Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, januari 22
    Trending
    • Ludovico Einaudi komt naar Vorst Nationaal
    • Human – Spook
    • Franky Rizardo brengt vakmanschap en visueel spektakel samen in Ziggo Dome
    • A$AP Rocky naar Ziggo Dome
    • Midnight Oil-drummer Rob Hirst overleden
    • Dry Cleaning – Secret Love
    • Electric Callboy speelt het dak eraf tijdens de Tanzneid Tour in Rotterdam
    • Dolly Parton viert vandaag haar 80ste verjaardag
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Kapok – Flatlands
    CD Recensie

    Kapok – Flatlands

    By Redactie26 februari 2012

    Het zijn niet de gemakkelijkste albums die uitkomen bij Kytopia, het label van Colin ‘Kyteman’ Benders. Kapok is daar geen uitzondering op. Het kostte ondergetekende dan ook enkele luistersessies met flinke tussenpozen om door ‘Flatlands’ te geraken. En toch, na een eerste indruk van onbegrip, is die mening na enkele keren omgeslagen richting een klap voor mijn hoofd. Dat ik dit niet eerder inzag!

    Kapok is het collectief, gevormd door Kyteman’s Morris Kliphuis op hoorn, Timon Koomen op gitaar en Remco Menting op drums en piano. Een ogenschijnlijk vreemde combinatie, zeker voor wie de gastmuzikanten op de cd bekijkt. Een doorsnee kamerorkest zou kunnen gevormd, alleen de gitaar valt uit de toon bij echt klassiek. Edoch, klassiek is het niet, en een kamerorkest evenmin. Een flinke dosis jazz met experimenten in verscheidene richtingen. Een Blue Man Group achtig geheel (‘Morning Jam’) en een magistrale ‘Nausicaa’ (muzikaal vrij naar Nausikaä (‘Odyssee’ door Homerus), een ode aan de Japanse wereldkampioen kogelslingeren tijdens een bijna beeldende hardrockblues op ‘Murofushi’, ‘Flatlands’ brengt de stijlen samen, gedirigeerd door Kapok, het drietal dat pas een week of twee voor de opnames begonnen in deze samenstelling bijeen kwamen.

    Niet alleen Morris Kliphuis op de hoorn, maar zeker ook gitarist Timon Koomen verdient een eervolle vermelding. De rifs die Koomen uit zijn gitaar trekt zijn van de allure die doet denken aan oude meesters uit Jamaica, Ernest Ranglin voorop; En die stond ook niet alleen bekend vanwege zijn jazzmeesterwerken! Het experimentele gerag op het toepasselijk genoemde ‘Herrie’ maakt gelukkig snel plaats voor het vrolijke ‘Tarantella’, de laatste track op het tien nummers tellende album. Het Balkaneske nummer laat het luisterende publiek achter met een samenvatting van ‘Flatlands’: een samenspel van stijlen en instrumenten, op vakkundige wijze geïmproviseerd tot een groots geheel. Kapok geeft een visitekaartje af en zelfs een goed verstaander zal versteld blijven staan van de diversheid op dat kaartje.

    Ja het gebeurt vaker, dat klassiek geschoolde muzikanten de jazz-kant kiezen, maar zoals Kliphuis met zijn hoorn is ongehoord. Slechts weinige hoornisten kozen voor de moeilijke weg, maar Kliphuis laat zien dat het kan en pioniert met Kapok op een manier die we eerder bij Kyteman zelf zagen. (8/10) (Kytopia)


    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleOberhoffer met Tribes vanavond in Amsterdam
    Next Article Zelfs kandidaten twijfelen aan opzet Nationaal Songfestival

    Related Posts

    Human – Spook

    Dry Cleaning – Secret Love

    Album recensie overzicht: Tremonti, Rufus Wainwright en meer

    Album recensie overzicht: Circa Waves, Richard Marx en meer

    Album recensie overzicht: Lily Löw, Phil Martin en meer

    Album recensie overzicht: Maaike Ouboter, Hér en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Guitarist looking for a band, Metal or Heavy Rock.
    • Gezocht slaggitarist/zanger/backing vocals (60+, m/v), even woensdagen 13:00 - 16:00 uur, jaren 60' tot heden.
    • Ervaren zanger zoekt band
    • Ben jij die 'herintredende' vocalist...
    • Gezocht zanger(es) voor rock-band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.