Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, februari 11
    Trending
    • The Black Keys naar AFAS Live
    • Ye naar Gelredome
    • Twee dichters, één stem: Het magische verhaal van De Poema’s
    • Victor Meijer – Bubblegum Psycho
    • The Black Crowes exclusief naar 013
    • KAYTRANADA naar Ziggo Dome
    • Heksen en koningen brengen een ode aan de metal in Heerlen
    • Labrinth – Cosmic Opera Act I
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»The Kik spelen werk Boudewijn de Groot zonder dat het een imitatie wordt
    The Kik
    Concertverslag

    The Kik spelen werk Boudewijn de Groot zonder dat het een imitatie wordt

    By Peter van Cappelle14 januari 2026

    Zelf optreden doet Boudewijn de Groot al zes jaar niet meer. Maar zijn werk wordt anno 2026 nog wel live vertolkt door de heren van The Kik. In 2019 speelden zij al de albums ‘Voor De Overlevenden’ en ‘Picknick’ integraal. Maar tijdens hun huidige theatervoorstelling putten ze uit het gehele oeuvre van De Groot dat zij deze avond in de grote zaal van TivoliVredenburg live brachten met een orkest.

    Met ‘De Reiziger’ werd de avond geopend. Waarin het orkest gelijk mooi naar voren kwam. Ook al kondigde Dave von Raven direct daarna aan dat ze niet op het tweede nummer mee zouden spelen; ‘Als De Rook Om Je Hoofd Is Verdwenen’. Toch werd dat nummer stevig gespeeld met de krachtige drumslag van Kees Schaper. Waarna er met ‘Noordzee’ weer een rustmoment kwam dat akoestisch door Dave en gitarist Arjan Spies tweestemmig werd gezongen. De ene na de andere klassieker uit het oeuvre van De Groot kwam voorbij en werd door het publiek enthousiast ontvangen. Toch was er in de setlist, die grotendeels uit bekende hits bestond, ook ruimte voor minder bekend werk. Zo werd met ‘Ze Houdt Van Mij’ even naar de Vreemde Kostgangers gegrepen (de ‘supergroep’ die De Groot vormden met Henny Vrienten en George Kooymans). Het zorgde tussen alle nostalgische momenten een mooi verstild moment. Wat ook wel welkom was na een door Arjan Spies iets te jolig aangekondigd ‘Mensen Om Mij Heen’, waarbij hij het publiek opriep om verplicht mee te zingen met het psychedelische nummer van het album ‘Picknick’.

    Ook na de pauze bleven de hits komen. Wat meteen werd ingeluid met ‘Jimmy’. Ondanks dat ze alleen maar werk van Boudewijn speelden, en geen eigen werk, gaven ze er met kleine details toch een eigen draai aan. Dave en Arjan zongen regelmatig tweestemmige koortjes die in de originele versies van De Groot niet tweestemmig waren, zoals in ‘Waterdrager’ of ‘Wat Geweest Is, Is Geweest’. Het paste echter perfect. Slechts bij uitgerekend zijn grootste klassieker ‘Avond’ zongen beiden heren niet helemaal in de juiste toonsoort. Terwijl de rest foutloos werd gespeeld.

    The Kik is een band die altijd met de jaren ‘60 van de vorige eeuw heeft geflirt, dus Boudewijn’s nummers uit dat decennia kwamen bij hun ook het beste uit de verf. Zoals ‘Verdronken Vlinder’, ‘Beneden Alle Peil’ en uiteraard De Groot’s enige nummer 1 hit ‘Het Land van Maas en Waal’. Wat de afsluiter was voor de toegift die ook uit dat decennium kwam, maar tekstueel pijnlijk actueel is: Welterusten Meneer de President’. Dat door de actualiteit een vurige afsluiter werd van een mooie avond waarin de heren van The Kik het werk van Boudewijn vertolken, zonder dat het een imitatie wordt. Maar met veel respect voor diens werk.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleMadison Beer naar Ziggo Dome
    Next Article Maria Mena verweeft intimiteit met orkestrale pracht in Heerlen

    Related Posts

    Heksen en koningen brengen een ode aan de metal in Heerlen

    HAEVN blaast met jublieumshows AFAS Live omver

    Epica speelt Ziggo Dome voor de Arcane Dimensions Tour

    Magische intimiteit met Bart Peeters in Rock Lobster

    Claude zet AFAS live in vuur en vlam

    The Damn Truth overdondert in de Bosuil


    RSS Muzikantenbank
    • Gitarist zoekt hobbymatige band(leden)
    • De Sonsbeekband zoekt zangeres/zangeressen
    • Barosz zoekt gitarist (solo's / melodieen)
    • Keyboardspeler/ ster
    • Folk project zoekt cellist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.