Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, mei 13
    Trending
    • Win kaarten voor Living Colour in Muziekgebouw Eindhoven
    • Macy Gray vol tegenstrijdigheden in Eindhoven
    • Big Dega – Un Disordine Qualsiasi
    • John Engels ontvangt Lifetime Achievement Edison
    • Win kaarten voor Soul! Power! Live! in De Pul
    • Album recensie overzicht: Femi Kuti, Butthole Surfers en meer
    • Gary Barlow gunt fans zitpauze in Manchester
    • KRS-One onderwees Hip Hop-cultuur in de Q-Factory
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Heidevolk (Luxor Live, 25-2-2012)
    Concertverslag

    Heidevolk (Luxor Live, 25-2-2012)

    By Redactie26 februari 2012

    Voor mij was Heidevolk niet bepaald een bekende naam. Nederlandstalige metal gelardeerd met heraldiek. Dat getuigt van eigenzinnigheid of van supersonisch, uitvergrote lulligheid. Ik nam de proef op de som. Na het beluisteren van hun nieuwe CD ´Batavi´ en een speurtocht op YouTube heb ik hun optreden bezocht op zaterdag 25 februari in Luxor Live. Heidevolk was een van de grote acts op het GeselXL festival in Arnhem.

    Wat duidelijk wordt tijdens het optreden van Heidevolk is dat hun live performance erg sterk is. Naast historische belezenheid geeft de band ook blijk van muzikale en instrumentale virtuositeit. Intelligent in elkaar gestoken nummers worden met een ogenschijnlijke vanzelfsprekendheid gebracht.

    De line-up is opmerkelijk voor een metalband: twee zangers, twee gitaristen, een bassist en drummer. Zo nu en dan vergezeld door een violiste en oud bandlid Sebastiaan Bloeddorst. Een dergelijke line-up zie je niet vaak. Het pakt echter heel goed uit. Zo blijkt de viool is geen vergezochte toevoeging maar juist een versterkend effect binnen de thematiek van het oeuvre. Dat geldt ook voor de tweekoppige zang: zuivere masculiene zang in Algemeen Beschaafd Nederlands. Dit soort keuzes leiden tot gevoelens van weemoed naar lang vervlogen tijden. En dat is nou net waar het bij heidevolk om gaat: die lang vervlogen tijden.

    Gevoel voor detail is Heidevolk evenmin vreemd. Om een voorbeeld te geven: Zo nu en dan klinkt een ‘Oeh!’. Tom Gabriël Fischer – destijds zanger van de inmiddels ontbonden Zwitserse band Celtic Frost – bediende zich midden jaren tachtig in de klassieker Circle of the Tyrants van de ‘Oeh’. Vanaf dat moment werd de ogenschijnlijk onbelangrijke ‘Oeh’ gemeengoed binnen de metalscene. Waarom zo’n big deal maken van zo’n ogenschijnlijk detail!? De ‘Oeh’s’ zijn bij Heidevolk een verhaal apart: Ze zijn doordacht getimed en worden doordat er twee zangers zijn met een scherp oor voor detail ongelijktijdig uitgevoerd waardoor er een welluidend geheel ontstaat.

    Wat ook opvalt is dat Heidevolk zijn klassiekers kent. Als je luistert naar wat ten gehore wordt gebracht aan stijlen binnen het metalgenre dan zou je de band tekort doen door ze te kwalificeren als Pagan-, Folk, of Vikingmetal. Zoals het een zichzelf serieus nemende metalband betaamd verstaan de bandleden hun vak! Ze spelen goed en samen. Strakke timing, knappe ritmewisselingen.’. Hierbij ook mijn complimenten voor de nieuwe gitarist Kevin (vervanger van Sebastiaan Bloeddorst) bij wie het oeuvre overduidelijk is geïnternaliseerd.

    Oude nummers worden afgewisseld met nieuw werk van ´Batavi´. Die afwisseling maakt duidelijk welke ontwikkeling de band heeft doorgemaakt. Naast de bekende lofzang op bier (Het bier zal weer vloeien) en Saksenland, waarmee de band samen met publiek Luxor omtovert tot een waar feest, geven de nieuwe nummers van de CD ´Batavi´ vooral blijk van nog intelligenter in elkaar gestoken composities die live ware juweeltjes zijn! Gelukkig wordt dit ook als zodanig herkend door het publiek. Hierdoor is Heidevolk op geen enkel moment een karikatuur geschikt voor feesten en partijen maar een heel sterke act.

    Hoe gaan deze muzikanten zich na ´Batavi´ verder ontwikkelen? En wat wordt de volgende stap? Ik zit nu al op het puntje van mijn stoel! Ik heb namelijk het gevoel dat er nog veel meer in deze band zit. Het kan niet anders dan dat hierop een betekenisvolle stap gaat volgen.


    Foto’s (c) 2011 Marcel Hakvoort

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleAzealia Banks – 212
    Next Article Celine Dion zegt concerten ziek af

    Related Posts

    Macy Gray vol tegenstrijdigheden in Eindhoven

    Gary Barlow gunt fans zitpauze in Manchester

    KRS-One onderwees Hip Hop-cultuur in de Q-Factory


    RSS Muzikantenbank
    • Percussionist / Congaspeler gezocht!
    • Zangeres gezocht voor duo (hobby)...
    • Shantykoor De Stuwzangers zoekt Accordeonist
    • (Pop) punk drummer zoekt band
    • Drummer 67 voor country-, indy-rockband
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.