Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, november 26
    Trending
    • James Arthur betovert Ziggo Dome met intieme interactie en hits
    • Zootropolis 2 (2025)
    • Machine Head naar 013 Tilburg voor exclusieve show
    • Emmylou Harris neemt afscheid van Nederland
    • Zach Bryan naar Philips Stadion Eindhoven
    • Matt Simons brengt warmte en thuisgevoel naar Groningen
    • Back to the Future een must see musical voor de fans
    • Amadou & Mariam – L’amour à la Folie
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Julia Michaels – Not In Chronological Order
    Julia Michaels – Not In Chronological Order
    CD Recensie

    Julia Michaels – Not In Chronological Order

    By Annika Jansen12 mei 2021

    Eind april heeft de Amerikaanse singer-songwriter Julia Michaels nieuwe muziek uitgebracht op haar album ‘Not In Chronological Order’. Voor het grote publiek is haar naam nog niet heel bekend, maar haar werk is vast en zeker voorbij gekomen. Ze schrijft namelijk onder meer voor en met andere artiesten als Demi Lovato, Selena Gomes, Shawn Mendes, Nick Jonas, P!nk en Britney Spears. Nu heeft Michaels zelf het heft in handen genomen en haar eigen album uitgebracht.

    Na haar wereldwijde solodoorbraak in 2017 met het nummer ‘Issues’, heeft Julia Michaels sporadisch nog eigen muziek de wereld in gebracht. Zo kwamen er in 2019 twee EP’s uit, ‘Inner Monologue Part I’ en ‘Part II’. Maar met ‘Not In Chronological Order’ slaat Michaels een andere weg in. De redelijk pessimistische en depressieve teksten die Michaels eerder schreef, zijn nu vervangen door een vrolijkere en verliefde toon. Julia Michaels zit goed in haar vel en dat is te horen.

    Ze heeft misschien niet de beste stem (die overigens wel heel herkenbaar is), maar tekstueel is ze een van de beste van haar generatie. In het openingsnummer ‘All Your Exes’ zingt ze de gedurfde tekst “I wanna live in a world where all your exes are dead”. Een jaloerse blik op het relatieverleden van haar huidige vriend. Een van de meest vrolijke nummers is, ironisch genoeg, ‘Pessimist’. Hierop zingt ze dat haar vriend haar van een pessimist in iets anders heeft weten te veranderen.

    Vrijwel het hele album is dan ook een gezongen liefdesbrief voor haar huidige vriend, songwriter JP Saxe. Met hem heeft ze ook het Grammy-genomineerde nummer ‘If The World Was Ending’ geschreven. Op dit album heeft ze ook met hem samengewerkt op het nummer ‘Little Did I Know’.

    ‘Not In Chronological Order’ is een echt popalbum dat lekker weg luistert. De akoestische klanken van gitaar en piano worden afgewisseld met meer digitaal geproduceerde popnummers met een lichte beat. Onder andere ‘Undertone’ kan beter als elektrische dance-pop worden gecategoriseerd. Maar ook dit past prima bij Julia Michaels en haar stem. Ze is dan ook niet onbekend in dit genre door eerdere samenwerkingen met Kygo, ‘Carry Me’, en Clean Bandit, ‘I Miss You’.

    Dat Julia Michaels niet vaker solo muziek uitbrengt, is een gemis. Dit prachtige en persoonlijke album is heerlijk om naar te luisteren. Eén minpuntje, er staan maar 10 nummers op het album en het is dus al binnen een half uur beluisterd. Het uitbrengen van meer solowerk zal nog even duren, maar haar samenwerkingen zullen hoogstwaarschijnlijk niet lang op zich laten wachten. In juni brengt haar vriend JP Saxe zijn debuutalbum uit en daar zal Michaels ongetwijfeld ook aan mee hebben gewerkt. In ieder geval is er voor iedere popmuziekfan nu ‘Not In Chronological Order’ om te luisteren. (9/10) (Republic Records)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleFull Concert: Morcheeba live @ Rockpalast (2018)
    Next Article Madness online live in Their House…

    Related Posts

    James Arthur betovert Ziggo Dome met intieme interactie en hits

    Zootropolis 2 (2025)

    Machine Head naar 013 Tilburg voor exclusieve show


    RSS Muzikantenbank
    • Paper Cowboys zoekt Hammond - Wurlitzer Toetsenist
    • Doorstartende Streetpunk/Rock & Roll band zoek drummer
    • Gitarist zanger zoekt harmonika speler
    • Gitarist zoekt band in omgeving Den Haag
    • Geluidsman voor zangduo senioren gezocht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.