Close Menu
.: Maxazine :.
    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    woensdag, augustus 6
    Trending
    • JJ Grey & Mofro nemen 013 mee op emotionele reis
    • Meester van het geluid: Alan Parsons over het digitale tijdperk
    • F1 The Movie (2025)
    • Lalah Hathaway – Vantablack: Expansion Pack
    • Clip-primeur: Wave a Way – WEIGHTless
    • Een goede stemming bij Bear’s Den in de DomusDela in Eindhoven
    • Parels van de Popmuziek: Het verhaal achter Gazebo’s ‘I Like Chopin’
    • Album recensie overzicht: Debby Friday, Carl Craig en meer
    Facebook X (Twitter) Instagram
    .: Maxazine :.
    • HOME
    • Muzieknieuws
    • Concertverslagen
      • Festivals
        • ADE
        • Bospop
        • Brutal Assault
        • CityRock
        • Dour
        • Eendracht Festival
        • Festyland
        • Geuzenpop
        • Jera On Air
        • KempenerPop
        • Lowlands
        • Mundial
        • Paaspop
        • Pinkpop
        • The Brave
        • The Hague Jazz
    • Interviews
    • CD Recensies
      • Legendary Albums
    • Prijsvragen
    • Extra
      • Verjaardagen
      • @Enjoythismusic
    .: Maxazine :.
    You are at:Home»Muziek»Concertverslag»Gov’t Mule (Melkweg – Amsterdam, 8-7-2014)
    Concertverslag

    Gov’t Mule (Melkweg – Amsterdam, 8-7-2014)

    By Jan Marius Franzen9 juli 2014

    Gov’t Mule begon in 1994 als een ‘side project’ van de Allman Brothers. ” Om iets in onze vrije tijd te doen voor ons plezier” zegt de medeoprichter van deze Amerikaanse Southern rock band Gov’t Mule Warren Haynes twee uur voordat hij met die band gaat optreden in de Melkweg in Amsterdam. Het is een live band bij uitstek. Of beter gezegd een jam band, een fenomeen dat begon met de Grateful Dead en de Allman Brothers. Groepen waar Warren overigens ook in speelt. Jam bands spinnen hun nummers spontaan uit tot 10 minuten ondermeer door het invoegen van gitaar- bas-, orgel- en drumsolo’ s.

    Zo ook Gov’t Mule op deze gedenkwaardige avond in de Melkweg in Amsterdam. Ondanks de concurrentie van de WK voetbalwedstrijd Brazilië – Duitsland speelde de band in een volle zaal, voor een enthousiast publiek dat waar krijgt voor zijn geld. Het is de muziek waar het om draait, geen overdreven show, hier zijn rasmuzikanten aan het werk, met de gedreven zanger/gitarist Warren Haynes als frontman. Moeiteloos trakteert hij de toeschouwers op onnavolgbaar (slide) gitaar werk en krachtige zang. Onnavolgbaar in de zin van weergaloos, want de overige bandleden weten hem uitstekend te volgen. En dat is al een prestatie op zich want het improvisatiegehalte is hoog. Een andere man die opvalt is de multi-instrumentalist Danny Louis, die keyboards speelt, maar er tijdens de show er niet voor terugdeinst ook een gitaar of blaasinstrument te bespelen. Ook zo’n rasmuzikant!

    In de tweede set worden ondermeer nummers als de ‘The shape I’m in’ van The Band en ‘Trouble every day’ (één van mijn favoriete Frank Zappa nummers) zeer sterk vertolkt. Er is ook plaats voor een lange drumsolo. In de jaren zestig en zeventig was dat usance . Meestal verveelde dat snel maar bij Matt Abts kan dat niet lang genoeg duren. Zijn creatieve en toch strakke drumwerk is fantastisch. Met de bassist Jorgen Carlsson vormt hij een hechte ritmesectie. Jorgen staat niet in de spotlights, hij doet zijn ding en dat doet hij geweldig.

    Ooit zag ik een concert van de Grateful Dead in Rotterdam dat 4,5 uur duurde. Zó bont maakt Gov’t Mule het niet. Na zo’n 2,5 uur en een fantastische uitsmijter is het mooi geweest. Mooi? Nee, fantastisch!

    Foto’s (c) Jan Marius Franzen

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleLowlands maakt comedy programma bekend
    Next Article DJZMLZ – WeWordenWereldkampioen

    Related Posts

    Een goede stemming bij Bear’s Den in de DomusDela in Eindhoven

    Walking On A Dream in Tilburg met Empire of the Sun

    Alice Cooper brengt shockrock naar AFAS Live in Amsterdam


    RSS Muzikantenbank
    • Ervaren Blues / Rock gitarist gezocht
    • Hardrockband in oprichting zoekt zanger/zangeres
    • Bassist!
    • Gitarist 75 plus
    • Drummer zoekt band
    Over ons
    • Disclaimer
    • Adverteren
    • Privacybeleid en gebruiksvoorwaarden
    Maxazine Regionaal
    • Brabant
    • Gelderland
    • Limburg
    • Noord
    • Noord Holland
    • Overijssel
    • Utrecht
    • Zuid Holland

    Maxazine is er ook in andere talen:



    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.