Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, juli 12
    Trending
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 11 Juli 2025
    • The Weeknd zet records neer in San Francisco
    • All Time Low naar 013
    • Deftones komen naar AFAS Live
    • Justin Bieber – Swag
    • Elbow doet aan succesvolle publieksparticipatie bij Paleis Soestdijk
    • Bob Dylan komt tweemaal naar AFAS Live
    • Da Funkie Junkie & Cosmic Girl – Caviar Jazz
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Geen compromissen meer voor The Gathering
    Muzieknieuws

    Geen compromissen meer voor The Gathering

    By Redactie18 mei 2011

    altThe Gathering legt op dit moment de laatste hand aan nieuwe nummers voor hun tiende studioalbum dat naar verwachting dit najaar uitgebracht wordt. Volgens de band is het nieuwe werk eigenzinnig, maar onmiskenbaar The Gathering. De band besloot voor het nieuwe album over te gaan tot een compromisloze aanpak: “We vertellen ons verhaal en soms nemen we daarvoor 10 minuten de tijd, ook al is dat niet radiovriendelijk”, aldus toetsenist Frank Boeijen.

    Het vorige album The West Pole (2009) was het resultaat van een zoektocht, de hereniging van de band en het debuut van de Noorse zangeres Silje Wergeland. “We hadden de neiging om het helemaal anders aan te pakken, al onze bagage overboord te gooien. Het voelde als een opluchting, maar we zaten er nog middenin” zegt Frank Boeijen als hij terug kijkt op de roerige periode. “Het nieuwe album staat dichter dan ooit bij ons als band. We durven weer te kijken naar ons verleden, dat zo onlosmakelijk aan ons verbonden is en waar we trots op zijn.”.

    Fans hoeven niet tot het najaar te wachten om kennis te maken met nieuwe muziek van The Gathering. Begin mei is de eerste single ‘Heroes for Ghosts’ gratis te downloaden via de populaire website Bandcamp: http://thegathering.bandcamp.com/track/heroes-for-ghosts. Vanaf mei treedt The Gathering op diverse podia en festivals op om de fans alvast een voorproefje van de andere tracks van het nieuwe album te geven. ‘Heroes for Ghosts’ is een uitgesponnen werk dat maar liefst 10 minuten duurt. De track is een soort tweeluik met een rustig en meer uptempo deel. De tekst gaat over belangrijke beslissingen die je soms moet nemen in je leven, waarvan je niet weet wat de gevolgen zullen zijn. Voor ‘Heroes for Ghosts’ is in Noorwegen een korte film opgenomen die eind mei uit zal komen.

    The Gathering nam eind januari de eerste nummers voor het nieuwe album op. Deze zomer duikt de band opnieuw de studio in om het album af te maken. In mei en juni zijn er optredens in diverse clubs en op het nieuwe muziek- en multimediafestival Oddstream dat plaatsvindt in Nijmegen. Ook toert de band wederom door Zuid-Amerika, waar The Gathering al jaren populair is. Naast landen zoals Chili, Mexico, Braziliƫ en Argentiniƫ speelt de band voor het eerst in Peru, Bolivia en Colombia.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleJohn Fogerty schenkt gitaar aan fan
    Next Article Line-up Bospop compleet met Popa Chubby en Yasmin

    Related Posts

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 11 Juli 2025

    All Time Low naar 013

    Deftones komen naar AFAS Live


    RSS Muzikantenbank
    • Energieke (feest)band gezocht!
    • Blazers gezocht
    • BEATLES Akoestisch tribute trio
    • Jazzband uit Den Haag zoekt ervaren gitarist of toetsenist.
    • Rockband bandleden gezocht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.