Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, juni 17
    Trending
    • Bryyo – Presence
    • Helloween kondigt nieuw album ‘Giants & Monsters’ aan
    • Tyreek McDole – Open Up Your Senses
    • RetRock liet Waalwijk dansen en rocken
    • Bezoekers genieten met volle teugen van Jazz Middelheim
    • Album recensie overzicht: Slick Rick, Murder by Death en meer
    • New Model Army zet Muziekgieterij in vuur en vlam
    • Boyce Avenue zorgt voor een sfeervol optreden in Amsterdam
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Tokio Hotel doet oude tijden herleven met nieuwe nummers
    Tokio Hotel
    Concertverslag

    Tokio Hotel doet oude tijden herleven met nieuwe nummers

    By Irene Witpaard8 november 2017

    Zo’n tien jaar geleden was de Duitse band Tokio Hotel megasuccesvol. Ze verkochten wereldwijd ruim tien miljoen CD’s, waren de eerste Duitse band die een MTV Music Award in de wacht sleepte en traden op in Europa, Azië en Amerika.

    De band heeft echter een jarenlange pauze achter de rug en de fans van toen zijn nu tien jaar ouder, zanger Bill ziet er heel anders uit en hun muziek is nu meer synthpop dan rock. Vooral met dat laatste zijn veel fans niet blij. Hun fan base is daardoor een stuk kleiner geworden en ze verkopen niet meer elke zaal uit, maar de fans die ze nog hebben zijn nog steeds heel fanatiek en toegewijd. Sommigen gaan concerten in meerdere landen af en ook bij het optreden in de 013 in Tilburg waren tijdens het wachten in de rij verschillende talen te horen.

    Tokio_Hotel_013Er was geen voorprogramma en nadat het zwarte doek naar beneden was gekomen, zag je zanger Bill, zijn broer Tom en bassist Georg op een prachtig verlichte verhoging staan waar de twee gitaristen naast gitaar ook synths bespeelden. De gitaristen brachten een groot deel van het optreden op deze verhoging door terwijl Bill op het podium zijn ding deed, en dat deed hij goed. Hij klonk geweldig, danste en sprong heel wat af, gebruikte het hele podium en maakte contact met de fans.

    Tokio_Hotel_013_Tilburg

    Bij ‘Dark Side of the Sun’ kwamen de twee gitaristen wel even op het podium te staan, waardoor Bill tijd had een glitterpak aan te trekken. Over het nummer ‘Better’ vertelde Bill dat hij de neiging heeft steeds de verkeerde mensen uit te kiezen. ‘Neem bijvoorbeeld Gustav’, voegde hij er grappend aan toe. Na twee nummers volgde er alweer een outfitwissel terwijl Tom ‘beneden’ op het podium meedrumde met drummer Gustav.

    Tijdens het blokje rustige nummers dat volgde zong Bill ‘Run, Run, Run’ met bellen om hem heen en lichtjes in het publiek. De fans werden bedankt (“Some of you come so many times to so many shows”) en vervolgens werd Black gespeeld, waarbij Bill begeleid werd door een akoestische gitaar en een elektrische. Na het catchy nummer ‘Girl Got A gun’ stonden er tijdens het nummer ‘Automatic’ tien fans op het podium.

    Tokio_Hotel_013

    Met ‘Durch den Monsun’, een van de laatste nummers, ging de band ver terug in de tijd. Het Duitstalige nummer werd door veel fans probleemloos meegezongen. Hoewel dit een van de weinige oudere nummers was die werden gespeeld, zal dit optreden de fans toch mee terug genomen hebben naar de tijd waarin ze idolaat waren van deze band, posters aan de muur hadden en dankzij vele Tokio Hotel-interviews Duits leerden. Bij zo goed als elk nummer gingen de handen spontaan de lucht in en zowel oude als nieuwe nummers werden moeiteloos meegezongen. Na de mega grote zalen van vroeger kunnen de fans nu in een kleinere setting van hun idolen genieten, wat natuurlijk veel leuker is.

    Foto’s (c): Irene Witpaard / Maxazine

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleJoan Baez geeft afscheidsconcert in Carré Amsterdam
    Next Article Metropool gets hot with Nelly

    Related Posts

    Bryyo – Presence

    Helloween kondigt nieuw album ‘Giants & Monsters’ aan

    Tyreek McDole – Open Up Your Senses


    RSS Muzikantenbank
    • Gitarist zoekt band
    • Jazz muzikanten gezocht
    • Toetsenist cq accordeonist
    • Bassist zoekt hard/ prog rock band
    • Gezellige gitarist gezocht
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland
    Maxazine is er ook in andere talen:












    Consent

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.