Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, augustus 17
    Trending
    • Feiten en fabels over infraroodlicht in huis
    • Marilyn Manson – One Assassination Under God – Chapter 2
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Paul Hardcastle – ’19’
    • Album recensie overzicht: Icona Pop, Jungle en meer
    • Eksie Ou in Amsterdam: Jack Parow en Spoegwolf breken de Melkweg af
    • Album recensie overzicht: Andrew Van Garratt, Phoebe Bridgers en meer
    • Dillom – La Nueva Violencia
    • SUMIN – dinnermode
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Heather Nova (Effenaar, 17-11-2011)
    Concertverslag

    Heather Nova (Effenaar, 17-11-2011)

    By Redactie19 november 2011

    Zangeres Sara Johnston, een nicht van Heather Nova en tevens tweede stem bij Heather zelf, mag het langzaam binnendruppelend publiek opwarmen. Zij begeleid zichzelf op de gitaar, waar ze bij tijd en wijle stevig op los ramt. Het publiek heeft nog veel met elkaar bij te kletsen, waardoor Sara amper boven het geroezemoes uit komt met haar rustige liedjes. Er verschijnt een microfoonstandaard met witte lelies er om heen gedrapeerd, waarvan de geweldige geur de eerste zeven rijen het dichtst bij het podium bedwelmt.

    In deze geurige sfeer komt Heather Nova op, gekleed in een dun jurkje (buiten is het 3 graden). Zij is blij dat ze weer in Nederland is, wat is het toch een leuk land! Al wat Heather nodig heeft, is respect, liefde en geluk (”All I Need”). En dat is wat de zaal haar geeft: het publiek is stil, de aanbidding is groot, in ieder geval bij de voorste rijen. Zowel Heather Nova als Sara lopen op blote voeten (wat een trend lijkt te zijn bij de concerten die ik de laatste tijd bezoek. Michael Franti liep ook de hele tijd op blote voeten, zelfs ‘off stage’). Wát een stem heeft Heather Nova, zo zuiver en helder, geweldig.

    De tweestemmigheid met Sara geeft de zang nog meer diepte. Bij het lied “The Good ship ‘Moon’”, waar zij achter de piano plaats neemt , geeft Heather Nova uitleg. Zij woonde vroeger op een boot die haar vader zelf gebouwd heeft. Helaas is deze boot gezonken. Ze is iets aangedaan, en de emotie die dit lied teweeg brengt, maakt dat je in de zaal een speld kunt horen vallen. De afstand tot het publiek wordt nu immens klein. Helaas wordt deze afstand direct daarna weer groter. Aan het eind komt Heather nog maar liefst twee keer opnieuw het podium op, en brengt de eerste keer de liedjes ‘Fool for You’ en ‘Walk this World’ ten gehore, waarna zij afsluit met ‘Sugar’: “When the love is gone, where will I go?”

    Ook speelt Heather Nove nog op Crossing Border in Den Haag, waar opnieuw liefde overgebracht zal gaan worden aan de zaal. Elke keer als ik een witte lelie zie en/of reuk, zal er een flashback langs komen van het concert van Heather Nova langs, wat zeker geen straf is!

    Foto’s (c) 2011 Armelle van Helden

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleArmin van Buuren draait voor Serious Request
    Next Article Extra voorstellingen Wicked

    Related Posts

    Eksie Ou in Amsterdam: Jack Parow en Spoegwolf breken de Melkweg af

    Change verspreidde ‘the glow of love’ in een nostalgisch Paradiso

    Body Count zet 013 met Ice-T op scherp met virtuele toegift

    Alien Ant Farm laat Grenswerk terugkeren naar de hoogtijdagen van nu-metal

    Pitbull geeft alles in Arnhem

    Savatage maakte van 013 the hall of the mountain king


    RSS Muzikantenbank
    • Bluesrock Drummer gezocht
    • Update: Queen coverband zoekt drummer/toetsenist
    • Drummer zoekt band
    • Startende afrobeat/afrofunk geïnspireerde band zoekt toetsenist en percussionist
    • Drummer zoekt band regio Arnhem/Dieren
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.