Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, oktober 17
    Trending
    • Ace Frehley (Kiss) overleden
    • Dave naar Ziggo Dome met ‘The Boy Who Played the Harp Tour’
    • Justin Hayward tovert betoverende avond in Muziekgebouw Eindhoven
    • Christina Crofts – Best of Bottleneck
    • Flo Rida verandert AFAS Live in één groot feest
    • Nena op stoom met hits in Muziekgebouw Eindhoven
    • D’Angelo overleden
    • Snow Patrol naar Stadspark Groningen
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Max Vanremmerden – 5 Second Songs
    CD Recensie

    Max Vanremmerden – 5 Second Songs

    By Redactie19 oktober 2010

    Een beetje cd duurt toch al gauw drie kwartier. Zit ‘ie volgestouwd tot een uur dan vinden we het prachtig, maar komt ‘ie onder de 40 minuten uit dan klagen we als Nederlanders toch al snel dat we bedrogen zijn. Hoe goed of slecht de muziek is die er op staat. Daarom willen we de reacties wel eens horen (lees: lezen) of de twaalfde cd van Max Vanremmerden, getiteld ‘5 Second Songs’. Een volledig album dat in 12 tracks telt, maar toch niet niet boven de minuut uitkomt. We zijn benieuwd.

    Amsterdammer Max Vanremmerden bracht al eerder ‘Songs to take home’ uit. 19 Nummers van gemiddeld 3 minuten, waarin de singer-songwriter een vleugje Spaanse invloeden laat doorschemeren. Of dit ook is, blijft de vraag, want ‘5 Second Songs’ laat dit in het midden. Kan ook niet anders, aangezien er in de maximaal 5 seconden dat de nummers duren geen plaats is voor een lange intro, solo, of scheiding van couplet en refrein.

    Is het werk van Vanremmerden door de jaren heen gegroeid? Het is moeilijk te zeggen, aangezien de nummers op ‘5 Second Songs’ te kort zijn om te beoordelen. Het is slechts te beluisteren, en luister dan bijvoorbeeld eens naar ‘Sick and Tired’, dat toch wel een duidelijke Doors-invloed lijkt te hebben, of openingstrack ‘Here we go again’, die hier doet denken aan Richard Cheese. ‘5 Second Songs’ lijkt voor de leek misschien een album met snippets van volledige tracks, maar wie het enkele keren beluisterd zal bemerken dat iedere track toch een compleet nummer op zich is. De teksten op ‘5 Second Songs’ laten zich misschien dan ook het best vatten in opmerkingen die rechtstreeks van Boomerang-kaarten af zouden kunnen komen. Duidelijke one-liners, complete verhalen, en dat in 5 seconds.

    Is het album een serieus album of moeten we het toch meer in de categorie geintjes gooien? Wat ons betreft het eerste, en misschien dat Vanremmerden hiermee zelfs een compleet nieuw genre heeft aangebroken, al is het alleen maar vanwege de originaliteit! (9/10)

    {slide=Gratis luisteren en downloaden!}

    Max Vanremmerden – 5 Second Songs

    {/slide}

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleMadball – Empire
    Next Article Go Back To The Zoo (Het Paard, 15-10-2010)

    Related Posts

    Christina Crofts – Best of Bottleneck

    Eefje de Visser – Vlijmscherp

    Chick Corea – Forever Yours: The Farewell Performance


    RSS Muzikantenbank
    • Producer in spé zoekt muzikanten
    • Altsaxofonist(e) GEZOCHT Ede gld
    • Rockband zoekt toetsenist m/v
    • LEPH zoekt een nieuwe drummer
    • Coverband NoSense zoekt drummer
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.