Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, juni 18
    Trending
    • Last minute aankondiging Tom Odell op Pinkpop
    • HAEVN met extra show naar AFAS Live
    • Michael Riesenbeck – Courage
    • Franz Ferdinand naar 013
    • Win kaarten voor Arch Enemy in AFAS Live
    • Bryyo – Presence
    • Helloween kondigt nieuw album ‘Giants & Monsters’ aan
    • Tyreek McDole – Open Up Your Senses
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Jake Bugg brengt optreden zonder poespas in Doornroosje
    Foto: © Kevin Knipping
    Concertverslag

    Jake Bugg brengt optreden zonder poespas in Doornroosje

    By Kevin Knipping5 februari 2018

    In 2012 werd Jake Bugg bekend door zijn hit ‘Lightning Bolt’ dat te vinden is op zijn succesvolle debuutalbum. Later bracht hij nog twee albums uit. Voor zijn vierde en meest recente album ‘Hearts That Strain’ reisde hij af naar Nashville om daar samen te werken met Aretha Franklin, Dan Auerbach, Dionne Warwick en meer. Met zijn stem laat hij horen dat hij beïnvloed wordt door onder andere Bob Dylan en Oasis. Niet voor niets wordt hij ook wel ‘de jonge Bob Dylan’ genoemd. Deze avond gaf hij een optreden in Doornroosje in Nijmegen.

    Het voorprogramma in dit vrijwel uitverkochte Doornroosje werd verzorgd door de Britse singer-songwriter Jade Bird, die pas een half jaar geleden haar debuut-EP uitbracht. Ze speelde mooie, rustige liedjes, afgewisseld met meer uptempo country/blues nummers. Haar geweldige stembeheersing was ook opvallend. Ze stond met veel plezier op het podium te lachen met het publiek, maar wanneer ze begon te zingen was het muisstil in de zaal en leefde ze zich helemaal in. Met veel applaus van het publiek verliet ze het podium om ruimte te maken voor Jake Bugg.

    Zo relaxed als Jake Bugg heb je zelden een artiest het podium op zien lopen. Er stonden een stoeltje en een paar gitaren voor hem klaar. Hij ging zitten en begon gewoon lekker te spelen. De show werd afgetrapt met de titelsong van zijn nieuwste album ‘Hearts That Strain’.

    Bij de eerste tonen van het nummer ‘Strange Creatures’ van zijn tweede album ‘Shangri-La’ klonken er meteen kreten van herkenning uit het publiek. Bugg vertelde dat hij dit nummer had geschreven voor de tv-serie ‘The Walking Dead’, maar dat het helaas nooit werd gebruikt. Vervolgens speelde hij ‘Slide’ waarmee een groot deel van het publiek meezong.

    Tot hier aan toe werden er alleen maar rustige liedjes gespeeld, maar nu werd het tijd voor meer uptempo nummers, te beginnen met het heerlijke nummer ‘Trouble Town’ van zijn debuutalbum. ‘The Love We’re Hoping For’ van zijn derde album is volgens eigen zeggen Bugg’s favoriete nummer. Eén van de favorieten bij de fans was duidelijk ‘Broken’, één van de eerste nummers die hij schreef voor zijn eerste album. Hier werd meegezongen, net als bij het nummer ‘Two Fingers’. Het nummer ‘’Waiting’’ heeft hij samen met Noah Cyrus geschreven en gezongen. Natuurlijk werd deze avond in Nijmegen afgesloten met ‘Lightning Bolt’

    Kortom was dit een concert zonder poespas. Gewoon op een stoeltje zitten, lekker zingen en gitaarspelen. Meer heeft Jake Bugg niet nodig.

    Foto’s: © Kevin Knipping / Maxazine

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleAvenged Sevenfold naar Strijp-S in Eindhoven
    Next Article Metropool bezorgt Anvil kippevel

    Related Posts

    Last minute aankondiging Tom Odell op Pinkpop

    HAEVN met extra show naar AFAS Live

    Michael Riesenbeck – Courage


    RSS Muzikantenbank
    • Start jij samen met mij een dampende coverband in Den Haag? 🎤
    • Bossa Nova band oprichten?
    • The Cooking Crayfish zoeken een nieuwe zanger of zangeres
    • Prince tribute band zoekt toetsenist
    • Accordeonist 60 + zoekt muzikanten
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.