Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, augustus 24
    Trending
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Pat Benatar – ‘Love Is a Battlefield’
    • Wolfmother overtuigt live met vintage rock en een sterke greep uit het debuut
    • Album recensie overzicht: Chelsea Wolfe, King Gizzard & The Lizard Wizard en meer
    • Album recensie overzicht: Benny Blanco, Denzel Curry en meer
    • Roxy Dekker – SUPERSTAR
    • Antoon naar Gashouder
    • Brandon Flowers – Thrasher
    • Nia Archives presenteert de ‘Emotional Tour’ in Gashouder
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Orchestral Manoeuvres in the Dark – Bauhaus Staircase
    Orchestral Manoeuvres in the Dark
    CD Recensie

    Orchestral Manoeuvres in the Dark – Bauhaus Staircase

    By Jan Vranken24 oktober 2023

    Met het nieuwe ‘Bauhaus Staircase’ brengt het Liverpools Orchestral Manoeuvres in the Dark aanstaande vrijdag alweer hun viertiende album op de markt. Sinds ‘The Punishment of Luxury’ uit 2017 was het stil gebleven rond de band, en leken ze eigenlijk voorbestemd om alleen nog voort te mogen bestaan in de top 2000 en op retro festivalletjes voor de bejaarde muziekliefhebbers onder ons. Een lot dat deze popmuziek pioniers onwaardig zou zijn.

    Enter ‘Bauhaus Staircase’. De titel van het album werd geïnspireerd door Oskar Schlemmer’s schilderij ‘Bauhaus Stairway’. Met dit album vindt Orchestral Manoeuvres in the Dark zichzelf opnieuw uit. Het kan met gemak naast hun beste werk ‘Architecture & Morality‘ staan, hun inmiddels alweer 42 jaar oude meesterwerk. Andy Mcluskey en Paul Humpreys hebben jaren en jaren werk gestoken in het nieuwe album en dat is te horen. De twaalf nieuwe titels klinken allemaal fris, goed doordacht, en geproduceerd naar de allerlaatste technische standaarden en mogelijkheden. Het album klinkt als een klok, of voor mensen die een meer muzikale referentie willen, het klinkt als Steven Wilsons ‘The Future Bites’. Daarmee kan je alle concurrentie aan.

    De drie singles voorafgaand aan de albumrelease: ‘Bauhaus Staircase’, ‘Slow Train’ en ‘Veruschka’ vermochten al een tipje van de sluier op te lichten, maar na deze drie al gehoord te hebben, is het beste toch pas vanaf vrijdag te horen. Maar er is meer. Neem een nummer als ‘Anthroposcene’ dat over de gevolgen van overbevolking gaat. Muzikaal een soort pastiche van Frankie Goes to Hollywood en eerder genoemde Steven Wilson’s nummer ‘Personal Shopper’. En nog heerlijk om op te dansen ook! OMD is terug aan de top van de elektropop Champions League.

    ‘Look at you Now’ klinkt lekker retro. OMD heeft nog steeds het het vermogen om, net al vroeger bij bijvoorbeeld hun ‘Maid of Orleans’, hitgevoelige nummers te maken met heerlijke top-line melodies. Een schoolvoorbeeld van songwriting is dit.

    ‘Kleptocracy’ is een aanklacht tegen de huidige immorele wereldpolitiek. Ook hier lukt het OMD om heerlijk retro, maar toch ook hypermodern te klinken in een topsong. Het synth-rifje is ergens rechtstreeks terug te voeren naar hun grootste hit ‘Enola Gay’, maar hey, als je als band niet meer uit eigen werk mag citeren, waar gaat het dan heen met de wereld ?

    Als je dit album een keer hebt gehoord, wat doe je dan? Juist, je zet het gewoon nog een keer van voor af aan op. OMD heeft zichzelf opnieuw uitgevonden met dit fantastische nieuwe album. Heerlijke muziek. Binnenkort gaan ze op tournee, nog meer goed nieuws dus. Let op, deze gaat in heel veel lijstjes meedoen voor het beste album van het jaar. (8/10) (White Noise)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleConcerttip dinsdag 24 oktober: Fall Out Boy @ AFAS Live
    Next Article Madison Beer – Sweet Relief

    Related Posts

    Album recensie overzicht: Chelsea Wolfe, King Gizzard & The Lizard Wizard en meer

    Album recensie overzicht: Benny Blanco, Denzel Curry en meer

    Roxy Dekker – SUPERSTAR

    Brandon Flowers – Thrasher

    Skinny Hightower – Feels Like Destiny

    Joanna Connor – Live On 11/11


    RSS feed: Muzikantenbank Muzikantenbank
    • Jazzband in omgeving
    • Sologitarist gezocht regio Zevenhuizen/Zoetermeer
    • Hard Rock & Metal Gitarist zoekt band of nieuw project!
    • All-round gitarist gezocht voor Haarlemse band met eigen werk en covers
    • Zanger gitarist gezocht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.