Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    donderdag, mei 15
    Trending
    • Cyrano is een gemankeerde superheld
    • Inhaler sluit Europese tour af met energieke show in Ziggo Dome
    • Lorde met extra show naar AFAS Live
    • Mark Ambor betovert 013 met persoonlijke momenten en nieuwe muziek
    • Win kaarten voor Living Colour in Muziekgebouw Eindhoven
    • Macy Gray vol tegenstrijdigheden in Eindhoven
    • Big Dega – Un Disordine Qualsiasi
    • John Engels ontvangt Lifetime Achievement Edison
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Graham Gouldman – I Have Notes
    CD Recensie

    Graham Gouldman – I Have Notes

    By Jan Vranken25 juli 2024

    Eerder deze maand bracht Graham Gouldman, frontman van de legendarische artrockband 10CC, opnieuw een soloalbum uit. Het is alweer vier jaar geleden dat zijn vorige album ‘Honestly Forbids’ uitkwam, een album waarmee Gouldman destijds iedereen versteld deed staan door de kwalitatief hoogwaardige liedjes die erop stonden. Gouldman is het vak nog steeds niet verleerd en laat dat met zijn nieuwe album ‘I Have Notes’ ook weer horen.

    Het album opent met ‘Floating in Heaven’, een samenwerking met Queen-gitarist Brian May, waar Gouldman niet zonder reden enorm trots op is. Het nummer werd gecreëerd als reactie op de publicatie van de eerste foto’s van de James Webb-ruimtetelescoop en is meteen herkenbaar door de stem van Gouldman en het kenmerkende gitaarspel van Brian May. Voorwaar niet het minste visitekaartje voor een nieuw album.

    Enkele jaren geleden antwoordde een gichelende Graham Gouldman in een interview met Maxazine op de vraag waarom hij eigenlijk niet allang van zijn welverdiende pensioen aan het genieten is, na lang nadenken door te zeggen dat hij nog niet klaar is. Hij jaagt nog steeds het maken van de perfecte song na. Hij weet dat die niet bestaat, maar hoe mooi is het dat hij daar elk album weer zijn best voor doet. Op dit album is ‘When You Find Love’ een titel die aan alle vereisten voldoet. Een prachtige tekst, een gouden melodie en een Beatlesque uitvoering, waaraan ook Hank Marvin zijn medewerking verleent. Popmuziek kent geen leeftijd. Wat een prachtige popsong is dit.

    Een tijd geleden werd Gouldman uitgenodigd om op tournee te gaan met Ringo Starr’s All-Starr Band. Hij schreef daar op zijn vorige album nog het prachtige ‘Standing Next to Me’ over, en op dit nieuwe album heeft hij Ringo zelfs weten te strikken om de drumpartij in te spelen op ‘Couldn’t Love You More’, een nummer dat wel een vergeten Beatles-track lijkt. Een prestatie waar je alleen maar een diepe buiging voor kan maken.

    Het album brengt een deel Britse rockroyalty bij elkaar, want op ‘Say You Love Me Tonight’, dat Gouldman samen met Ian Hornal, die de laatste jaren de zang en gitaar in 10CC voor zijn rekening neemt, schreef, doet niemand minder dan Albert Lee mee, een van de invloedrijkste Engelse gitaristen uit de rockgeschiedenis. De man speelde met de Everly Brothers, Eric Clapton en Emmylou Harris. Ook op dit nummer spat het spelplezier en de muzikaliteit ervan af. Muziek houdt duidelijk jong. Wat een goed album is dit geworden.

    In 2022 was Gouldman eregast op het Starmus Festival in Jerevan, Armenië. Het is op dit kunst- en wetenschapsfestival dat hij ‘Floating in Heaven’ voor het eerst live bracht, samen met Brian May. Dit nieuwe album wordt afgesloten met een liveversie van ‘Heart Full of Soul’ dat Gouldman voor The Yardbirds componeerde. Met recht iets om trots op te zijn, deze liveversie, samen met onder meer Brian May, Simon Phillips en Bumblefoot (van Sons of Apollo en Guns N’ Roses).

    Al met al lijkt het wel of Gouldman zichzelf steeds weer opnieuw uitvindt, en zeker is dat kwaliteit zich niet verloochent. Hij is een van de allergrootste songschrijvers ooit, en dat vak is hij zeker nog niet verleerd. ‘I Have Notes’ is weer een meesterwerk. Kwaliteit verloochent zich niet. (9/10) (Lojinx)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip donderdag 25 juli: Seasick Steve @ TivoliVredenburg
    Next Article Carly Pearce: Op ‘Hummingbird’ staat genezingsproces en geluk centraal

    Related Posts

    Inhaler sluit Europese tour af met energieke show in Ziggo Dome

    Lorde met extra show naar AFAS Live

    Mark Ambor betovert 013 met persoonlijke momenten en nieuwe muziek


    RSS Muzikantenbank
    • Gevraagd gezocht
    • 'Rocking blues, muzikanten gezocht (Bassist+)
    • Gitaristen gezocht (solo, slag)
    • 'Rocking blues, muzikanten gezocht (Drummer+)
    • Fluitist(e) of klarinettist(e) gezocht...
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.