Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, juni 30
    Trending
    • Concert At Sea Festival: Laatste Dag Vol Muzikale Hoogtepunten
    • Turnstile naar AFAS Live
    • Nubiyan Twist – NT Soundsystem
    • Spoorpark Live Festival vol Disco, Pop en Rock
    • Album recensie overzicht: Nick León, Lorde en meer
    • Suzan & Freek stelen de show op emotionele tweede dag Concert At Sea
    • Album recensie overzicht: Nikki Nair, Fred Hersch en meer
    • North Sea Round Town verbindt alle lagen van de bevolking
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Graham Gouldman – I Have Notes
    CD Recensie

    Graham Gouldman – I Have Notes

    By Jan Vranken25 juli 2024

    Eerder deze maand bracht Graham Gouldman, frontman van de legendarische artrockband 10CC, opnieuw een soloalbum uit. Het is alweer vier jaar geleden dat zijn vorige album ‘Honestly Forbids’ uitkwam, een album waarmee Gouldman destijds iedereen versteld deed staan door de kwalitatief hoogwaardige liedjes die erop stonden. Gouldman is het vak nog steeds niet verleerd en laat dat met zijn nieuwe album ‘I Have Notes’ ook weer horen.

    Het album opent met ‘Floating in Heaven’, een samenwerking met Queen-gitarist Brian May, waar Gouldman niet zonder reden enorm trots op is. Het nummer werd gecreëerd als reactie op de publicatie van de eerste foto’s van de James Webb-ruimtetelescoop en is meteen herkenbaar door de stem van Gouldman en het kenmerkende gitaarspel van Brian May. Voorwaar niet het minste visitekaartje voor een nieuw album.

    Enkele jaren geleden antwoordde een gichelende Graham Gouldman in een interview met Maxazine op de vraag waarom hij eigenlijk niet allang van zijn welverdiende pensioen aan het genieten is, na lang nadenken door te zeggen dat hij nog niet klaar is. Hij jaagt nog steeds het maken van de perfecte song na. Hij weet dat die niet bestaat, maar hoe mooi is het dat hij daar elk album weer zijn best voor doet. Op dit album is ‘When You Find Love’ een titel die aan alle vereisten voldoet. Een prachtige tekst, een gouden melodie en een Beatlesque uitvoering, waaraan ook Hank Marvin zijn medewerking verleent. Popmuziek kent geen leeftijd. Wat een prachtige popsong is dit.

    Een tijd geleden werd Gouldman uitgenodigd om op tournee te gaan met Ringo Starr’s All-Starr Band. Hij schreef daar op zijn vorige album nog het prachtige ‘Standing Next to Me’ over, en op dit nieuwe album heeft hij Ringo zelfs weten te strikken om de drumpartij in te spelen op ‘Couldn’t Love You More’, een nummer dat wel een vergeten Beatles-track lijkt. Een prestatie waar je alleen maar een diepe buiging voor kan maken.

    Het album brengt een deel Britse rockroyalty bij elkaar, want op ‘Say You Love Me Tonight’, dat Gouldman samen met Ian Hornal, die de laatste jaren de zang en gitaar in 10CC voor zijn rekening neemt, schreef, doet niemand minder dan Albert Lee mee, een van de invloedrijkste Engelse gitaristen uit de rockgeschiedenis. De man speelde met de Everly Brothers, Eric Clapton en Emmylou Harris. Ook op dit nummer spat het spelplezier en de muzikaliteit ervan af. Muziek houdt duidelijk jong. Wat een goed album is dit geworden.

    In 2022 was Gouldman eregast op het Starmus Festival in Jerevan, Armenië. Het is op dit kunst- en wetenschapsfestival dat hij ‘Floating in Heaven’ voor het eerst live bracht, samen met Brian May. Dit nieuwe album wordt afgesloten met een liveversie van ‘Heart Full of Soul’ dat Gouldman voor The Yardbirds componeerde. Met recht iets om trots op te zijn, deze liveversie, samen met onder meer Brian May, Simon Phillips en Bumblefoot (van Sons of Apollo en Guns N’ Roses).

    Al met al lijkt het wel of Gouldman zichzelf steeds weer opnieuw uitvindt, en zeker is dat kwaliteit zich niet verloochent. Hij is een van de allergrootste songschrijvers ooit, en dat vak is hij zeker nog niet verleerd. ‘I Have Notes’ is weer een meesterwerk. Kwaliteit verloochent zich niet. (9/10) (Lojinx)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip donderdag 25 juli: Seasick Steve @ TivoliVredenburg
    Next Article Carly Pearce: Op ‘Hummingbird’ staat genezingsproces en geluk centraal

    Related Posts

    Concert At Sea Festival: Laatste Dag Vol Muzikale Hoogtepunten

    Turnstile naar AFAS Live

    Nubiyan Twist – NT Soundsystem


    RSS Muzikantenbank
    • Gezocht: drummer voor Supertramp Tribute band
    • ReCover zoekt bassist
    • Repetitieruimte in Eindhoven Noord
    • Bassist zoekt een band .
    • Gitarist/Producer zoekt band of muzikale connecties (Brabant)
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.