Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    zaterdag, augustus 16
    Trending
    • Album recensie overzicht: The Black Keys, Baest en meer
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist van 15 Augustus 2025
    • Wild Romance – Too Much is Never Enough
    • Blaudzun pakt Slottuin in Zeist volledig in
    • Extreme extreem fit in 013
    • Geschiedenis van The Beatles nog altijd heel tastbaar in Liverpool
    • Big Sexy – River of Shame
    • R&B-grootheden Joe en Dru Hill samen naar Rotterdam
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»CD Recensie»Ben Howard – I Forget Where We Were
    CD Recensie

    Ben Howard – I Forget Where We Were

    By Peter van Cappelle19 oktober 2014

    Met zijn debuutalbum ‘Every Kingdom’ uit 2011 zette Ben Howard zichzelf succesvol op de kaart. ‘The Wolves’ en vooral ‘Keep Your Head Up’ werden grote hits en zorgden ervoor dat Ben Howard ook bij het grote publiek doorbrak. Nu is er met ‘I Forget Where We Were’ de langverwachte opvolger van zijn succesvolle debuutalbum waarop hij in ieder geval al bewijst dat hij eigenzinnig zijn eigen weg kiest, en zich niet laat beïnvloeden door het voorgaande hit succes.

    Want al vanaf de eerste track ‘Small Things’ wordt duidelijk dat hij geen album heeft gemaakt dat zich richt op het stadionpubliek om mee te zingen. Maar in plaats daarvan opent het album sober. Iets wat enigszins veranderd in de daaropvolgende track ‘Rivers In Your Mouth’. Een nummer dat aan de ene kant in de lijn past van ‘The Fear’ en ‘The Wolves’, maar niet zo’n hitgevoelig refrein heeft als beiden nummers. Iets meer het geval dat wel bij de daaropvolgende titeltrack. Maar ‘In Dreams’ is het meest perfecte voorbeeld van hoe Howard soberheid combineert in een goed pakkend liedje. Het zou een goede volgende singlekandidaat zijn.

    Het smoothe en licht jazzy ‘She Treats Me Will’ biedt vervolgens als één van de zeldzame momenten op het album variatie. Door de tekst van het nummer is het een beetje een vreemde eend in de bijt, omdat Howard zich in de andere teksten op het album vooral presenteert als ‘the king of pain’. Wat zich het beste uit in ‘The End Of The Affair’. Het absolute hoogtepunt van het album. Waarin Howard je eerst laat mee zwelgen in liefdesverdriet, en vervolgens meeneemt naar de spannende climax.

    Soms dreigt het album door soberheid eentonig te worden. Zoals in ‘Small Things’, ‘Evergreen’ en de titeltrack. Maar uiteindelijk weet Ben Howard dit toch nog net te voorkomen. Het mist wel de balans tussen pakkende songs en soberheid zoals hij dat op ‘Every Kingdom’ zou goed wist te combineren. Maar aan de andere kant is het juist te prijzen dat hij juist niet voor een grootser geluid heeft gekozen op het altijd moeilijke tweede album. Al heeft het album wel even tijd nodig, en is het wel de vraag of hij dat op een derde album zou kunnen voortzetten. (7,5/10)(Island)

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous Article19 oktober, de verjaardag van George McCrae
    Next Article Nieuwe bands leren kennen op London Calling

    Related Posts

    Album recensie overzicht: The Black Keys, Baest en meer

    Wild Romance – Too Much is Never Enough

    Big Sexy – River of Shame


    RSS Muzikantenbank
    • Moderne rockband zoekt toetsenist
    • Ervaren gitarist zoekt ambitieuze band/muzikanten
    • Moderne rockband zoekt gitarist
    • Gitarist gezocht om herrie te maken
    • Trompettist/Cornettist voor jaren20 orkest
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.