Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, januari 21
    Trending
    • Ludovico Einaudi komt naar Vorst Nationaal
    • Human – Spook
    • Franky Rizardo brengt vakmanschap en visueel spektakel samen in Ziggo Dome
    • A$AP Rocky naar Ziggo Dome
    • Midnight Oil-drummer Rob Hirst overleden
    • Dry Cleaning – Secret Love
    • Electric Callboy speelt het dak eraf tijdens de Tanzneid Tour in Rotterdam
    • Dolly Parton viert vandaag haar 80ste verjaardag
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»From Joy Division to New Order – TOTAL
    total
    CD Recensie

    From Joy Division to New Order – TOTAL

    By Bas Koppe27 november 2018

    Om heel eerlijk te zijn, verschijnt er met deze heruitgave van ‘TOTAL’ niks nieuws. Ja, hij is binnenkort op vinyl te krijgen. Dat is het verschil. Verder is het dezelfde verzamelaar die de meeste fans in de kast hebben staan. Misschien wel als eerste kennismaking met Joy Division en/of New Order.

    Omdat de nummers over twee LP’s verdeeld zijn, zijn de nummers ook goed over de vier kanten verdeeld. De eerste kant van LP één bevat alle Joy Division nummers en past de rest op de andere drie kanten. De verdeling is daardoor wel oneerlijk. Meer werk van Joy Division was misschien op z’n plaats geweest.

    Dat is de vorm. Dan de inhoud. Die is niet anders dan de verzamelaar die in 2011 het levenslicht zag. Want ook nu is er gebruik gemaakt van de nieuwe mixen die destijds gemaakt zijn. Het interessante aan de samenstelling is dat de overgang van post-punk naar dansbare new wave goed te horen is. Met name op kant twee die begint met de New Order versie van ‘Ceremony’ en afsluit met ‘Blue Monday’.

    Natuurlijk staan de usual suspects als ‘Thieves Like Us’, ‘Bizarre Love Triangle’ en ‘True Faith’ ook op de verzamelaar. Het is jammer dat er niet meer nummers uit de begintijd van New Order opstaan, zoals ‘Dreams Never End’. Op die manier zou de zoektocht naar een nieuw geluid nog duidelijker vorm krijgen.

    Op ‘TOTAL’ blijkt opnieuw dat de hoogtijdagen van New Order toch echt in de jaren ’80 en begin jaren ’90 lagen. De laatste twee nummers komen uit het recentste millennium en zijn duidelijk de zwakste nummers. Op ‘Krafty’ en ‘Hellbent’ probeert de band een modern pop en rock geluid te combineren typische New Order-klanken.

    Eigenlijk is deze heruitgave van ‘Total’ meer vorm dan inhoud. Als je ‘m al hebt, kun je deze links laten liggen. Als je een groot New Order fan bent die de collectie koste wat het kost compleet wil hebben, weet je precies wat je krijgt. Niks nieuws onder de zon met deze heruitgave. Muzikaal is het niet slecht. Het is een leuk overzicht om mee in te stappen. (6/10) (Lexer Music)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous Articlea balladeer komt naar het Patronaat
    Next Article Extra concerten voor Glen Hansard in Carré

    Related Posts

    Human – Spook

    Dry Cleaning – Secret Love

    Album recensie overzicht: Tremonti, Rufus Wainwright en meer

    Album recensie overzicht: Circa Waves, Richard Marx en meer

    Album recensie overzicht: Lily Löw, Phil Martin en meer

    Album recensie overzicht: Maaike Ouboter, Hér en meer


    RSS Muzikantenbank
    • Guitarist looking for a band, Metal or Heavy Rock.
    • Gezocht slaggitarist/zanger/backing vocals (60+, m/v), even woensdagen 13:00 - 16:00 uur, jaren 60' tot heden.
    • Ervaren zanger zoekt band
    • Ben jij die 'herintredende' vocalist...
    • Gezocht zanger(es) voor rock-band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.