Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    maandag, juli 7
    Trending
    • Suzan & Freek tonen moed en muziek in Royal Park
    • Kane in de regen: een afscheid vol muziek, herinnering en verbondenheid
    • Anastacia schitterde op Nibe Festival dag 4
    • AIR laat muziek spreken in Eindhovens Klokgebouw
    • Album recensie overzicht: Tim Jago, Paul Carrack en meer
    • Win kaarten voor Hang Youth in Nieuwe Nor
    • Guus Meeuwis royaal in Royal Park
    • Neil Young energiek met jonge band in Mönchengladbach
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»LONE komt met nieuw album ‘Isolated Heroes’
    Muzieknieuws

    LONE komt met nieuw album ‘Isolated Heroes’

    By Norman van den Wildenberg8 juni 2023

    Op 23 juni verschijnt ‘Isolated Heroes’, het nieuwe album van LONE. Creatieve partners Ferdinand Bakker en Michel van Dijk werkten de afgelopen jaren met succes aan een eigen spannende soundmix van blues, soul, rock en roots. Op ‘Isolated Heroes’ resulteert deze zoektocht in een verzameling sfeervolle nieuwe composities waarin de verschillende muzikale stijlen en invloeden worden verkend en de lat onverminderd hoog ligt. ‘Isolated Heroes’ is vanaf 23 juni beschikbaar op cd/digitaal en komt later dit jaar op vinyl uit (Walk in the Park Records/Concerto). Het album wordt op 2 juni voorafgegaan door het rootsy ‘Wait For Me’.

    Zanger Michel van Dijk en gitarist/producer Ferdinand Bakker kennen elkaar uit de begindagen van de succesvolle rockband Alquin en maken sinds 2011 samen muziek onder de naam LONE. Beiden zijn ondertussen de 70 gepasseerd maar de inspiratie en daarmee de productiviteit lijken alleen maar toe te nemen. Daarbij staan autonomie en kwaliteitsbewaking vanaf dag 1 hoog in het vaandel. “Door volledig op eigen kompas te sturen komen er steeds weer nieuwe ideeën bovendrijven”, zegt Bakker. “Voor ons is het altijd heel belangrijk geweest een volstrekt autonome positie te behouden en te beschermen. Alleen dan kun je kritisch blijven en je eigen normen waarborgen”.

    ‘Isolated Heroes’ is het zesde LONE album. Wat opvalt is dat de arrangementen, meer nog dan op vorige albums, op de inhoud zijn toegespitst. “De teksten gaan over voortschrijdend inzicht, over acceptatie. Observaties, met humor maar ook compassie die, vertaald naar een song hun meerwaarde krijgen als de muziekstijl de emotie weerspiegelt”, licht Bakker toe, “maar dan wel zonder hoogdravend te worden, het blijft wel rock ‘n’ roll hè”. Bakker en Van Dijk verpakken hun overpeinzingen in 11 originele composities waarin hun beider indrukwekkende muziekverleden doorklinkt.

    De albumtitel verwijst naar de wilskracht, de autonomie maar soms ook de eenzaamheid van een kunstenaar bij het ontstaan van zijn of haar creatie. Het album is hiermee een eerbetoon aan alle kunstenaars, of het nu dichters, beeldhouwers, schrijvers of filmers zijn; stuk voor stuk zijn het ‘isolated heroes’. In dit licht zette Ferdinand Bakker zijn favoriete tekst ‘Stop All the Clocks (Funeral Blues)’, van W.H. Auden op muziek.

    Live albumpresentatie

    Op maandag 26 juni viert LONE de release van hun nieuwe album Isolated Heroes met een akoestisch optreden in de bovenzaal van Poppodium Boerderij in Zoetermeer. Michel van Dijk en Ferdinand Bakker zullen, bijgestaan door hun vaste bassist Mischa Kool, een aantal nummers van het nieuwe album live spelen.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous Article‘Sally H.’ markeert de comeback van Alamo Race Track
    Next Article Rob Grant, Lana Del Rey – Lost at Sea

    Related Posts

    Album recensie overzicht: Tim Jago, Paul Carrack en meer

    Win kaarten voor Hang Youth in Nieuwe Nor

    Album recensie overzicht: Dropkick Murphys, Kesha en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Roestig! zoekt een 2e gitarist, toetsenist
    • A capella kwartet zoekt bas
    • Quality Musicians Wanted!
    • Ervaren gitarist zoekt band
    • Gitarist zoekt (punk) bandje
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.