Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, juli 1
    Trending
    • Concert At Sea Festival: Laatste Dag Vol Muzikale Hoogtepunten
    • Turnstile naar AFAS Live
    • Nubiyan Twist – NT Soundsystem
    • Spoorpark Live Festival vol Disco, Pop en Rock
    • Album recensie overzicht: Nick León, Lorde en meer
    • Suzan & Freek stelen de show op emotionele tweede dag Concert At Sea
    • Album recensie overzicht: Nikki Nair, Fred Hersch en meer
    • North Sea Round Town verbindt alle lagen van de bevolking
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Sinéad O’Connor – How about I be me (and you be you)?
    CD Recensie

    Sinéad O’Connor – How about I be me (and you be you)?

    By Redactie15 maart 2012

    Als ze haar leven in een album zou moeten verpakken, dan kwam Sinéad O’Connor na tien jaar opnemen waarschijnlijk met een 18-dubbel cd uit. Het leven van de 45-jarige Ierse zangeres is roeriger geweest dan 10 gemiddelde rockmuzikanten bij elkaar genomen. Het is waarschijnlijk dan ook de reden dat het O’Connor telkens weer lukt een album af te leveren in een compleet andere stijl en een compleet ander thema. Zo ook nu weer met ‘How about I be me (and you be you)?’

    ‘How about I be me (and you be you)?’ is inmiddels het negende studioalbum van de Ierse zangeres. De vrolijke opener ‘4th and vine’ is slechts bedrog. ‘How about I be me (and you be you)?’is een persoonlijk album zonder al te veel om bij te lachen. Het leven van de O’Connor was niet vrolijk, en het wordt allemaal samen gepakt in deze, misschien wel meest persoonlijke, plaat.

    O’Connor heeft eerder een gospel-EP opgenomen, een reggae-dubbelaar en ook deze stromingen, die het grote publiek misschien niet meteen bij de zangeres heeft gezocht, komen terug op ‘How about I be me (and you be you)?’. Ondanks de controverse waarmee ze in de jaren 90 beschimpt en bejubeld werd, het doorscheuren van een foto van de toenmalige paus op TV, zijn veel nummers op het album stiekem religieuzer getint en schrikt ze die laatste non-believers uiteindelijk aan het eind van de cd zelfs af met een waar gebed. Of toch niet?

    Origineel zou het album ‘Home’ heten, ‘Back where you belong’ is dan ook op te vatten als titeltrack. The wolf is getting married’ is de single op het moment en geschreven in de aanloop van haar eigen, vierde, bruiloft, je weet wel, die in feite na enkele dagen al eindigde, maar begin dit jaar toch weer tot opbloei kwam. ‘Queen of Denmark’ is alle opzichten een sterk en persoonlijk nummer. Origineel van John Grant, maar typerend hoe passend het is voor O’Connor zelf. Tien tegen één gekozen in die paar dagen zonder manlief.

    Het album is zoals als vaak geproduceerd door haar eerste ex-man John Reynolds, die het geluid van het album weer wat terug bracht richting ‘Universal Mother’. O’Connor brengt op ‘How about I be me (and you be you)?’ catchy folkpopsongs, veelal dragend op een simpel gitaartje en haar bekende stemgeluid. (8/10) (One Little Indian Records/Konkurrent)


    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleRolling Stones’ 50th anniversary tournee uitgesteld
    Next Article Wassen beeld voor Nick en Simon

    Related Posts

    Nubiyan Twist – NT Soundsystem

    Album recensie overzicht: Nick León, Lorde en meer

    Album recensie overzicht: Nikki Nair, Fred Hersch en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Quality Time Musicians Wanted!
    • Gezocht: drummer voor Supertramp Tribute band
    • ReCover zoekt bassist
    • Repetitieruimte in Eindhoven Noord
    • Bassist zoekt een band .
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.