Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, juli 4
    Trending
    • His Lordship – Bored Animal
    • Herman Brood / Wild Romance-gitarist Dany Lademacher overleden
    • NIBE Festival: Deense Muziekmagie aan de Limfjord
    • Green Day’s punk, politiek en pure energie in Ziggo Dome
    • Camila Cabello maakt sterke comeback in AFAS Live
    • Concert At Sea Festival: Laatste Dag Vol Muzikale Hoogtepunten
    • Turnstile naar AFAS Live
    • Nubiyan Twist – NT Soundsystem
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Motorpsycho – Motorpsycho
    CD Recensie

    Motorpsycho – Motorpsycho

    By Jan Vranken27 februari 2025

    Als een woestijnverhaal van Cormac McCarthy, ontvouwt Motorpsycho’s nieuwste werk zich als een epische reis door het muzikale landschap van hun 36-jarige carrière. Net zoals Raymond Carver’s personages hun levens heruitvinden, hebben Bent Sæther en Hans Magnus Ryan hun band gedeconstrueerd tot de essentie: een duo dat de vrijheid heeft gevonden in beperking.

    Dit zelfgetitelde dubbelalbum voelt aan als een lange roadtrip door Amerika’s verlaten highways, waar Jim Harrison’s ruige karakters hun verhalen vertellen in verweerde cafés. Over 81 minuten neemt de band je mee van psychedelische oases (‘Balthaazar’) naar door krautrock gedreven vergezichten die doen denken aan het oneindige perspectief in een Barry Gifford scenario.

    De productie, verzorgd door Andrew Scheps, heeft de helderheid van een zonsopgang boven Monument Valley. Kortere tracks als ‘Stanley (Tonight’s the Night)’ en ‘Core Memory Corrupt’ fungeren als halteplaatsen, waar alternatieve rock uit de jaren ’90 wordt opgediend als een verfrissende shake in een highway diner. Maar het is in het 21 minuten durende ‘Neotzar (The Second Coming)’ waar de band echt excelleert – een progressieve odyssee die zich ontvouwt als een Don DeLillo roman, vol verborgen betekenissen en onverwachte wendingen.

    Na twee ‘pandemisch geconditioneerde’ albums (‘Yay!’ en ‘Neigh!!’) voelt deze plaat als een bevrijding. De nieuwe opstelling, aangevuld met gastmuzikanten als Reine Fiske en Thea Grant, creëert een soundscape zo rijk als de karakters in een Tom Waits song. Van de Zeppelin-achtige grooves in ‘The Comeback’ tot de verstilde folk van ‘Bed of Roses’ – elke track is een nieuw hoofdstuk in een verhaal dat zich blijft ontwikkelen.

    Wat vooral opvalt is hoe de band, net als Charles Bukowski’s alter ego Henry Chinaski, weigert zich te conformeren aan verwachtingen. Ze mengen moeiteloos King Crimson-progressiviteit met de directheid van garagerock, terwijl de Mellotron zwevende klanktapijten weeft die doen denken aan de dromerige sequences uit een David Lynch film.

    Deze plaat is geen eindbestemming maar een nieuwe start, waarin Motorpsycho als eigenaars van hun eigen label NFGS eindelijk complete artistieke vrijheid hebben gevonden. Het resultaat is een album dat, zoals Sam Shepard’s beste werk, zowel rauw als poëtisch is, beide geworteld in traditie én vooruitstrevend.

    Met deze release bewijst Motorpsycho dat ze, 36 jaar na hun debuut, nog steeds nieuwe horizonten weten te verkennen. Het is een album dat vraagt om herhaaldelijk beluisteren, zoals een goed boek dat vraagt om herrezen. Een 8/10 voor een band die weigert stil te staan, altijd onderweg naar de volgende muzikale grenspost. (8/10) (NORDFENFJESLKE GRAMMAFONSELSKAB)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleMichael Kiwanuka brengt perfectie in gehypnotiseerde AFAS Live
    Next Article Van Morrison komt met nieuw album “Remembering Now”

    Related Posts

    His Lordship – Bored Animal

    Herman Brood / Wild Romance-gitarist Dany Lademacher overleden

    NIBE Festival: Deense Muziekmagie aan de Limfjord


    RSS Muzikantenbank
    • Bassist gezocht, oefenruimte in Kerkrade
    • Drummer gezocht, repetitieruimte in Kerkrade
    • Rockband met funk-invloeden zoekt zanger(es)
    • Rock drummer m/v
    • Gitarist zoekt mensen om jazz mee te spelen
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.