Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, juli 4
    Trending
    • Herman Brood / Wild Romance-gitarist Dany Lademacher overleden
    • NIBE Festival: Deense Muziekmagie aan de Limfjord
    • Green Day’s punk, politiek en pure energie in Ziggo Dome
    • Camila Cabello maakt sterke comeback in AFAS Live
    • Concert At Sea Festival: Laatste Dag Vol Muzikale Hoogtepunten
    • Turnstile naar AFAS Live
    • Nubiyan Twist – NT Soundsystem
    • Spoorpark Live Festival vol Disco, Pop en Rock
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Pere Ubu (Paradiso – Amsterdam, 28-01-2015)
    Concertverslag

    Pere Ubu (Paradiso – Amsterdam, 28-01-2015)

    By Serge van de Lisdonk28 januari 2015

    Pere Ubu werd in 1975 opgericht en 1978 verscheen het debuutalbum en klassieker ‘The Modern Dance’. Tot en met 1982 volgden nog eens vier albums, waarna de groep tijdelijk uit elkaar ging en David Thomas vooral solo verder ging onder zijn naam. Na een personeelswisseling, pakten ze de draad in 1988 weer op. Dit resulteerde sindsdien in maar liefst 11 albums. De band weet een confronterende sound van postpunk, new wave, avant-garde en industrial te realiseren. Vooral in de underground scene heeft Pere Ubu een aanzienlijke en loyale fanbase opgebouwd. Pere Ubu wordt bovendien gezien als de verbindende factor tussen bands als Joy Division, Public Image Limited (PIL), The Gun Club en Talking Heads.

    De Amerikaanse band Pere Ubu staat bekend om zijn experimentele, bluesy-achtige en garagerock georiënteerde muziek. De eigenzinnige groep rond frontman David Thomas gaat op tour naar aanleiding van het nieuwe album ‘Carnaval Of Souls’ en vanavond deden ze Paradiso aan.

    Pere Ubu Paradiso 28_01_14 by Susana Martins1Alleen al het ‘voorprogramma’ doet vermoeden dat het een bijzonder optreden wordt. De eerste drie kwartier staat de band ook op het podium om hun eigen voorprogramma te verzorgen. The Pere Ubu Moon Unit speelt een compilatie van de vorige ‘Visions Of The Moon’ tour en geeft meteen een kijkje in de muzikale keuken van de toekomst. De setting geeft al meteen een goed beeld wat er te wachten staat op deze avond. Een synthesizer, een klassieke hobo bespeler, een gitarist en zanger David Thomas, zittend op een stoel en rode wijn drinkend. Daarachter een drummer die minimaal 30 jaar jonger is dan de rest, en een dj die gebruik maakt van twee iPads. Van de zes muzikanten is ook het gemis van een basspeler opvallend.

    Hoewel de band voor velen een grote onbekende is wordt al snel duidelijk waarom dat is. De experimentele sound van Pere Ubu was in de jaren 70 en 80 al vooruitstrevend maar ook in 2015 is deze muziek moeilijk te beschrijven. Het nummer ‘Bus Station’ wordt al vrij snel gespeeld in de set en is misschien wel het meeste te begrijpen. Het nummer heeft een duidelijke lijn en wordt door het publiek goed opgepakt. De vloer is goed gevuld vanavond en men kijkt vol verbazing toe hoe Thomas aan het einde van het nummer zijn sok uit doet en deze als een beha door de lucht zwaait als Tom Jones in zijn jonge dagen. Bij ‘Nevada’ is goed te zien hoe belangrijk de drummer is in het muziekgezelschap. Hij moet blijven schakelen tussen de functie van aangever van het ritme om daarna achter het tempo aan te drummen.

    Pere Ubu Paradiso 28_01_14 by Susana Martins3Hoewel de muziek een heel specifiek publiek aantrekt is het overduidelijk dat we vanavond te maken hebben met een mooi gezelschap artiesten. Ook de dj met de twee tablets en een soort elektronische stemvork geeft elk nummer een bijzonder geluid. Publieksfavoriet ‘Winter In The Firelands’ wordt natuurlijk bewaard tot het einde en ook de “encore” is wederom anders dan anders. Na de ballad ‘Caroleen’ is het laatste nummer geweid aan het verkopen van merchandise. Met de afsluiter ‘Buy More Merchandise Now’ is de strekking duidelijk. In de jaren zeventig al vooruitstrevend, in 2015 nog steeds up to date. Wanneer je Pere Ubu niet kent, maar toch van experimentele muziek houdt zoals The Doors, Pink Floyd en Primus, is het de moeite waard deze band te gaan ontdekken. Mocht je de band al kennen….ze zijn in topvorm.

    Pere Ubu staat 31 januari in Metropool Hengelo en 1 februari in het Paard Van Troje Den Haag.

    Foto’s (c) Susana Martins

    Pere Ubu Paradiso 28_01_14 by Susana Martins2

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleHorse Fashion EP Release party
    Next Article My Blue Van – 25 Nights and days

    Related Posts

    NIBE Festival: Deense Muziekmagie aan de Limfjord

    Green Day’s punk, politiek en pure energie in Ziggo Dome

    Camila Cabello maakt sterke comeback in AFAS Live


    RSS Muzikantenbank
    • Drummer gezocht, repetitieruimte in Kerkrade
    • Rockband met funk-invloeden zoekt zanger(es)
    • Rock drummer m/v
    • Gitarist zoekt mensen om jazz mee te spelen
    • Willy deVille tribute zoekt ervaren en enthousiaste Drummer
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.