Vandaag kwam het droevige nieuws naar buiten dat de zanger van de grammy winnende Amerikaanse band The Mavericks, Raul Malo, is overleden aan de gevolgen van kanker. Dat maakte de band vandaag bekend via sociale media.
Raul Malo richtte samen met drummer Paul Deakin de countryband The Mavericks op in 1989 en werd populair in de jaren 90 met onder ander het vrolijke en van iconische supermarkt video clip voorziene ‘Dance The Night Away’. Ook won de band in dat decennium meerdere prijzen als ‘’vocal group of the year’’.
In 2002 besloot de band uit elkaar te gaan om in 2003 weer een korte reünie te doen. Daar bleef het een tijdje bij tot in 2011 The Mavericks weer bij elkaar kwamen. In die tussentijd bracht Malo een aantal solo albums uit. Sinds 2012 tourde band flink en bracht ook opnieuw een reeks succesvolle albums uit en werd een graag geziene gast op festivals. Ook Nederland werd regelmatig bezocht, met vrijwel enkel uitverkochte shows.
Vorig jaar bracht de band hun laatste plaat ‘Moon & Stars’ uit en werd ook bekend dat er kanker was gevonden het spijsverteringskanaal van Malo. Hierdoor werden er wat concerten verplaatst of gecanceld, maar niet de hele tour. Dit jaar september kwam het nieuws naar buiten dat het niet de goede kant op ging en cancelde The Mavericks alle nog te spelen data. Nu is het trieste nieuws naar buiten dat de zanger met een gouden stem en uitstraling gisterenavond is overleden.
Raul Malo is 60 jaar geworden.
