Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, juni 23
    Trending
    • Robbie Williams verovert Johan Cruijff Arena met humor, zelfspot en oprechtheid
    • Zweten, springen, zingen – Pinkpop dag 2 op z’n heetst
    • Album recensie overzicht: The Pretenders, Tropical Fuck Storm en meer
    • Hitte, hits en heel veel handen in de lucht tijden de eerste dag op Pinkpop 2025
    • Album recensie overzicht: Karol G, Van Morrison en meer
    • Ook al is hij controversieel: Morrissey overtuigt in AFAS Live
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 20 Juni 2025
    • Engelbert Humperdinck naar Rotterdam en Groningen
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Xzibit toont zich koning te rijk in Victorie
    Foto (c) Tyron Rosheuvel
    Concertverslag

    Xzibit toont zich koning te rijk in Victorie

    By Tyron Rosheuvel26 september 2024

    Misschien ken je hem van het nostalgische programma ‘Pimp My Ride’, of van de xXx-films met Vin Diesel en Ice Cube. Maar Xzibit is vooral al dertig jaar een vaste waarde in de hiphopwereld. In 2024 brengt hij zijn laatste album – Kingmaker – uit, en speciaal hiervoor kwam hij naar Nederland met een volledige liveband én vertrouwde mede-artiest Demrick. Had de rapper uit Los Angeles nog steeds de intensiteit waar hij om geroemd wordt? In de Victorie vonden wij het definitieve antwoord.
    In een donker hoekje van de zaal warmde DJ DNS met veel passie en een reeks hiphopklassiekers het publiek op. Er werd voorzichtig meegezongen en gedanst, tot het tijd was voor de hoofdact. De bandleden betraden het podium en schermen toonden beelden van Los Angeles. Als verrassing startte de bandleider een akoestische versie van Luniz’ ‘I Got Five On It’, waarna Xzibit en Demrick ten tonele verschenen.
    Xzibit trapte de avond af met een krachtige start: ‘Symphony in X Major’ en ‘LAX’. Ondertussen proefde hij de energie in de zaal. Het publiek was terughoudend, dus besloot hij een nieuw nummer van zijn aankomende album te introduceren. ‘Everywhere I Go’ klonk zoals je van een West Coast-rapper zou verwachten: strak ritmisch, maar met voldoende diepgang in de teksten. Dit bracht de zaal in beweging, en al snel gingen de handen van de Victorie de lucht in.
    In 2019 zagen we Xzibit al in dezelfde zaal, toen met Ras Kass, waarbij ze de track ‘3 Card Molly’ ten gehore brachten. Dit keer nam hij de tijd om het verhaal achter hun groep te vertellen. De hyperactieve rapper van de 00’s maakte plaats voor een meer reflectieve verteller. Hij vertelde dat hij echt wilde genieten van de momenten met zijn fans, wat hem een luid applaus opleverde.
    Uiteraard was er ook ruimte voor de knallers. Met nummers als ‘Multiply’, ‘Front 2 Back’ en ‘What U See Is What U Get’ wist hij het hele publiek in te pakken. Vooral het laatste nummer werd foutloos uitgevoerd, nu Xzibit minder energiek over het podium beweegt. Qua delivery bewijst hij nog steeds een van de lyrische pilaren van de West Coast hiphop te zijn.
    Halverwege het concert spotten Xzibit en Demrick twee jonge dames vooraan in het publiek. Xzibit excuseerde zich voor zijn taalgebruik tijdens de show, maar had net het nummer ‘Alkaholik’ live gespeeld, en tot zijn verbazing kenden de meiden alle teksten uit hun hoofd. Zulke onbedoeld komische momenten gaven de avond een extra dimensie, gevoed door de chemie tussen X en zijn wingman. De show zou zelfs nog sterker zijn geweest als Demrick – die dit jaar twee albums uitbracht – echt een segment voor eigen muziek zou krijgen.
    Ook toonde Xzibit zijn meer persoonlijke kant. Tracks als ‘Thank You’, een eerbetoon aan zijn fans, en ‘Earth Is Over’ van het nieuwe album, waarin een onheilspellende toon doorklonk, lieten zien hoe veelzijdig hij is. Dankzij de liveband kon hij moeiteloos schakelen tussen verschillende nummers, wat de vaart erin hield. Daarnaast bracht de artiest een DJ op het podium die de avond verder verrijkte met scratches en humoristische geluidseffecten. Het geheel was een goed verzorgde show, vol passie van iedereen op het podium.

    Hoewel het publiek te wensen overliet, deed Xzibit er alles aan om de Victorie voor zich te winnen. Een gevarieerde set van klassiekers en nieuwe nummers, alles live uitgevoerd met een band, tilde de show naar een hoger niveau. De komst van zijn nieuwe album Kingmaker belooft veel goeds voor de toekomst. Of zoals de rapper zelf zou zeggen: “What U See Is What U Get Now!”

    Foto’s (c) Tyron Rosheuvel

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip donderdag 26 september: Nick Cave & The Bad Seeds @ Ziggo Dome
    Next Article Maxazine Presents: The Kik Essentials (samengesteld door Dave von Raven)

    Related Posts

    Robbie Williams verovert Johan Cruijff Arena met humor, zelfspot en oprechtheid

    Zweten, springen, zingen – Pinkpop dag 2 op z’n heetst

    Album recensie overzicht: The Pretenders, Tropical Fuck Storm en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Gitarist zoekt band
    • Zangeres zoekt Rockband Limburg en erbuiten
    • Drummer gezocht
    • EXTRA ZANGERES GEZOCHT voor Coverband Coverup! (Hilversum)
    • Drummer!
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.