Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, februari 23
    Trending
    • Alter Bridge staat als huis in Ziggo Dome
    • Elvis: Koning zonder ruggengraat
    • Amy Macdonald stelt sterke stem centraal in herkenbare set in de Roma
    • Spiritbox naar AFAS Live
    • Rush naar Ziggo Dome
    • Bobby Royale & Tank Marwin – Under the Moon
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Mezzoforte – ‘Garden Party’
    • Album recensie overzicht: Hilary Duff, James Brandon Lewis en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Alter Bridge staat als huis in Ziggo Dome
    Concertverslag

    Alter Bridge staat als huis in Ziggo Dome

    By Rik Moors23 februari 2026

    Alter Bridge staat bekend als één van de meest constante bands uit de rockwereld. Hun platen worden steevast goed ontvangen en ook hun recent uitgebrachte ‘Alter Bridge’ gaat op dezelfde voet verder. Met de ‘What Lies Within’ tour bezocht de band samen met special guests Sevendust en Daughtry de Ziggo Dome afgelopen zondag.

    De Amsterdamse zaal leek wat hoog gegrepen, zeker aangezien ze er de vorige keer nog veel lege plekken waren. Toch wisten ze met de andere bands die we niet zo vaak in Nederland te zien krijgen de Dome aardig te vullen. Al bleef de bovenste ring dicht en was er nog best wat ruimte op de vloer. Sevendust was al 15 jaar niet meer in ons kikkerlandje geweest en ook Daughtry was alweer dik 10 jaar geleden. Het heeft wellicht wat geholpen in ticketsales.

    Sevendust mocht de avond openen en leek met hun nu metal sound een ietwat vreemde eend in de bijt. Dat bleek ook in de zaal waar nog meer dan genoeg ruimte was en het publiek pas echt druk werd bij opvolger Daughtry. Toch wisten de Amerikanen een prima show neer te zetten. Zeker de lichtshow, wat bij alle drie visueel het hoogtepunt zou zijn deze avond. Wel viel op dat er deze avond geen schermen in de zaal aanwezig zouden zijn, wat het voor de kleinere mensen op de vloer niet makkelijker maakte om wat van de artiesten zelf te zien.

    Daughtry kon op een stuk meer en vooral ook enthousiaster publiek rekenen. Het kwam muzikaal gezien ook dichter bij de stijl van Alter Bridge. Midden 2000 heeft de band onder leiding van Chris Daughtry een paar lekkere hits gepakt en zeker in het thuisland staan ze altijd hoog op de affiches. Nummers als ‘It’s Not Over’ en ‘Over You’ gingen er dan ook ik als zoete koek. Toch wisten ze het publiek het hardst te laten meezingen op de Journey klassieker ‘Seperate Ways (Worlds Apart) die de band onlangs coverde in samenwerking met Halestorm powerhouse Lzzy Hale.

    Alter Bridge werd onder luid applaus en gejuich onthaald. Tijdens hun show kwamen er nog wat extra rijen met lichten tevoorschijn als ook op de vloer van podium wat schermen met visuals. Helaas geen shots van de band zelf en dusdanig laag dat wederom de minder lange mensen er vrijwel niets van mee konden krijgen. Gelukkig draait het toch vooral om de muziek en die was zoals we van Alter Bridge mogen verwachten weer belachelijk goed.

    Hoewel het een tour is om het nieuwe album te supporten werden er ‘’slechts’’ drie nummers van de nieuwe plaat gespeeld. Vaak heeft zo’n plaat in de setlist toch de overhand. Opener ‘Silent Divide’ van de nieuwste werd dan ook erg goed ontvangen.

    Verder was er ook ruimte gemaakt voor wat deep cuts als ‘Fortress’ en ‘Burn It Down’ waarbij in de laatste Mark Tremonti de lead vocals deed. De afwisseling in gitaarspel en vocals tussen Tremonti en frontman Myles Kennedy is van een prachtige chemie. De band is sinds de oprichting ongewijzigd en op het podium in de Ziggo Dome was goed te zien hoe het viertal op elkaar is ingespeeld.

    Op driekwart van de set kwam er een rustpuntje met een stukje ‘Wonderful Life’ en de prachtballad ‘Watch Over You’. Hun bekendste track ‘Metallingus’ sloot de reguliere set knallend af waarna de band onder gejuich en een klinkende gitaar afliep. Het machtige ‘Blackbird’ startte de toegift met kippenvel. Veel beter worden ze niet gemaakt. Wat een nummer. De uithalen van Kennedy, de tekst en de afwisselende solo tussen Tremonti en Kennedy was hét hoogtepunt van de avond.

    ‘Isolation’ sloot de avond dan echt af. Alter Bridge liet zien met gemak een show te kunnen geven van dit kaliber. Alleen de zaal is er voor eigenlijk nog niet goed genoeg gevuld. Muzikaal en visueel stond het opnieuw als een huis. Alleen de volgende keer graag schermen langs het podium dat we ook wat meer kunnen zien.

     

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleElvis: Koning zonder ruggengraat

    Related Posts

    Amy Macdonald stelt sterke stem centraal in herkenbare set in de Roma

    Antoon trakteert uitverkocht PAARD op nieuwe muziek

    Drukwerk speelt de pannen van het dak in PAARD

    Valentijn met Re-Play en Moortje: This Is How We Do It in Hoorn

    Shary Ann laat Simplon dansen

    Slagerij van Kampen slaat zijn slag in Zoetermeer


    RSS Muzikantenbank
    • PRO Alt-Rock Band (Paramore/PVRIS style) seeking Female Vocalist, Drummer & Bassist! (Randstad)
    • Pop gitarist/bassist gezocht!
    • Sfeervol en professioneel voorprogramma gezocht?
    • Drummer en bassist gezocht voor progressive fusion,modern jazz,jazz rock.
    • Drummer gezocht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.