Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, juli 19
    Trending
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 18 Juli 2025
    • Connie Francis overleden
    • Het verhaal van de vrije gitaar
    • Bescherm je gehoor tijdens een concert met de volgende tips
    • Joe Bonamassa – Breakthrough
    • sombr naar AFAS Live
    • Alter Bridge naar Ziggo Dome
    • Lorna Shore naar AFAS Live
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Stella Donnelly – Flood
    CD Recensie

    Stella Donnelly – Flood

    By Jan Vranken28 augustus 2022

    De Australische singer-songwriter Stella Donnelly heeft afgelopen week haar tweede album ‘Flood’ uitgebracht en dat mag niet ongehoord en onopgemerkt voorbijgaan aan de liefhebbers van de betere popmuziek. Met een stem die bij vlagen doet denken aan die van Suzanne Vega in haar beste dagen, maar met liedjes die veel beter zijn weet Donnelly eigenlijk al meteen de luisteraar voor zich te winnen. Als je dan enkele draaibeurten verder bent, dan is de kans groot dat Donnelly er een nieuwe fan bij heeft. Wat een ontzettend goed album is dit!

    De productie is helder, poppy, met de stem misschien wel wat heel erg vooraan in de mix, na twee nummers ben je ook daaraan gewend en je kan wel overal over zeuren. Elf nummers lang neemt Stella de luisteraar mee langs een veelheid aan, meest introspectieve, onderwerpen die ondanks de zwaarte van de onderwerpen toch vaak opvallend open gebracht worden. Opener ‘Lungs’ trekt je meteen het Donnelly universum in met aanstekelijke, over elkaar heen buitelende vocalen. Vergis je echter niet, het is een venijnig lied over mensen die uit hun huis gezet worden vanwege asbest. “Long live the asbestos on the rental”, hoorde ik nooit eerder in een songtekst.

    In het donkere en zware ‘Oh my, my’ verwerkt Donnelly het overlijden van haar grootmoeder. Niet vaak greep zo een eenvoudig lied mij zo bij de kladden. Donnelly weet meer durf en expressie in haar stem te uiten als voornoemde referentie Suzanne Vega. Filmisch welhaast, in zwart wit, vervaagde beelden van een verlaten dorpje en een huilbui onder de douche. Kippenvel. Haar hele album kent geen zwak moment. Ik wil nog een hoogtepunt er uitlichten. ‘Underwater’, over een een giftige relatie, je luistert er als vanzelf gevangen naar, als zit je in een hoorspel.

    “You drew back the curtain on my adolescence
    And condemned me to my working life”

    Gedragen door piano geeft Stella Donnelly zichzelf volledig bloot. Als je dit op deze manier kan, maar zeker ook durft, dan is er sprake van kunst. Kunst? Ja! Stella Donnelly gebuikt haar muziek om je emotioneel te raken, je laat nadenken, je geest uit balans te krijgen. Kunst dus. Het gehele album is dus van uitzondelrijk hoog muzikaal en artistiek niveau. Toch zal ik niet de 9 geven, voor mij het hoogst mogelijke. Wat namelijk ontbreekt is vernieuwing, innovatie waardoor je helemaal ingepakt zou worden. Nu is het ‘gewoon’ een van de allerbeste albums die dit jaar tot nu toe zijn uitgekomen. (8/10) (Secretly Canadian)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleNina Nesbitt – Älskar
    Next Article Joss Stone sluit Soul Live Festival af voor zwangerschapsverlof

    Related Posts

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 18 Juli 2025

    Connie Francis overleden

    Het verhaal van de vrije gitaar


    RSS Muzikantenbank
    • Gitarist gezocht voor nieuw op te starten Metalcore band in regio Venlo
    • Gitarist gezocht
    • Lead gitarist gezocht voor laagdrempelig Punk-Rock-bandje! (Breda)
    • Muzikant zoekt muzikaal project
    • Soul/funk zanger/zangeres gezocht!
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.