wat wennen zijn. Yamato lijkt wat serieuzer geworden. Minder grappen en grollen maken deel uit van de show, terwijl de Japanners meer en meer hun toevlucht zoeken naar nieuwe experimenten met andere instrumenten. Yamato zoekt haar toevlucht naast de inmiddels bekende taiko trommels (Met als resonerend hoogtepunt natuurlijk de alles omvattende O-Daiko, de moederdrum, ofwel de hartslag van het geheel), tot Shamisen (hoewel minder dan tijdens de ‘Gamushara’-tour) en Koto K’in en de stem als instrument wordt bij ‘Bakuon’ ook ingezet. Net als de al eerder tijdens de ‘Shin-On’-tour geziene fluit. Niet alleen als de bekende kreten om elkaar op te peppen, maar ook als echte zangstem. Dit, tesamen met de veelvuldige samples van de Japanse nachtegaal, maken ‘Bakuon’ qua muziek een stuk toegankelijker dan we van Yamato gewend zijn.

    yamato1Het grote succes van de show is wederom de interactie, het contact met het publiek en het enthousiasme. Waar Yamato haar shows in het verleden voornamelijk formeerde rondom de O-Daiko, gaat Yamato tijdens ‘Bakuon’ (hetgeen ‘explosief geluid’ betekent) meer over op afwisseling. ‘Bakuon’ lijkt meer dan anders geformeerd rond de Shime-Daiko (vergelijkbaar met een soort van dubbelzijdige snare) en Chū-Daiko (zeg maar een floor-tom). Natuurlijk is in vrijwel ieder stuk wel plek voor een gebbetje, zoals de act rondom drumster Marika Nito, ‘Garakuta’, die we overigens ook zagen tijdens ‘Rojyoh’.

    Yamato2‘Bakuon’ laat zien dat Yamato ook na ruim 20 jaar nog steeds zoekende is naar vernieuwing, en ondanks dat de groep met de precisie van een Irish Stepdance werkt, blijft er in de groep gelukkig nog altijd plek voor een solo hier en daar. En daarvan zijn er genoeg tijdens ‘Bakuon’. En dat, gemixt met de enorme variëteit aan Bachi (verschillende soorten stokken) die de groep tijdens de verschillende disciplines gebruikt, maakt van ‘Bakuon’ een geslaagde poging om Yamato naar een hoger plan te tillen. De dedicatie, het enthousiasme en noem het gerust de devotie van Yamato om als één geheel een show van formaat neer te zetten maken ‘Bakuon’ geslaagd.

    Headerfoto (c) Masa Ogawa, instrumenten-foto’s (c) Norman van den Wildenberg / Maxazine.nl

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleLouis Johnson overleden
    Next Article Gwilym Gold – Breathless

    Related Posts

    All Time Low zorgt voor hoogtepunt in 013

    Claudia de Breij blijkt ook met liedjes avondvullend

    Lex Uiting & Frans Pollux brachten Limburgse sfeer van Vastelaovend perfect over naar Ziggo Dome

    Franky Rizardo brengt vakmanschap en visueel spektakel samen in Ziggo Dome

    Electric Callboy speelt het dak eraf tijdens de Tanzneid Tour in Rotterdam

    Maria Mena kwetsbaar in Eindhoven


    RSS Muzikantenbank
    • Gitarist gezocht voor band in omgeving Den Bosch/Oss
    • Gezocht zangeres (alt), amateur 50+.
    • Gitarist zoekt zangeres
    • Gitarist zoekt leuke band
    • Sorrowsomnia (Metal) zoekt drummer en bassist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.