Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, februari 16
    Trending
    • Angus & Julia Stone en Tamino toegevoegd aan Slot Zeist Live
    • Sleaford Mods – The Demise of Planet X
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter The Whispers – ‘And The Beat Goes On’
    • Album recensie overzicht: Charli xcx, Jill Scott en meer
    • Drukwerk speelt de pannen van het dak in PAARD
    • Valentijn met Re-Play en Moortje: This Is How We Do It in Hoorn
    • Shary Ann laat Simplon dansen
    • Manchester Orchestra’s drummer Tim Very overleden
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»American Aquarium (Paard van Troje – Den Haag, 13-9-2013)
    Concertverslag

    American Aquarium (Paard van Troje – Den Haag, 13-9-2013)

    By René Hoeflaak14 september 2013

    ‘Jacksonville’, een prachtig sentimenteel nummer van de Amerikaanse band American Aquarium. Een nummer over het toeren en optreden in de Amerikaanse fly-over. Ver van Raleigh, North-Carolina, de thuisstad van de indie/country-rock band. Bijna zevenduizend kilometer van huis ligt Den Haag. Gisteravond trad American Aquarium op in de kleine zaal van het Haagse Paard van Troje.

    Dat is even wat anders dan The Green Bar in Tuscaloosa, Alabama of Billy’s Clubhouse, Macon, Georgia om maar twee gelegenheden te noemen waar de Amerikanen over pakweg één a twee weken op de planken staan. In 2011 debuteerde American Aquarium wat onwennig op een Nederlands podium en naar mijn weten zelfs Europees podium tijdens het Blue Highways festival in 2011. Langzaam maar zeker wint het vijftal terrein buiten North Carolina. Gisteren bleek ook waarom.

    De band is volwassener en rijper geworden en weet vanaf de aftrap haar publiek aan zich te binden met een afwisselende set. Euforische feestnummers als ‘Burn.Flicker.Die’ worden afgewisseld met meeslepende luisterliedjes zoals – inderdaad – ‘Jacksonville’, niet geheel toevallig het openingsnummer en ‘Lonely ain’t easy’. Met de Pedal Steel van Wit Wright als bindend smeermiddel. De stemming in de helaas matig gevulde zaal in Den Haag houdt het midden tussen een feestelijk klasseavond voor volwassenen en een luisterconcert zonder stoelen. “Thuis in Amerika betalen ze 20 dollar om boven ons uit te kunnen schreeuwen, jullie in Europa luisteren aandachtig naar onze liedjes” zo vatte voorman BJ Barham de avond samen.

    Zanger en tekstschrijver BJ Barham werd als klein jongetje naar eigen zeggen geïnspireerd door Bruce Springsteen, zo vertelde hij onlangs in een interview op een Amerikaanse website. Net als bij zijn inspirator is passie en puurheid de kracht van American Aquarium. En net als zijn leermeester, gunt hij zijn band een korte rustpauze om zelf solo enkele nummers voor zijn luisteraars en kijkers te spelen Bij Bruce gaat het vaak over de grote thema’s. BJ Barham houdt het meer bij zichzelf en zingt over Mexicaans Bier zoals in het feestnummer ‘St. Marys’ en ‘Ain’t going to the bar tonight’. Een bezoek aan de bar zat er helaas maar heel even in. Want Barham, Corbin, Johnson, Mcclain en Wright sparen hun enthousiasme en krachten voor nog twee optredens in Nederland. Komt dat zien.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleZeer zeldzame demo tape Radiohead te koop
    Next Article 15 september, de verjaardag van Jaki Graham

    Related Posts

    Drukwerk speelt de pannen van het dak in PAARD

    Valentijn met Re-Play en Moortje: This Is How We Do It in Hoorn

    Shary Ann laat Simplon dansen

    Slagerij van Kampen slaat zijn slag in Zoetermeer

    Visions Of Atlantis en Warkings kwamen, zagen en overwonnen in 013

    Lorna Shore maakt indruk in uitverkochte AFAS Live


    RSS Muzikantenbank
    • Bass & Dums
    • Zanger zoekt toetsenist en/of aansluiting bij een jazz trio
    • De Flying Boomers zoeken bijpasende drummer
    • Beginnend gypsy jazz gitarist zoekt medespeler(s)
    • 2e gitarist gezocht voor onze te gekke melodic rock band Velvet Asity
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.