Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zondag, oktober 19
    Trending
    • Album recensie overzicht: Chrissie Hynde, Of Monsters and Men en meer
    • Timebox brengt lang vervlogen Nederpop geschiedenis naar het nu in Zeist
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 17 oktober 2025
    • Conor McLain raakt diep in intieme Mezz-show
    • The Orb – Buddhist Hipsters
    • Ace Frehley (Kiss) overleden
    • Dave naar Ziggo Dome met ‘The Boy Who Played the Harp Tour’
    • Justin Hayward tovert betoverende avond in Muziekgebouw Eindhoven
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»John Fogerty (Ziggo Dome, 13-07-2012)
    Concertverslag

    John Fogerty (Ziggo Dome, 13-07-2012)

    By René Hoeflaak14 juli 2012

    Vrijdagavond de 13e. Het einde van een donkere regenachtige dag. “Who’ll stop the rain?”. Wie anders dan John Fogerty kan deze dag nog redden? Het fonkelnieuwe en sfeervolle Ziggo Dome in Amsterdam is niet helemaal uitverkocht. Op zich niet zo vreemd. De 67-jarige John Fogerty leunt vooral op zijn successen als voorman van Creedence Clearwater Revival uit de jaren zestig en vroege jaren zeventig en voor zijn laatste hit, “The Old man down the road” moeten we terug naar 1984.

     

    Met twee sterke CD’s in 2004 en 2007 staat Fogerty weer helemaal op de kaart. De wereldkaart wel te verstaan. Want al meer dan vijftig jaar toert John Fogerty onvermoeibaar over de continenten. “Rockin all over the world”, ook vanavond dus in Amsterdam. Het optreden is een aaneenschakeling van tijdloze Classic Rocksongs die al decennia lang meegaan en die je altijd zal blijven horen. Waar ook ter wereld, waar je ook komt. Van een trendy bar in New York of Tokio tot en met een houthakkershut ergens in de Alpen, overal hoor je John Fogerty. Niet voor niets heeft de zanger/gitarist een plaatsje in “Rock’n Roll Hall of Fame”.

    Met nummers als – het openingsnummer- “Hey Tonight” , “Born on the Bayou” en “Green River” bewijst Fogerty in Amsterdam dat kritische waakzaamheid en optimisme hand in hand gaan. De essentie van Rock’n Roll. Hezelfde geldt voor de show van vanavond. Maar de houdbaarheidsdatum nadert, zo is mijn conclusie van vanavond. Want teveel dacht ik aan een bruiloftband in een dorpshuis. Want waarom wel covers als “Pretty Woman” en “I heard it to the Grapevine” en bijna geen songs van recentere albums zoals “Deja Vu again” . En een gitarist minder – dan blijven er nog vier over – had ook wel gekund. Zeker omdat het geluid in Ziggo Dome, eerlijk is eerlijk, tegenviel. Pas tegen het eind van de show, met nummers als “Down on the corner” en “Have you ever seen the rain” lijkt Ziggo Dome pas echt los te komen.

    Dat de jaren tellen, blijkt tijdens “Fortunate Son”, het laatste nummer van de officiële setlist, als Fogerty’s stem volledig overslaat en het eerste couplet moet worden overgeslagen. Hoe dan ook. Met een weliswaar al jarenlang dezelfde toegift met “Rockin all over the world” en “Proud Mary” mogen ze voor mij vrijdag de 13e voortaan altijd wel afsluiten. Morgen (zaterdag) treedt John Fogerty samen met Bruce Springsteen op in Hyde Park, Londen. Ondanks alles, paradijs op aarde. Maar nogmaals, de houdbaarheidsdatum nadert.

     

     

    Foto’s (c) 2012 Sander van den Berg

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleMuziekquiz 196: Trivia
    Next Article Mick Jagger bevestigt Stones concerten

    Related Posts

    Timebox brengt lang vervlogen Nederpop geschiedenis naar het nu in Zeist

    Conor McLain raakt diep in intieme Mezz-show

    Justin Hayward tovert betoverende avond in Muziekgebouw Eindhoven


    RSS Muzikantenbank
    • Zanger zoekt ervaren band/ bandleden
    • Zanger zoekt muzikanten voor Nederlands genre.
    • Rock coverband zoekt bassist
    • Sologitariste gezocht
    • Toetsenist gezicht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.