Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    dinsdag, januari 20
    Trending
    • Electric Callboy speelt het dak eraf tijdens de Tanzneid Tour in Rotterdam
    • Dolly Parton viert vandaag haar 80ste verjaardag
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter The Buggles – ‘Video Killed the Radio Star’
    • Album recensie overzicht: Tremonti, Rufus Wainwright en meer
    • Album recensie overzicht: Circa Waves, Richard Marx en meer
    • Maria Mena kwetsbaar in Eindhoven
    • De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 16 januari 2026
    • Ludovico Einaudi naar Ziggo Dome
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Muzieknieuws»Afrovibes met Kern Koppen met Badjekkah en Zuluboy, Joep Pelt & DeWolff, Jam de la Creme, Black Flower
    Muzieknieuws

    Afrovibes met Kern Koppen met Badjekkah en Zuluboy, Joep Pelt & DeWolff, Jam de la Creme, Black Flower

    By Norman van den Wildenberg4 oktober 2014

    Dit jaar bestaat de democratie in Zuid-Afrika twintig jaar. In een speciale elfde editie van het internationale Afrovibes festival is het thema ‘Helden en Iconen’. Het festival brengt de crème de la crème uit Zuidelijk Afrika op gebied van theater, dans, hiphop, jazz, design en debat. Het vindt plaats van 8 t/m 11 oktober 2014. Ondanks alle nieuwsberichten over het faillissement van het MC Theater vindt Afrovibes gewoon plaats in het MC Theater in Amsterdam.

    De heren van Kern Koppen, hiphoppers Badjekkah en de Zuid-Afrikaanse Zuluboy betred en gezamenlijk het podium voor een fusie van spoken word, rap, hiphop, soundscapes, jazz en afrobeat. Deze drie formaties tegelijk: dat belooft een weergaloos dansbaar optreden. Na het optreden in het Paard van Troje ‘Jam de la Crème’: een wisselend collectief van musici uit alle hoeken en gaten van de Nederlandse muziekscène.

    Afrovibes-bezoekers van vorig jaar kunnen het zich ongetwijfeld herinneren: het zinderende optreden van rapper Zuluboy uit Zuid-Afrika met muzikale globetrotter Joep Pelt uit Nederland. Voor de tweede keer brengen zij hun muziekstijlen nu samen tijdens het Afrovibes Festival met een vernieuwde versie van Mbaqanga: Soweto Soul muziek. Een fusie van Mbaqanga, hiphop, Kwaito en Afrosoul.

    De twee talenten bundelen ook hun krachten tijdens The Zulu Tapes, een eenmalig live optreden dat alleen op Afrovibes te zien is. Zonder enige voorbereiding of repetitie was er op Afrovibes 2013 een studio-jamsessie tussen Pablo van de Poel, Luka van de Poel en Robin Piso (bekend van DeWolff), Zuluboy, Joep Pelt, Thijs van Millingen (Mdungu) op saxofoon en Robert van Spanje op basgitaar. De verschillende muzikale achtergronden van deze muzikanten resulteren in een mix van psychedelische rock, Zulu hiphop, deltablues en afrofunk

    Nathan Daems is een van de meest veelbelovende Belgische jazzmuzikanten van dit moment. Met zijn band Black Flower brengt hij een opzwepende mix van jazz, soul en Ethiopische ritmes die doen denken aan Mulatu Astatke, peetvader van de ‘Ethiojazz’. De groep bestaat uit niet de minste muzikanten: de leden werkten samen met o.a. dEUS en Calexico. Black Flower was deze zomer Band in Residence bij het Gent Jazz Festival. Amplified Africa sluit het festival af met een safari door een muzikaal landschap.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleRockopera De Witt of Oranje (Theater aan het Spui, 3-10-2014)
    Next Article Kijktip: Peter Gabriel en Guns ‘N Roses

    Related Posts

    De wekelijkse New Music Friday Maxazine Playlist op Spotify, 16 januari 2026

    Ludovico Einaudi naar Ziggo Dome

    Madison Beer naar Ziggo Dome

    Bruno Mars voor extra shows naar Johan Cruijff ArenA

    Medeoprichter Grateful Dead, Bob Weir overleden

    Starman David Bowie schittert 10 jaar na zijn overlijden nog steeds


    RSS Muzikantenbank
    • Substituut gitarist gezocht/looking gor substitute guitarist
    • П?? Gezocht: Bassist(e) voor goed lopende CCR-Tribute band 🎶
    • Bassiste zoekt band!
    • The Band Kéfas zoek met spoed drummer mannelijke of vrouwelijke
    • Blues band uit Achterhoek zoekt bassist
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.