Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    vrijdag, oktober 31
    Trending
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 31 oktober 2025
    • Win kaarten voor Typhoon in Nieuwe Nor
    • Bloc Party & Interpol naar AFAS Live
    • Gerrit Veldman Band – Shifting Gears
    • ADE Dag Twee: Afrikaanse Roots, Daft Punk in Fortnite en 30 Jaar TopNotch
    • Tom Smith van Editors verrast als mystery guest in Rock Lobster
    • Shoegaze-sensatie Wisp betovert een uitverkocht Botanique
    • RÜFÜS DU SOL naar Ziggo Dome
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»AC/DC – Rock or Bust
    CD Recensie

    AC/DC – Rock or Bust

    By Marcel Hakvoort8 december 2014

    “And most important of all, thanks to Mal, who made it all possible”. Malcolm, een van de oprichters van de Australische band, werkte nog wel mee met het schrijven voor dit album, maar heeft als bandlid plaats gemaakt voor Stevie Young. Dementie maakt optreden onmogelijk. Het meest opvallende aan het nieuwe album is de 3D voorkant. In letters van steen is het logo te lezen ‘AC/DC’. Als het hoesje kantelt vallen de letters uit elkaar in brokstukken. Een visuele weergave van het album ‘Rock or Bust’. Bij het openslaan van het CD-hoesje zie ik een witte en zwarte gitaar bij de Marshall versterker staan. Daarboven de tekst “In Rock We Trust”. Het album mag dan ook gezien worden als een eerbetoon aan Malcolm Young en een belofte voor de toekomst.

    De eerste klap is een daalder waard, aldus het gezegde. De eerste gitaaraanzet bij het openingsnummer ‘Rock or Bust’ is onmiskenbaar AC/DC. Bij het derde nummer ‘Rock the Blues Away’ meen ik wat te herkennen van de Status Quo sound. En het einde van het ‘Baptism By Fire’ doet me denken aan Gun’s and Roses (Paradise City). Tussen de elf nummers vind ik ‘Dogs of War’ opvallend door de duistere klanken waardoor het neigt naar de metal. Het koor dat na de tekst ‘Dogs of War’ steeds ‘Soldier of Fortune’ scanderen geven het nummer een extra live dimensie.

    Deze live belevenis is bij het ene nummer wat meer aanwezig als bij andere. ‘Sweet Candy’ draagt ook meer het live gevoel met zich mee. Afsluiter van het album ‘Emission Control’ en bijvoorbeeld ‘Got Some Rock & Roll Thunder’ luistert weer meer als een studio opname. ‘Rock or Bust’ zit daar tussenin. Allen stevige nummers hard als steen, maar zonder veel opvallende elementen. Daarmee misschien toch een beetje een saai album.

    Het totaal is een onvervalste gitaarrock plaat zoals ik bij AC/DC verwacht. Pakkende teksten over vrouwen, uitgaan en heel veel Rock ’n Roll die in een stadion lekker mee te brullen zijn. Dit 11 tracks bevattende album werd opgenomen in de Vancouver’s Warehouse Studio, geproduceerd door Brendan O’Brien en gemixt door Mike Fraser. (7/10) (Colombia Records)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleRobbie Williams derde headliner op Pinkpop 2015
    Next Article Kempenerpop komt weer met Kempenerpopprijs

    Related Posts

    Gerrit Veldman Band – Shifting Gears

    Bruce Springsteen – Nebraska ’82

    Kreidler – Early Recordings 1994-95


    RSS Muzikantenbank
    • Rockband zoekt een zangeres!
    • Wie heeft er zin om samen een jazz-combo op te starten?
    • Toetsenist zoekt Top 100 / Rock coverband.
    • Zanger en Gitarist zoeken meer
    • Ervaren drummer gezocht voor All-round Coverband NoSense
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.